Histeroskopi yaptıranlar bir bakabilir misiniz?

Ayy ne güzel ikiniz de histeroskopi sonrası hamilesiniz.darısı başıma.nasıl kaldınız?
Canım ben 7 yıllık evliyim tüp bebek yaptıracaktır öncesinde histeroskopi yapalım dedi doktorum ekimde Rahime çizik attı sonraki ay kardeşim ameliyat oldu gidemedim bi sonraki ay da şok olduk günüm geçince test pozitif çıktı daha çok yeni henüz kalp atışını duymadık korkuyorum Allah'a emanetiz

Canım ben 7 yıllık evliyim tüp bebek yaptıracaktır öncesinde histeroskopi yapalım dedi doktorum ekimde Rahime çizik attı sonraki ay kardeşim ameliyat oldu gidemedim bi sonraki ay da şok olduk günüm geçince test pozitif çıktı daha çok yeni henüz kalp atışını duymadık korkuyorum Allah'a emanetiz
Ne güzel,Maşallah Subhanallah .ben de Temmuz’da oldum ama hamile kalamadım,bu ay tüp olacağım bakalım.8 yıllık evliyim. :KK43:

Özür dilerim.İnşallah Allah söyletmiştir.
Histeroskopiden beri nasılsın?
Saol canım benim özür dilencek bsy zaten. Valla farkeden bsy olmadı canım ya malesef ki ilk aylar büyük ümitle bekledim ama benim eşimin değerleri de kotu

Ben tüp bebek tedavisine başlamıştım Ağustos ayında ve transferim oldu 5.gün embriyosu.önce değerlerim arttı sonra düşüşe geçti kimyasal gebelik dendi. 1 sene öncede 12. Haftalık bebeğimin kalbi durmuştu kürtaj oldum. Doktorum şuan histereskopi istedi ve adetimin bitmesini bekliyorum bende.

Hsg çekilmişti onda bi problem görünmedi ama rahimdeki bazı polip ve endometriozis odakları görünmeyebiliyormus onun için histereskopiyle bakmak istiyorlar gerekirse müdahale edilecekmis bir de rahime cizik atılıyormuş tutunma kolay olsun diye. Yapışıklık falan varsa işlem esnasında açılıyormuş.

Doktorum Prof.Dr. Yücel Karaman kendisinden çok memnunum
Benimde doktorum yucel bey ilk deneme başarısız oldu histereskopi yaptırmak istiyorum ne kadara yaptırdınız acaba nasıl geçti

Benimde doktorum yucel bey ilk deneme başarısız oldu histereskopi yaptırmak istiyorum ne kadara yaptırdınız acaba nasıl geçti
Merhaba mesajınızı yeni görüyorum. Yani geçmiş zaman fiyati hatırlamıyorum zaten şuan fiyatlarda değişmiştir. Ben histereskopi sonrasında transfer yaptırdım ve gebelik gerçekleşti.

Bana butun doktorlar sorun yok diyordu git gel 5 sene gecti sonra fakultede hoca histereskopi yaptı beni orta derecede perde vardı alındı bu perde hsg yani rahim filminde görülmemişti aynı gun çıktım hastaneden hafif sancı oluyor adet tamamen bittikten sonra yapıldı işlem doktor ona göre gün veriyor sonra 7. Ayda normal yolla gebe kaldım o yuzden tup yaptırmadan histereskopiyle bakılmalı

Benim rahimde septum vardı. Çok derindi. Ben o sebeple olmuştum. Değerlendirme değil direk müdahale amaçlı yaptırmıştım. Ofis histeroskopi yani keşif amaçlı yapılacaksa bazen anestezisiz bile yapılıyormuş kişinin isteğine bağlı olarak. Ben hsg çektirmiştim ve orda tüplerle ilgili sıkıntı yoktu o nedenle operasyonda değerlendiriliyor mu bilemiyorum. Ama sanırım tüplerle ilgili bir müdahale yapılacaksa laparoskopide ekleniyor
Hangi doktora oldunuz ameliyatı sonrasında balın veya sipiral taktılar mi bilgi verebilir bilirmisiniz

