Hipertiroidi olup gebe kalan varmi ?

Cnm 6 ay diyolar ama sen yinede 1 sene bekle uptakede çok az atom alıyosun yine nolur nolmaz
Teşekkür ederim :) dün başla bir doktorla görüştüm etkik için olduğundan 3-4 ay yapmasanız yeterli dedi çok düşük bir doz dedi öyle sıkıntısı olmaz dedi bilemedim şimdi sen de 1 yıl deyince şu an bile çocuk için beklemeye tahammülüm yokken 1 yıl çok ağır geldi :KK43:

Uptake neden istedilerki ultrason normal çıkmış başka Bi hastaneye git bence
Ultrason normal dendi ama tiroidit olabilir dedi iltihaplanmaymış sanırım bir de zehirli guatr olabilir dedi korkuttu bir iki doktora daha sordum olmanda fayda var en azından netleşir sesi hatta bi kere düşük doz da olsa atom almak hormonları da düzeltir sesi ayrıca tsh düşük olduğu için de gebe kalmam zor olur hatta düşük olur sesi ilk bebeğim tutunamadı zaten geçen ay galiba bu yüzden :KK43:

Nekadar vereceklermiş ben de çok az almıştım bence de başka doktorlara da git
3 farklı doktorla görüştüm bu tedavi için değil tanı amaçlıymış çok az dedi miktar için.. Ama ne kadar bilmiyorum bi tane kapsülmüş onu yutacakmışım öyle anlattı oradaki görevli zaten tsh müdahale edilmezse gebe kalamazsın dediler bilemedim yahu :KK43:

2009 da 10 lu biseydi birimini hatırlamıyorum ufak bir kapsül içtim ozaman 6 ay çocuk yapmayın dediler çok kararsız kalmıştım ama atom kabul ettim suan yeni evliyim sonuçlarını daha göremedik inşallah sıkıntı olmaz

2009 da 10 lu biseydi birimini hatırlamıyorum ufak bir kapsül içtim ozaman 6 ay çocuk yapmayın dediler çok kararsız kalmıştım ama atom kabul ettim suan yeni evliyim sonuçlarını daha göremedik inşallah sıkıntı olmaz
En son 2009 yılında mı yapıldı bir defa küçük bir kapsül atom aldınız ve 6 ay çocuk yapmayın mı dendi :KK43: şimdi gözün korktu bilemedim zor bir süreç bende 14 aylık evliyim yeni ama yaşım 28 er geçen Zaman aleyhime işliyor sanki :KK43: ama zehirli guatr olabilir dedi korkuma yaptıracam ilerisi için artık ama 1 yıl bekle çocuk için derlerse Nasıl olacak bilmiyorum

Ozaman bekardım çocuk düşüncem zaten yoktu .Daha olumsuz sonucunu görmedim ama şuan ki kafam olsaydı iyice araştırırdim

Öyle zaman geçiyor diye düşünmeyin Allahın dediği olur nasipse her türlü olur bukadar stres yapmayın şuan yapmanız gereken bikaç doktora gidip araştırıp ve tedaviye karar vermek

Öyle zaman geçiyor diye düşünmeyin Allahın dediği olur nasipse her türlü olur bukadar stres yapmayın şuan yapmanız gereken bikaç doktora gidip araştırıp ve tedaviye karar vermek
Kime sorduysam yapılmalı diyor ve korkutuyorlar gebelikte çok sıkıntı yaşarsın diyorlar :KK43: beki daha sonra atom un sıkıntı çıkarma ihtimali varmıymış öyle birşey söylemedi doktor bana :KK43: sadece birkaç ay çocuk olmayacak dedi korkuyorum be yapacam bilmiyorum araştırıyorum ama sonuç yaptırmam gerektiği demek ki hayırlı olan bu yapacak birşey yok :KK43: siz ilaç ne kulunlanıyorsunuz

