hipoprolaktinemi:((

KotuKediSero

Gıt gıt gıdaaaakkkkk.....
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2009
7.633
3
40
Arkadaşlar, daha önce de ayrı bi konuda paylaşmıştım yaşadıklarımı, Ekim ayında birçoğunun hamilelik belirtisi olduğunu sandığım bir çok şey yaşamıştım, ve bu şüpheyle doktora gitmiştim( ama sonuç negatifti:gitme: ) sonrasında geç de oysa adet oldum fakat bir çok şikayetim kesilmedi, en önemlisi de göğüslerimdeki şişlik ve sızlamaydı, son zamanlarda buna bir de göğüs uçlarında çatlamalar ve beyaz göğüs akıntısı eklenince tekrar doktora gittim ve hormon tahlili sonucunda doktor bende hipoprolaktinemi olduğunu, yani prolaktin (süt hormonunun) aşırı salgılandığını söyledi :sinifsinif: bunu düşürmek için ilaçlar verdi, yalnız internetten yaptığım araştırmalara göre prolaktin hormonunun aşırı salgılanması gebeliği engelliyormuş acaba bunun için mi hamile kalamıyorum diye düşünmeye başladım sanırım bu olay doğumdan sonraki dönemde süt koruyor dedikleri şey gibi bir durum, bendeki süt de beni mi koruyor yani daha önce kendisine böyle bir tanı konulan var mı aranızda, bu tedavi ne kadar sürer, tedavi süresince gebe kalamaz mıyım acaba, çok tedirginim:sinifsinif: doktor çok ciddi bişey değil dedi ama içim rahat etmiyor bir türlü bi de size sormak, deneyimlerinizden yararlanmak istiyorum bana yardımcı olur musunuz

Canım prolaktin kullanılan ilaçla hemen düşüyo hiç kafana takmaopuyorumnanaktan

arkadasiminda ayni problemi olmustu
ilaclarla hormonlar duzenleniyor daha sonra rahat bi sekilde normal yolla hamile kaldi
ilaclarini duzenli kullanip tedavini tamamlarsan bence en kisa zamanda istegine kavusursun
arkadasimin bir oglu 2 yasinda ikincide yolda

Bu ay adetimin 2. veya 3. günü tekrar hormon testi istedi umarım düşmüş olur ( dua edin benim için kızlar, Allah hepimize hayırlısı ile anne olmayı nasip etsin inşallah:sinifsinif:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…