Merhaba mesajınızı yeni görüyorum. Yani geçmiş zaman fiyati hatırlamıyorum zaten şuan fiyatlarda değişmiştir. Ben histereskopi sonrasında transfer yaptırdım ve gebelik gerçekleşti.
Canim doktorum bana da histereskopi dedi yapisiklik icin.Bu ay adetten sonra yapilicakti ancak hamile kaldim ve suan dusuk yapiorum.Histereskopiden korkuyorum zarar gorurse rahim ya da rezervim diye sana doktorun bununla ilgili bi bilgi verdi mi histereskopiden ne kadar sure sonra transferin yapildi canim.Verecegin bilgiler benim icin cok kiymetli

Canim doktorum bana da histereskopi dedi yapisiklik icin.Bu ay adetten sonra yapilicakti ancak hamile kaldim ve suan dusuk yapiorum.Histereskopiden korkuyorum zarar gorurse rahim ya da rezervim diye sana doktorun bununla ilgili bi bilgi verdi mi histereskopiden ne kadar sure sonra transferin yapildi canim.Verecegin bilgiler benim icin cok kiymetli
Öncelikle geçmiş olsun. Ben ilk tup bebek denememde düşük değerlerle pozitifi gördüm ama meğerse kimyasal gebelikmis sağlıklı şekilde değerler artmadı. Herhangi bir yapışıklık yoktu. Benim çikolata kistim vardı herşeyi daha net görebiliriz bir de rahime çizik aticaz embriyonun tutunmasını kolaylaştırır başarı şansımız daha yüksek olur dedi. Yani bir nevi rahimi uyarıcaklardi böylelikle histereskopi olmayı kabul ettim. Herhangi bir zararı yok histereskopi sonrasi kendiliğinden gebe kalınadabiliyormuş ama bizim olmadı sonraki adetle dondurulmuş embriyo transferim oldu ve çok şükür kızım şuan 16 aylık oldu bile. Bence denemelisin.. korkulacak bir işlem de değil aynı gün taburcu olmuştum ağrı sızı da yok denecek kadar az oluyor.

Bana doktorum düşükten sonra tüp bebek öncesi tedbir amaçlı yapılmasını uygun gördü. Aynı gün çıktım hastaneden. İlk iki gün idrar yaparken yanma ve çok az lekelenmem oldu. Tutunma ihtimalini arttırdığını söylemişlerdi. İlk denemem negatif oldu. İkinciyi deniycem.

Merhaba bayanlar,
Ben de yaklaşık iki ay önce bebeğimin gelişimi durduğu için 8 haftalık olarak kürtaj olmak zorunda kaldım. Kürtaj sonrası lekelenmelerim hiç bitmedi. Ara ara adet kanaması gibi kanamaltim da oldu kısa süreli. Kürtaj sonrası kontrole gittiğimde kötü birşey görmedi doktor kistin var dedi 3 cm ama korkulacak birşey değil. Takipte kalınır dedi. Ama sonraki günler ve bugün hala lekelenmem devam ediyor. Bu arada oluyorum surkeli kanama lekelenme hala bitmediyse parça kaldığından yanaydi açıklamalar. İçim rahat etmedi bugün yine genel muayeneye gittim. Bugünkü doktor da miyom gördü rahimde daha doğrusu miyomdsn şüphelendi, o miyom etrafına bebekten kalan plesentasi yapışmış olabilir kürtaj da müdahale edilememsi olabilir bundan emin olmamiz için histereskopi yapmalıyız dedi o sırada da miyom varsa onu temizlerim dedi. En net bu şekilde görülebilir mi. Bende kabul ettim o an. Ama içimde çok soru işaretleri var şuan. Anestezi altında olacakmış bütün tektkikleri yaptılar bugün anestezi için. Perşembe gün verilecek operasyon için. Bence içimde parça unutuldu. Miyom olsa daha önceleri de çıkmaz mı. Bazen de düşünüyorum acaba bu miyomsa bebeğim bunun yüzünden mi gelisemedi. 1,5 sene üstüne hamile kalabilmistm onun etkisinden dolayı mı geç hamile kaldım. Bir oğlum var 5,5 yaşında Allah ona uzun ömür versin ama kardeşi olsn çok istiyorum yaşımda 38 oldu olacak artık. Beklemek benim için bir lüks bu aşamada. Benim gibi sorun yaşayan var mi aranızda.

