hocam sonuçlarımı yorumlar mısınız?

E

erva15

Ziyaretçi
hormon sonuçlarım adetımın 3.gunu yaptırdığım
ESTRADİOL:72
FSH:9.26
LH:9.82
PROLAKTİN:40.08
TSH:2.36
Dr prolaktin yüksek çıkmış dedi 3 tane ilaç verdi folik asit plus verdi, tetradoz verdi,dostinex verdi ve haftaya salı yani adetimin 10.gunu yumurtlama takibi için yenıden çağırdı hocam sızce bu tetlerde bı problem varmı prolaktın yukseklığı gebelığımı engeller mi ve yumurtlama takıbı nasıl yapılır nelere bakcak yanı nasıl takıp edilecek cevaplarsanız sorularımı çok sevınırım sağolun

tetradox hocam pardon bır de bu ilaç mide bulantısı falan yaparmış yan etkısı varmıs doğrumu

Merhaba erva15,

Göndermiş olduğunuz değerler, prolaktin hormon düzeyini dışında normal düzeylerde. Prolaktin hormonunuzun düzeyinin yüksekliği problemini gidermek için de ilaç verilmiş. Bir süre sonra o da toparlanacaktır. Eşinizin de Kruger kriterlerine göre sperm sayı, hareket ve morfoloji incelemesini yaptırarak sonucu paylaşmanız durumunda daha fazla yardımcı olabilirim. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

cok sağolun fakat yumurtlama takıbıyle ılgılı soru sormuştum nasıl yapılr zor ve acılı bı işlemmıdır ve prolaktın yuseklığı gebelığe engel olur mu?

ve şu tetradox yan etkısı var mıdır içmeye başladığım gunden berı başımda bi sersemlik hali var sankı sureklı uykum var

merhaba dr bey
benimde prolaktinim 3,34-26,72 olması lazım benmki 25,6 çıktı dr biraz yüksek dedi sizce nasıl?
teşekkür ederim

canım valla senınkı benden iyi çok çok iyi zaten sınır 25 falan bılıyorum bence endışelenme tabı dr bey daha doğrusunu bılır

hocam cevap )cok sağolun fakat yumurtlama takıbıyle ılgılı soru sormuştum nasıl yapılr zor ve acılı bı işlemmıdır ve prolaktın yuseklığı gebelığe engel olur mu? ve şu tetradox yan etkısı var mıdır içmeye başladığım gunden berı başımda bi sersemlik hali var sankı sureklı uykum var

Merhaba erva15,

Prolaktin hormon düzeyinin yüksekliği, yumurtlamaya engel olarak gebeliğin oluşumunu engelleyebilir. Diğer sorunuz olan yumurtlama takibi ve işlemleri zor ve acılı işlemler değildir. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

merhaba dr bey
benimde prolaktinim 3,34-26,72 olması lazım benmki 25,6 çıktı dr biraz yüksek dedi sizce nasıl?
teşekkür ederim

Merhaba bozo85,

Normal değerler içerisinde. Endişelenmeyiniz, size önerim 1 ay sonra düzeyin tekrar ölçülmesini sağlayınız. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

teşekkür edrım çok sağolun yarın doktora gıdeceğim tekrar umarım hersey yolunda gıder cok sağolun

Merhaba bozo85,

Normal değerler içerisinde. Endişelenmeyiniz, size önerim 1 ay sonra düzeyin tekrar ölçülmesini sağlayınız. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

teşekkür ederim dr bey

hocam merhaba bugun doktora gıttım yumurta takıbı için renklı doppler de ultrasonda bakıldı bır tane sağ tarafımda dominant yapıda bır yumurtam oluşmuş suan 18mm ymiş yarın akşam ilişki önerdı doktor ve persembe tekrar bakılacak yumurtama çatlamışmı dıye muhtemelen persembe catlar dedı hocam bu ay hamile kalabilirmiyim sizce başka bı sorun varmıdır

Merhaba erva15,

Eğer eşinizin sperm sayı, hareket ve morfolojisinde (Kruger kriterlerine göre incelenmiş bir analize göre) ciddi bir problem yoksa ve sizin tüplerinizin açıklığından ve rahim şeklinizin normal olduğundan eminsek, gebeliği yakalama şansınız %20-25 arasındadır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

doktor@mayatupbebek.com.tr

hocam teşekkür ederım ama dun doktora gıttım tekrar yumurtam erken çatlamış en son 18mm ydı bı sonrakı gun de catladığını öğrendım doktorum bu ay hamıllelık olmassa gelecek ay prolkatın duzeyını tekrar ölçeceğiz ve yumurtayı destekleyıcı ilaç vereceğim dedi bu durumda bu ay yıne ılışkı onerdı ve sağ tarafıma donup yatmamı soyledı çunku yumurtam sağda hocam neden erken catlamıştır sızce bıkaç gundur fazla streslıyım bu konulardan oturu stres neden olmuş olabılır mı ve erken çatladığı zaman hamılelık sansım azalıyor mu?

Merhaba erva15,

Anlattıklarınıza göre, talihsiz bir dönem geçiriyorsunuz, ya da biraz tıbbi yönden ihmal ediliyorsunuz izlenimini aldım. Daha önce de burada bahsettiğimiz gibi, en doğrusu, tecrübeli ve ciddi bir tüp bebek merkezinin takibine girmeniz olacaktır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

doktor@mayatupbebek.com

hocam çok sağolun ama suanda problemın ne olduğu naraştırılıyor doktorum tarafından doktorumu aylarca arşatırdım uzun zun uğraşlardan sonra karar verdım ona gıtmeye boyle bışey olacağını tahmın etmıyorum aklıma bıle getırmıyorum ve eşimin spermıyogram testını de yaptırdık zaten kendım de laborantım ve şuan hersey normal çıktı tüp bebek merkezı de var gıttığım hastanede zaten ama suan boyle bışeye gerek olduğunu ben de doktorum da eşim de duşunmuyorum umarım gerek kalmaz ben yumurtanın erken çatlaması karşılığında neler olabıleceğini hamıle kalıp kalmama durumumu ne derece etkıleyeceğini sormuştum ama olsun cevaplarınız ıçın yıne de cok cok sağolun iyi günler dılerım

X