Hocam lütfen yardımcı olur musunuz? :(

fcanan

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2010
386
51
Hocam merhaba 2 yıldır tedavi oluyoruz.6 kez klomen ve 1 kez aşılama yapıldı fakat o da klomenle.Biz tedaviye başlamadan önce benden rahim filmi,hormon testleri,eşimden sperm testi istendi ve herşey iyi denip tedaviye başlandı.Yalnız ben bu ay bir profesöre gittim.Ve o şimdiye kadar hiç bir doktorun söylemediği bir şeyi söyledi eşinin sperminde problem olabilir,hareketliliği düşük dedi.
Hocam lütfen siz bir yorum yapar mısınız?Bu sperm sonucuna göre biz boşa mı 2 yıldır uğraşıyoruz?Bu sonuçlar düşük mü?
VOLÜM: 3 ml
VİSKOZİTE:AKIŞKAN
pH:9
MOTİLİTE:
HAREKETLİ: %70
AZ HAREKETLİ: %10
HAREKETSİZ: %20
MORFOLOJİ:
NORMAL:%70
PATOLOJİK:%30(%60 BAŞ,%40 ANOMALİ GÖRÜLDÜ.)
SPERM SAYISI: 32 MİLYON/ML
NOT:2-3 LÖKOSİT GÖRÜLDÜ
HOCAM BENİ AYDINLATIRSANIZ ÇOK

Ayrıca hocam bu test ayrıntılı değil mi?Gittiğim prof.ayrıntılı yaptırın dedi.Bu sonuçlara göre ayrıntılı sonuçlar farklı çıkabilir mi?Yani bu test durumu yansıtmıyor mu?

merhaba bu sperm değerleri iyi ve sorun yok. ayrıntılı başka bir şey bakılmaz spermiogramda sayı, hareketlilik ve morfoloji bilgileri en önemli olanlardır onlar da var zaten. doktorunza ne istediğini sormanızda fayda var. belki başka bir şey kastetmiştir. saygılar.

Hocam merhaba 2 yıldır tedavi oluyoruz.6 kez klomen ve 1 kez aşılama yapıldı fakat o da klomenle.Biz tedaviye başlamadan önce benden rahim filmi,hormon testleri,eşimden sperm testi istendi ve herşey iyi denip tedaviye başlandı.Yalnız ben bu ay bir profesöre gittim.Ve o şimdiye kadar hiç bir doktorun söylemediği bir şeyi söyledi eşinin sperminde problem olabilir,hareketliliği düşük dedi.
Hocam lütfen siz bir yorum yapar mısınız?Bu sperm sonucuna göre biz boşa mı 2 yıldır uğraşıyoruz?Bu sonuçlar düşük mü?
VOLÜM: 3 ml
VİSKOZİTE:AKIŞKAN
pH:9
MOTİLİTE:
HAREKETLİ: %70
AZ HAREKETLİ: %10
HAREKETSİZ: %20
MORFOLOJİ:
NORMAL:%70
PATOLOJİK:%30(%60 BAŞ,%40 ANOMALİ GÖRÜLDÜ.)
SPERM SAYISI: 32 MİLYON/ML
NOT:2-3 LÖKOSİT GÖRÜLDÜ
HOCAM BENİ AYDINLATIRSANIZ ÇOK

Hocam çok sağolun içimi rahatlattınız.Sadece çok ayrıntılı bir tahlil değil bu dedi.Ayrıntılı üniversite ortamında yaptırın dedi.Hareketlilik sorunu olduğunu söyledi.Hocam hareketlilik sorunu var mı sizce?

merhaba hanımlar 2 yıllık evliyiz 1 yıldır korunmuyoruz.doktora gittik benm kan değerlerimi istedi ve eşimden sperm tesstini istedi benim kan tahlillerimde bi sorun çıkmadı fakat eşime sper testi yaptırdık sonuclarını değerlendirirseniz sevinirim.
hacim 2,5ml
like ifikasyon süresi 30
viskozite normal
agglütinasyon (-)
ph 7,2
spermatozoa sayısı 500 000/ml
toplam spermatozoa sayısı 1 250 000/ml
ileri hareketi (a+b) %32
yerindmle hareketli (c) %5
hareketsiz (d) %63
toplam ileri hareketli spermatozoa sayısı 400 000/ml
marfoloji kruger strict %1