Şuan euthyrox 25mg kullanıyorum
Peki sen hiç ilaç kullandın mı
Yok iki aydır düşük çıkıyor bende o yüzden bu ay bi gideyim dedim ilk kez gittim kan testi ve ultrason istedi t3 ve t4 normal çok şükür tsh düşük işte ultrasonda da herşey normal boyutları normal kitle nodül yok ama tsh düşük bilemedim işte sanırım Dr da bilemedi :KK70: tiroid uptake istedi işte ilaç mı verecez atom mu bunun sonucu belirleyecek dedi hamile kalma dedi yolladı bi ilaç deneseydi belki düZelirdi değil mi

Merhaba arkadaşlar ben hastalığımı yeni öğrendim ve bilgi istiyorum tsh 9 anti tpo 149 çıkmıştı haşimato gebeliğe engel dediler .
Kadın doğum yumurtalıklarda sorun yok dedi sadece tsh 2 ye kadar düşsün dedi 1,5 ay önce 3,53 düştü salı günü kontrolüm var tsh yüksekliği ne anlama geliyor.

Merhaba arkadaşlar ben hastalığımı yeni öğrendim ve bilgi istiyorum tsh 9 anti tpo 149 çıkmıştı haşimato gebeliğe engel dediler .
Kadın doğum yumurtalıklarda sorun yok dedi sadece tsh 2 ye kadar düşsün dedi 1,5 ay önce 3,53 düştü salı günü kontrolüm var tsh yüksekliği ne anlama geliyor.
Merhaba bende senin gibi yeni öğrendim benim de tam tersi tsh 0.07 yani çok düşük senin yüksek olması tiroid in yavaş çalıştığını gösteriyor ki hızlı da olsa yavaş da olsa sıkıntı Bebek için gebelik olmuyo oluşsa bile sıkıntılar oluyormuş düzelmeden gebe kalınması sakıncalıymış ... Hızlı olursa düşük yavaş olursa zeka geriliği yapıyormuş maalesef :KK43:

Ayrıca size hangi testleri yaptılar tiroid uptake istediler mi acaba yoksa direk ilaç tedavisi mi dediler

Merhaba bende senin gibi yeni öğrendim benim de tam tersi tsh 0.07 yani çok düşük senin yüksek olması tiroid in yavaş çalıştığını gösteriyor ki hızlı da olsa yavaş da olsa sıkıntı Bebek için gebelik olmuyo oluşsa bile sıkıntılar oluyormuş düzelmeden gebe kalınması sakıncalıymış ... Hızlı olursa düşük yavaş olursa zeka geriliği yapıyormuş maalesef :KK43:
Evet kadın doğum ve genel cerrahi doktoru tsh 2 ve 2,5 olmalı düşene kadar hamile kalma kalırsanda sürekli kontrol altında olmalısın dedi bebeğe zararı olduğunu duymuştum ama benim asıl sorunum hamile kalamıyorum bu yüzden olabilir mi

El
Evet kadın doğum ve genel cerrahi doktoru tsh 2 ve 2,5 olmalı düşene kadar hamile kalma kalırsanda sürekli kontrol altında olmalısın dedi bebeğe zararı olduğunu duymuştum ama benim asıl sorunum hamile kalamıyorum bu yüzden olabilir mi
elbette bu yüzden tsh sıkıntılı bir hormon bir çok hormona da etki ediyor en önemlisi de yumurtalıklara hamile kalmana izin vermiyormuş...

Ayrıca size hangi testleri yaptılar tiroid uptake istediler mi acaba yoksa direk ilaç tedavisi mi dediler
Bu dediğinizi hiç bilmiyorum anlatabilir misiniz?
İyotlu tuz kullanma dediler .
Selenyum desteği alayım mı dedim gereksiz faydası olmaz dedi doktor.
Burada okumuştum zencefil iyi geliyormuş galiba ama denemedim hiç.

X