Histeroskopi, Tup bebek, sigara 😊

lost3434

Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2022
48
16
Arkadaşlar merhaba
Daha önce konu açmıştım. Yurtdışında yaşıyorum, yaklaşık 2 yıldır denememe rağmen çocuk olmuyordu. Türkiye’ye gelince hsg çektirdim, sol tüp kapalıydı açtık, rahim içi yapışıklık var histeroskopi yaptırman lazım dendi. Özel muayenehaneye gittim. Doktor da “Evet rahim içi yapışıklık var, önce bu ameliyatı olman lazım, vakit kaybetmek istemiyorsan sonrasında tüp bebeğe geçeriz” dedi. O ameliyat için adetin 5. Gününe kadar yaptırmak lazımmış, bende vaktim olmadığı için geri döndüm, ama bir sonraki ay gidip o ameliyatı olmayı planlıyordum. Neyse buradaki hastane de sıra geldi, 2 ay sonra gelin diye mektup yolladılar çok şükür Geçen hafta gittim, Tr de ki raporları da götürdüm. Doktor baktı, rahim içi yapışıklığı nasıl anladılar dedi, bu röntgenle görünmez dedi abartmıyorum yaklaşık yarım saat rahim içinde bi aletle gezdirdi dolaştırdı baktı, sonra rahim içi yapışıklık yok, bi sorun da yok dedi. Amh istedi. Normalde bugün regli günüm, hiç ümitlenmicem aaa acaba test mi yapsam demicem, muhtemelen yarın olurum. Adetin 2 ile 5 günü arası onu yaptır dedi. Tr de rastgele bir gün yaptırmıştım 0,82 çıkmıştı.
Neyse çok uzattım kusura bakmayın. Doktor beni çok tembihledi, kesinlikle sigara içmiceksin. Bende aktif içiçiyim. Tamam hamile olsam bırakırım mecburiyetten ama şuan bırakmak için motivasyon bulamıyorum. Tüp bebek yapıcaz ve sigara içtiğin anlaşılırsa red yersin, tüp bebeğe onay çıkmaz dedi 6 hafta sonraya, kan testleriyle birlikte değerlendirmek için gün verdi.
Sizce sigara içip içmediğimi anlarlar mı. Başına böyle birşey gelen var mı. Neden tüp bebek öncesi,sigara için bu kadar baskı yapıyorlar. Türkiye de de böyle mi? Kaç gün önceden bırakırsam, sigara içtiğim anlaşılmaz ve nasıl anlıyorlar, bilginiz var mı arkadaşlar.
Her sabah uyanıyorum “bu ilk sigarayı içmeyeceğim” diye. Ama yapamıyorum

Her halükarda anlarlar , saçınızdan, başınızdan, kokunuzdan, dişlerinizin renginden …. İçmeyin artık içmeyin.

Bir de dedi ki, ismini unuttum ne olduğunun, rahim içinde kan toplayan küçük toplar var ama zararsız, Rahime yakın değil dedi. Ne demek istedi tam anlamadım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…