Hipofiz tümörü olanlar bakabilir mi :(

sonsuzaskk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2022
1.495
918
Selam arkadaslar 3 sebedir yuksek prolaktinim olmasi sebebiyle gecen sene temmuzda mr cekilmistim 4*5 mm adenom tespit edilmisti seneye tekrrla mr demislerdi suan cocuk isiyle ugrasigimdan tekrrlamadm dostinex kullaniyordum 15 gun icmedm suan basim cok agriyor onla alakali olabilirmi basimin ustten beyinden agriyo sanki ona gore cocuk isine ara verip mr cektirecegim bu tumor cbukmj buyuyor acaba tecrübeler yazabilirmi

Canım aynı şeyleri yaşadım evlendikten sonra prolaktinim düştü. Doktorum ameliyata gerek olmadığını söyledi. Kendine stres yapmamaya çalış lütfen. Çabucak yükselen bir şey degil inan
Bana. Doktorum profesör du. 10 kişiden 9 unda emin ol bu mikroadenom vardır dedi. Zamanla küçülecek dedi ve oyle de oldu. Canım bas agrinin hipofizle olacağını düşünmüyorum beyninde o yer edindiği icin psikolojik olarak yaşıyorsun. Lütfen sıkı çamaşır giyme yüz üstü yatma incir ve sade soda içmemeye çalış. Cunku prolaktin yükseltiyor doktorum demişti. Stres de başlı basına prolaktin hormonunu yükseltiyor. İnşallah düşeceğini göreceksin. Sağlıklı günler dilerim

Canım aynı şeyleri yaşadım evlendikten sonra prolaktinim düştü. Doktorum ameliyata gerek olmadığını söyledi. Kendine stres yapmamaya çalış lütfen. Çabucak yükselen bir şey degil inan
Bana. Doktorum profesör du. 10 kişiden 9 unda emin ol bu mikroadenom vardır dedi. Zamanla küçülecek dedi ve oyle de oldu. Canım bas agrinin hipofizle olacağını düşünmüyorum beyninde o yer edindiği icin psikolojik olarak yaşıyorsun. Lütfen sıkı çamaşır giyme yüz üstü yatma incir ve sade soda içmemeye çalış. Cunku prolaktin yükseltiyor doktorum demişti. Stres de başlı basına prolaktin hormonunu yükseltiyor. İnşallah düşeceğini göreceksin. Sağlıklı günler dilerim
Merhaba ben bugün doktora gittim 1 yıla yakın dostinex kullanıyorum nasipse 3 hafta sonra düğünüm var bebek istiyoruz bugün doktora söylemeye gittim bana 1 cm hipofiz tümörü olduğunu söyledi 2 yıl yapamazsın dedi bende çok ağladım nasıl geçti sizinki dar iç çamaşır giyiyorum incir ve soda asla yemem içmem yüz üstü yatıyorum bazen bide yan yatıyorum ne alakası var ki bunlarla 🥺

Merhaba ben bugün doktora gittim 1 yıla yakın dostinex kullanıyorum nasipse 3 hafta sonra düğünüm var bebek istiyoruz bugün doktora söylemeye gittim bana 1 cm hipofiz tümörü olduğunu söyledi 2 yıl yapamazsın dedi bende çok ağladım nasıl geçti sizinki dar iç çamaşır giyiyorum incir ve soda asla yemem içmem yüz üstü yatıyorum bazen bide yan yatıyorum ne alakası var ki bunlarla 🥺
Canım öncelikle geçmiş olsun üzüldüm. Dostinex prolaktin yüksekliği icin verilmiş size. İncir ve maden suyu vücutta sut üretimini artıran yiyeceklerden. Dar ic çamaşır giymek de göğüsleri sıktığı için yine prolaktin hormonunu artırmakta yüz üstü yatmakta oyle. Cunku göğüslere baskı uyguluyorsun sütün gelmesi için. Bilirsiniz ki emziren anneler göğüslerini sikarlar süt gelsin diye. Sıkı şeyler giymemen lazım. Doktorlar her zaman en kötü ihtimali söylerler daha sonrasında sıkıntı yaşamamak icin dostinexle 2 yıl öncesinden düşeceğine inanıyorum. Hic bir zaman umudunu kaybetme kontrollerini aksatma lütfen 🙏

X