Histeroskopi Yaptıranlar

Sizce kanda çıkar mı daha beklemeli miyim?🙈
Bence kanda kesin cıkar gününüz gecmis cünkü ben bir kimyasal gebelik yasadım adetime 2 gün varken beta hcg 9 cıktı doktor pozitif demisti yani en garantisi kanda baktırmak inşallah güzel haberlerinizi alırız:)

SElam canım, bende 2020 Şubat ta oldum histereskopi. Kürtajdan dolayı parça kalmıştı plesenta. Onu aldılar.
ben iztanbul Zeynep Kamil'de yaptırdım bu yüzden ücret ödemedim. ama sonra özelde bebek için kontrollere gittiğimde sormuştum orada 3500 TL demişlerdi Histerskopi ameliyatına. Bilgin olsun.

Zaten bayıltıyorlar birşey anlamıyorsun ki. Benim ayıldığımda rengl ağrısı gibi kasıklarım ağrıdı. Ona da iğne yaptılar ve geçti taburcu oluyorsun aynı gün. ama benim operasyonda baya uğraştığı için doktor riske atmak istemedi yatırdı bir gün.
Selamlar, 1-1,5 cm civarı miyomum var, histeroskopi ile aldırmak istiyorum, 3500 çok ama yine de özel için iyi olabilir (eski msjlarda 2014 yılında 10000 TL yazıldığı olmuş) yine de devlette kendi isteğimizle histeroskopi olabiliyor muyuz, ya da yönlendirmeleri için nereye gitmeliyiz ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Selamlar, 1-1,5 cm civarı miyomum var, histeroskopi ile aldırmak istiyorum, 3500 çok ama yine de özel için iyi olabilir (eski msjlarda 2014 yılında 10000 TL yazıldığı olmuş) yine de devlette kendi isteğimizle histeroskopi olabiliyor muyuz, ya da yönlendirmeleri için nereye gitmeliyiz ? Yardımcı olursanız sevinirim.
Canımcım, öncelikle çok geçmiş olsun.

Miyom ameliyatlarını devlette kaşılıor. Boşuna gidip özele para verme derim. Kadın doğum uzmanına muayene ol. İlaçla vs bir tedavisi yoksa aldırmak zorundasın gebelik düşüyorsun birde. Histereskopi yaparlar seni. Ben histereskopi olmak istiyorum deme tabi sen. DR zaten gerekli görebilir. Ben ameliyat olduğumda vardı öyle hastalar miyom, polip, kist aldırmaya gelenler çoktu. 3500 Tl den daha uyguna yerlerde bulabilirsin araştırısan.

Bu kadar hızlı yanıt aldığım için çok sevindim , teşekkürler:) şöyle bir durum var , bu ay bir eğitim araştırma hastanesine gittim, bir asistan dr muayene etti evet miyomunuz var dedi, aşırı kanama sorguladı, çok aşırı değil dedim, ( yani parça gelmesi vs oluyor aslında ama öyle bebek bezleri de kullanmıyorum, ilk gün çok ağrım oluyor bir de ) o da 3 ay dene olmazsa yine gel dedi. Yani submükoz olduğu için gebeliği zorlastirabildigi, düşük , gelişim geriliği yapabildiğini öğrendim okudukça , 3 ay sonra gebe kalsam da bunları yaşanmayacağımin garantisi yok maalesef. Sağlıklı oldugumu düşünürken böyle problemlerin çıkması da ayrıca üzdü, bir an önce aldırmak istiyorum o yüzden ama dediğiniz gibi doktorun da işine karisilmaz, kafam çok karışık :KK43:

Devlette kadın doğum uzmanına nasıl muayene olunuyor? Uzman yazıyor ama asistan görüyor sanki

Merhabalar:) Yaklaşık 1,5 ay önce histereskopi oldum. Düzensiz kanamalarım vardı. İşlem sonrasındaki ilk Reglim 21 gün sonra oldu. Şu an 1 ay geçmesine rağmen ağrılarım var fakat regl olamıyorum . Aynı sıkıntıyı yaşayan var mı acaba?
Merhaba ne durumdasınız merak ettim 🙊

Kızlar ben bu sabah histereskopi oldum fakat doktor 2 ay korun hamile kalma sakın dedi rahim kendini iyice toparlasın dedi size doktorunuz korunma vermismiydi histereskopiden sonra hamile kalma sansı yüksek diye biliyorum ama böyle olunca kafam karıstı

Kızlar ben bu sabah histereskopi oldum fakat doktor 2 ay korun hamile kalma sakın dedi rahim kendini iyice toparlasın dedi size doktorunuz korunma vermismiydi histereskopiden sonra hamile kalma sansı yüksek diye biliyorum ama böyle olunca kafam karıstı
Bana 1 ay sonra kalabilirsiniz demişti. Fakat yumurtlama gününü optimum düzeyde takip edip denememe rağmen bu ay olmadı :/

Bana da 2 ay korunma denildi. 1. Ayın sonunda denemeye başlasak çok mu riskli olur , deneyimi olan var mı 🙄☺️

Benimde aklıma gelmiyor değil 😬 ama doktorlar öyle diyorsa vardır bi bildikleri sabırlı olmalıyız☺️
Öyle galiba, belki ameliyat türüne göre verdikleri süre degisiyordur , bazılarına 1 ay denilmiş ama büyüklük, yer vs de etkiliyordur belki kararlarını

Bu kadar hızlı yanıt aldığım için çok sevindim , teşekkürler:) şöyle bir durum var , bu ay bir eğitim araştırma hastanesine gittim, bir asistan dr muayene etti evet miyomunuz var dedi, aşırı kanama sorguladı, çok aşırı değil dedim, ( yani parça gelmesi vs oluyor aslında ama öyle bebek bezleri de kullanmıyorum, ilk gün çok ağrım oluyor bir de ) o da 3 ay dene olmazsa yine gel dedi. Yani submükoz olduğu için gebeliği zorlastirabildigi, düşük , gelişim geriliği yapabildiğini öğrendim okudukça , 3 ay sonra gebe kalsam da bunları yaşanmayacağımin garantisi yok maalesef. Sağlıklı oldugumu düşünürken böyle problemlerin çıkması da ayrıca üzdü, bir an önce aldırmak istiyorum o yüzden ama dediğiniz gibi doktorun da işine karisilmaz, kafam çok karışık :KK43:
mrb bende aralık ayında dr gittim banada myom ameliyetı dediler cok korkuyorumsiz oldunuzmu

X