Hiperaktif kedim

LadyEvil

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2011
14.227
112
4-5 ay önce annesi tarafından terk edilmiş daha gözleri bile yeni açılmış bi kedi buldum ve eve getirdim.
Daha kaptan bile süt içmeyi bilmiyordu enjektör aldık eczaneden ve o şekilde besledik büyüyene kadar.
Şimdi büyüdü kedim
çok hareketli yerinde duramayan tatlı bi cadı haline geldi
her dakika evin içinde koşturuyor köpeğimi kovalıyor hatta :KK52:
evdeki bütün dolapların üstüne çıkıyor
ve biri geçince üstüne atlıyor yorulunca bi köşede uyuyor
ara ara bulamıyoruz evin içinde:KK1:
çekyatların içeri giriyor orda uyuyup kalıyor bigün havasız kalcak diye korkuyorum o kadar alıştım ki sevmeden duramıyorum hayvan sıkılıyor artık
beni görünce sevceğimi anlayıp kaçıyor:KK1:
geceleri herkes uyurken evde ne kadar masa örtüsü varsa çekiyor düşürüyor masadaki herşeyi sonra da kaçıyor saklanıyor hatasını anlayıp cadı :KK66:
daha çok küçük diye mi böyle ilerde sakinleşir mi
ben onun kadar yaramaz bi kedi görmedim sizce neden böyle?
evde kırılmadık şey kalmadı tuzluklar biblolar...:KK1:
bir de golden cinsi köpeğim var
hayvanın üstüne atlıyor patisiyle vuruyor yüzüne tırnağı gözüne gelcek diye korkuyorum köpeğimin:KK50:
zamanla sakinleşir diyorlar ama ben size de sorayım dedim
aslında bu haliyle o kadar şirin ki hep böyle kalsa da olur:KK16:

Son düzenleme:
hiperaktif miniğim işte bu :)

$18112010046.jpg $02102010004.jpg

daha cok küçük,en hareketli zamanları. benim kedimde 6 aylık civarı. deli resmen deli. zamanla durgunlasır diye düsünüyorum. ama bi tavsiye isterseniz onu biraz yorun. biz kovalamacılık yada saklambac oynuyoruz mesela. kostur kostur yoruluo sonunda. benle aynı saatte yatıyo böylelikle. gecede yaramazlık yapamıyo. evde yoksakta sakıncalı bölgeleri (mutfak salon gibi) kapatıp cıkıyoruz. geldiğimdede odamda buluorum zaten genelde.

bende çok oynuyorum onunla,zaten yürüdüğümü gördüğü an ayağımı yakalamaya çalışıo sayesinde bütün ayağım çizik içinde :) ben kaçıorum o kovalıo sevceğimi anlayınca da o kaçmaya başlıo severken çok mıncıklıorum çünkü :KK1: bide kuşum var muhabbet kuşu,onunla aynı odada tutamıoruz kafesin kenarında bitiverio hemen gördüğü an:KK50:

dışarda ufacık ağlayan bi kedi var :KK43::KK43: kedimi de aynı o vaziyette bulup eve getirmiştim.aşağıya iniorum bi bakıyım şu yavrucağa...sanırım bir kedim daha oldu kızlar..

gittim kediye baktım o sırada annesi geldi.yemek aramaya çıkmış heralde.miniğin ağlaması kesildi hemen :KK16: anne işte.hayvan da olsa yavrularının tek ilacı o...gelmeseydi annesi alıcaktım eve.benim minik yaramaza arkadaş olurdu:KK1:

sen aynı benım oğlum mınnoşu anlatıyosun :KK70: bızım mınnoş bıraz daha yaramaz hatta şimdi 9 aylık ama hiç durulmadı geçmıyo bu yaramazlık hiperaktıflık tazmanya canavarı gibi :KK70: hıphızlı... bı onerıdede bulunamıyorum halıyle kelın ilacı olsa kendı başına sürer misali :KK16:

Aynı benim bıdığım sanki ben açmışım bu konuyu:KK53:

Ben de buldum gözleri yeni açılmıştı biberonla besledim şimdi 1 yaşında benimki de siyah bunun aynı modeli:KK60::KK60:Benimki de hiperaktif:KK60::KK60::KK60:Benimkide örtüleri çekip indiriyo bi de evin içinde gezdiriyo:KK60::KK60::KK60:

Kısırlaştırdık biz birazda olsa durgunlaştı ama bazen kuduruyo:KK61:

sen aynı benım oğlum mınnoşu anlatıyosun :KK70: bızım mınnoş bıraz daha yaramaz hatta şimdi 9 aylık ama hiç durulmadı geçmıyo bu yaramazlık hiperaktıflık tazmanya canavarı gibi :KK70: hıphızlı... bı onerıdede bulunamıyorum halıyle kelın ilacı olsa kendı başına sürer misali :KK16:

yaptıklarına gülmekten kızamıorum ona çok şirin zaten kocaman yusyuvarlak gözleriyle bana bakınca hemen mıncıklayasım gelio :KK52:

Aynı benim bıdığım sanki ben açmışım bu konuyu:KK53:

Ben de buldum gözleri yeni açılmıştı biberonla besledim şimdi 1 yaşında benimki de siyah bunun aynı modeli:KK60::KK60:Benimki de hiperaktif:KK60::KK60::KK60:Benimkide örtüleri çekip indiriyo bi de evin içinde gezdiriyo:KK60::KK60::KK60:

