Home office ve bebek

herkese merhaba
Finans şirketinde 9/6 mesai ile evden çalışıyorum. Eşimde 2 gün ofis 3 gün ev şeklinde. Hamileyim ilk başlarda aileden destek alırız bebek bakımı için diye düşünüyorduk ama çeşitli sağlık problemleri vs cok mümkün görünmüyor. Yardımcıyı karşılayabilecek bir maddi gücüm yok ne yazıkkı. Eşim ben ve bebek kaldık mevcut durumda dönüşümlü ve planlı şekilde ilerlemeye çalışacağız ama beni korkular aldı haliyle. Bu şekilde hem çalışıp hem evladına bakan arkadaşlarım var ise destek ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler
Merhaba benim arkadaşımda Home office çalışıyor eşi de Home office döndü evdeler değişe değişe bakıyorlar beraber evde oldukları için hangi saate Nezaman işleri hall edecekleri de onlar belirliyor bu yüzden sorun yaşamıyorlar , bir dönem de bakıcı tutmuşlardı mesela plan yapıyorlardı işte ikisi aynı saate Home office çalışırken o saatler arası bakıcı gelip ilgileniyordu şuan kreşe verdiler hemde siz evde olduğunuz için aklınız da kalmaz göz önünde olur bakıcıyla çocuk .. yada aile büyüklerinden biri varsa baksın siz çalışırken fakat sağlık sorunları felan demişsiniz bilemedim çocuk biraz daha büyüyüyene kadar ara vermeyi düşünebilirmisiniz ? Sadece bir öneri ben şahsen Home office olan işi bırakmazdım rahat oluyordur çünkü

Ilkokul cagindaki cocuklarimla bile evden calisamiyorum. Hic durmadan televizon tablet oyun falan oynamalarina izin vermem lazim bunun icin. O yuzden okul tatillerinde bile yaz okuluna gonderiyorum. Belki seneye bi umut :bicak:

Ben oğlumu bu şekilde büyüttüm. Tek farkı eşim evden çalışmıyordu. Bir yandan işler geliyor bir yandan oğlum ağlıyor ilgi istiyor. Bunun stresi yüzünden hala anksiyete tedavisi görüyorum. Bir iş acil dediklerinde veya ben iş yaparken oğlum kapıdan bişey bile söylese daralıyorum. Evde olduğum halde akşama kadar yemek yemediğim bile olurdu. Oğlum mememde eller klavyede... Oğlum bağır çağır ağlıyor o an online toplantıya çağırılıyorum. Stres yüzünden doya doya anneliği yaşayamadım. Şimdiki aklım olsa çalışacağım diye diretmezdim. Tabi maddi olarak zorluğa da düşecektik o ayrı tabi.

Ben 08.30-18.00 evden çalışıyorum. Gündüz ayrı, gece ayrı bakıcı geliyor çünkü benimkiler ikiz. Tek bebekte de desteksiz imkansız malesef. Evet maliyeti çok, ben de zorlanıyorum ama bunu yapmasam işimi tümden kaybederim. Şu anda da eski performansımla çalışamıyorum. Bebekler iki tane olunca ister istemez onlarla da ilgilenmek zorunda kalıyorum. Allah yardımcımız olsun, çalışan anne olmak çok zor gerçekten.

Bebekle olmaz ben kaç gündür kahvaltı bile yapamıyorum bırak bide çalışmayı.mutlaka birinin olması lazım.sanslisiniz bakıcı tutarsiniz gözünüz arkada kalmaz

İşinize göre çok değişse de yapılması zormuş buradan okuduğum. Ben de aynı durumdayım şimdiden gerginliğim başladı

X