Ben 3 defa Mustafa acet te oldum. O zaman medipol mega da çalışıyordu. Operasyonlardan önce 2 missed abortus um olmuştu. Son operasyondan 8 ay sonra kendiliğimden hamile kaldım ve şimdi 8 aylık hamileyim. Operasyon için aynı gün yatış ve çıkış yapılıyor. Zaten yarım saat falan sürüyor operasyon. Ameliyata girmeniz çıkmanız ve ayılmanız toplamda 1 saat sürüyor. 24 saat sonra normal yaşantınıza dönüyorsunuz. İlk operasyonda hafif bir ağrım olmuştu başta ama sonrasında Ağrı sancı yaşamadım. Sadece sonraki ilk reglimde aşırı kanamam olmuştu 48 saat. O da normalmiş. Korkulacak falan hiçbirşey yok.
Ben de 28 ocakta histereskopi oldum.balon koyuldu bi hafta sonra çıkardı. Tüp bebek tedavisi alıyorum. Yumurtalar toplanıp donduruldu.endometrium çok ince olduğu için estrofemi günde 3 e artırmıştı. 2 haftada kanamam geldi. Normal adet tarihinde olduğunu sanmıştım ama doktora gittiğimde ne yazıkki östrojen seviyem çok yüksek çıkmış. Kanamam bu yüzdenmiş. Bu ay ki transferi iptal etti. Jasmin kullanıp tekrar adet olunca gel dedi. Çok tereddütteyim. Hem bebek için uğraşıyorum hem de doğum kontrol hapı almam istenio. 🥺😥

Bebekle birlikte buyumuş olabilir myom canım gecmiş olsun bende 21 aralıkta düşük yaptım il adetimi yeni gördüm lekelenme olmadı myom lekelenme yapıyor histereskopi ol kolay bi işlem bende histereskopiden sonra normal gebe kaldım faydası var zararı yok bende de perde vardı

Ben de 28 ocakta histereskopi oldum.balon koyuldu bi hafta sonra çıkardı. Tüp bebek tedavisi alıyorum. Yumurtalar toplanıp donduruldu.endometrium çok ince olduğu için estrofemi günde 3 e artırmıştı. 2 haftada kanamam geldi. Normal adet tarihinde olduğunu sanmıştım ama doktora gittiğimde ne yazıkki östrojen seviyem çok yüksek çıkmış. Kanamam bu yüzdenmiş. Bu ay ki transferi iptal etti. Jasmin kullanıp tekrar adet olunca gel dedi. Çok tereddütteyim. Hem bebek için uğraşıyorum hem de doğum kontrol hapı almam istenio. 🥺😥
Canım doktor vermişse kullan inşAllah transferin güzel gecer pozitif sonuclanır

Ben geçen ay oldum bayağı bi çizdi düzleştirdi doktorum eorufertil de Dr Gerçek Aydın 2 saat yattım eve geldim bi sıkıntı çıkmadı amaadetim 8 9 gün sürdü ve hayatımda ilk defa kist oluştu onun için tüp bebek tedavisine başlayamadık şimdi adet olunca başlıcaz nasipse haftaya pazartesi 21 günde kist gitmişmi diye bakılıcak inş gitmiştir

Selam canım bana rest plesenta dediler. Bebeğin plesentasi Rahim duvarına yapışmış. Kürtaj da alınamayacak bir şekilde olduğundan Zor temizledik dedi doktor. Şuan sıkıntı yokmuş en az iki ay kiruacaksin dedi. Ya bebeğim olmaz sa artık. Baya kitle haline gelmiş orda yakarak aldık Rahime zarar vermemek için dedi. Bebeğim olsun istiyorum ikinci bebek istiyoruz. İnslalah bir sıkıntı çıkmaz. falan[QUOTE="melekpmb, post:

Selam canım bana rest plesenta dediler. Bebeğin plesentasi Rahim duvarına yapışmış. Kürtaj da alınamayacak bir şekilde olduğundan Zor temizledik dedi doktor. Şuan sıkıntı yokmuş en az iki ay kiruacaksin dedi. Ya bebeğim olmaz sa artık. Baya kitle haline gelmiş orda yakarak aldık Rahime zarar vermemek için dedi. Bebeğim olsun istiyorum ikinci bebek istiyoruz. İnslalah bir sıkıntı çıkmaz. falan[QUOTE="melekpmb, post:
S

X