Kısırlaştırdık biz birazda olsa durgunlaştı ama bazen kuduruyo:KK61:

ben kısırlaştırmak istemiorum ya çok şirin durgunlaşmasın istiorum:KK1::KK1: ama bide şöyle diolar büyüdüğünde kaçarmış evden kısırlaştırmazsam.ama benim kedim balkona bile çıkmaya korkar kucağımda çıkarıorum içeri girmeye çalışıo evden ayrılma gibi bişey olur mu ilerde? bulduğumda çok küçüktü sokak nedir bilmio yani..

ben kısırlaştırmak istemiorum ya çok şirin durgunlaşmasın istiorum:KK1::KK1: ama bide şöyle diolar büyüdüğünde kaçarmış evden kısırlaştırmazsam.ama benim kedim balkona bile çıkmaya korkar kucağımda çıkarıorum içeri girmeye çalışıo evden ayrılma gibi bişey olur mu ilerde? bulduğumda çok küçüktü sokak nedir bilmio yani..

Erkek mi dişi mi?Kısırlaştırmazsan çok zorluk çekersin..Bağırır..Rahatsız eder..Erkekse sperm fışkırtır..En iyisi kısırlaştırmak canım..

erkek aa bilmiodum :s mecbur ozaman...saol canım şimdilik bi problem yok küçük daha sadece oyun düşünüo :KK1: ilerde yapmak lazım

erkek aa bilmiodum :s mecbur ozaman...saol canım şimdilik bi problem yok küçük daha sadece oyun düşünüo :KK1: ilerde yapmak lazım

Hımmmm benimki de erkek şimdilik gerek olmaz tabi sen büyüyünce gör:KK1: 1 yaşına gelmeden kısırlaştırırsın dur seni ekliyim arkadaş listemede benim oğlumu da gör bak aynı modeller:KK1: büyümüş halide var küçüklüğüde albümümde

benimki de büyüdü baya bende gösteririm :KK1: çok çabuk büyüyolar ya ufacıktı inanamıorum nasıl büyüdüğüne:KK1:

4-5 ay önce annesi tarafından terk edilmiş daha gözleri bile yeni açılmış bi kedi buldum ve eve getirdim.daha kaptan bile süt içmeyi bilmiodu enjektör aldım eczaneden ve o şekilde besledim büyüyene kadar.şimdi büyüdü kedim çok hareketli yerinde duramayan tatlı bi cadı haline geldi her dakika evin içinde koşturuyor köpeğimi kovalıo hatta :KK52: evdeki bütün dolapların üstüne çıkıo ve biri geçince üstüne atlıo yorulunca bi köşede uyuyo ara ara bulamıyoruz evin içinde:KK1: çekyatların içeri girio orda uyuyup kalıo bigün havasız kalcak diye korkuyorum:KK50: o kadar alıştım ki öpmeden duramıyorum hayvan sıkılıo artık beni görünce sevceğimi anlayıp kaçıo:KK1: geceleri herkes uyurken evde ne kadar masa örtüsü varsa çekio düşürüo masadaki herşeyi sonra da kaçıo saklanıo hatasını anlayıp cadı :KK66: daha çok küçük diye mi böyle ilerde sakinleşir mi ben onun kadar yaramaz bi kedi görmedim sizce neden böyle? evde kırılmadık şey kalmadı tuzluklar biblolar...:KK1: bide golden cinsi köpeğim var hayvanın üstüne atlıo patisiyle vuruo yüzüne tırnağı gözüne gelcek diye korkuyorum köpişimin:KK50: zamanla sakinleşir diolar ama ben size de sorayım dedim aslında bu haliyle o kadar şirin ki hep böyle kalsa da olur:KK16:

daha yavru çok normal böyle olması bu aylarda aşırı hareketli ve meraklı oluyolar
bende de 2 tane azman var evde dört nala şu an bile koşuyolar
bitmek bilmeyen bi enerjileri oluyo ufakken
ama yaşına yaklaştıkça duruluyolar
daha miskin oluyolar
bu zamanların keyfini çıkarın

kesinlikle kısırlaştırmalısın
kızgınlığı girdiğinde evden kaçma eğilimi artacak
sokaklarda bi sürü azgın erkek kedi
ve sahipsiz bakımsız bi sürü yavru olduğunu düşün
bunu vicdanın kaldırmayacaktır eminim.
kısırlaştırılmış kediler sahiplerine daha bağlı olur
ve daha sağlıklı olur ömrü uzar bunu unutma

Son düzenleme:
kesinlikle kısırlaştırmalısın
kızgınlığı girdiğinde evden kaçma eğilimi artacak
sokaklarda bi sürü azgın erkek kedi
ve sahipsiz bakımsız bi sürü yavru olduğunu düşün
bunu vicdanın kaldırmayacaktır eminim.
kısırlaştırılmış kediler sahiplerine daha bağlı olur
ve daha sağlıklı olur ömrü uzar bunu unutma

köpeğim de dönemine girdiğinde gezdirmeye çıkardığımız zaman içeri girmek istemiodu,mecbur kısırlaştırdık.kedide daha farklı olur diye düşünmüştüm.kısırlaştırmaktan başka çare yok o zaman:KK43:

X