Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Hindistan cevizi yağı kullananlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
sonuçta doğal yağ ve sürekli tekrar etmediğin için bir zararı olmaz ama dax tarzı ürünleri uzun tutamk diplerede tıkanıklığa yol açabilir, onun harici doğal olan yağların alerjin olmadığı sürece bir zararı olmaz

evet bi sıkıntı olmadı gerçekten hatta normalden daha bile az saçım döküldü şaşırdım:) normalde bu kadar tutmuyorum en fazla gece yapıp sabah yıkıyordum

teşekkürler cevap için. dax bilmiyorum denemedim hiç

saçım baya uzun ama çok zayıf hacimsiz ve döküldü bi kısmı çıktı ama eşitlenmedi en uzun saç telleriyle yeni çıkanlar

dökme yapıyor mu bu dax çok metheden var ama saç derim az sorunlu cesaret edebilir miyim bilmiyorum
Cok uzun bekletirsen belki bi ihtimal cunku kati bi urun, dipleri kapatiyo. eritip suruyosun h.yagi gibi, o bende dokme yapiyordu mesela, dax yapmadi. 2 saat tutarsan sorun olmuyor ama mutlaka benmari usulu eriterek kullan.

Cok uzun bekletirsen belki bi ihtimal cunku kati bi urun, dipleri kapatiyo. eritip suruyosun h.yagi gibi, o bende dokme yapiyordu mesela, dax yapmadi. 2 saat tutarsan sorun olmuyor ama mutlaka benmari usulu eriterek kullan.

arındırmak zor dediler o kısmı hoşuma gitmedi canım ya. ben çünkü suyla şampuanı karıştırıp köpük şeklinde uyguluyorum çok hafif oluyor şampuan öyle ağır bir ürün çıkmaz herhalde.

arındırmak zor dediler o kısmı hoşuma gitmedi canım ya. ben çünkü suyla şampuanı karıştırıp köpük şeklinde uyguluyorum çok hafif oluyor şampuan öyle ağır bir ürün çıkmaz herhalde.
Valla o sekilde cikmaz ben iki kere o limonlu sampuandan bi de ustune kendi normal sampuanimdan yapiyorum anca.

Ben de kullanıyorum kızlar ve birçok konuda çok memnunum. Saçlarımı yaptıktan sonra hafif uçlarına sürüyorum veya duştan önce sürüp bekletiyorum. Yüzüme ve vücuduma da nemlendirici olarak uyguluyorum. Hatta kuaförüm yüzüne nemlendirici yerine bunu kulllandığını ve çok faydasını gördüğünü söyledi.
Birde ben tatlılara ve kahveyede katıyorum. Hem metabolizmayı hızlanıdırıyor hem de sağlıklı....:halay:

cildim çok kuruydu göbek altı bölgem dahil pul pul dökülüyordu 1 aydır her banyodan sonra hindistan cevizi yağı ile nemlendirdim cildim toparlandı diyebilirim

Mesajlardan gördüğüm kadarıyla hindistan cevizi yağını kullanmayan yokmuş forumda :) faydaları sadece saça değil zaten ama ben size bir ipucu daha veriyiimm:)

Saçlarınızı boyamadan önce tamamına hindistan cevizi yağı sürün ve o şekilde boyayın. Biraz daha fazla bekletmeniz gerekicek boyayı çünkü yağ işlemi biraz yavaşlatıcaktır. Ancak yıpranma oranınız sıfıra inecek :)

Kızlar bendede var o yagdan ama cok küçük sise almış annem. Simid o yagi saçıma sureyim desem bitiverir. Nerden almaliyim buyuk boylari satiliyor mu o yağın. Bide ısıtıp mi sürüyorsunuz

Kızlar bendede var o yagdan ama cok küçük sise almış annem. Simid o yagi saçıma sureyim desem bitiverir. Nerden almaliyim buyuk boylari satiliyor mu o yağın. Bide ısıtıp mi sürüyorsunuz
Eğer katı olandan bahsediyosan ısıtmana gerek yok zaten eline bi miktar alıp avcunda hemen sıvı hale getirebilirsin. Bende büyük boyu var nerdeyse bi sene olucak halaa kullanıyorum. Küçük boy dediğin kaç mllik acaba?

Eğer katı olandan bahsediyosan ısıtmana gerek yok zaten eline bi miktar alıp avcunda hemen sıvı hale getirebilirsin. Bende büyük boyu var nerdeyse bi sene olucak halaa kullanıyorum. Küçük boy dediğin kaç mllik acaba?
50ml idi. 2 gun önce aktara gidip cemilefendi nin yagini aldim 300ml lik. Faydasini hangi yonde gordunuz. Benim sac uclarim cok cansiz ve uçuş uçuş ve seyrek. İşe yarar mi?

50ml idi. 2 gun önce aktara gidip cemilefendi nin yagini aldim 300ml lik. Faydasini hangi yonde gordunuz. Benim sac uclarim cok cansiz ve uçuş uçuş ve seyrek. İşe yarar mi?

Benimde saçlarım çok yıpranmıştı ve hep kırıklardan dolayı 2-3 kere farklı krem kullanmam gerekiyodu hindistan cebizi yağını kullandıktan sonra gittiğim kuaför bile kırıklarımın olmadığını saçımın çok sağlıklı olduğunu söylemişti. Halbuki ne kırıklarımı aldırmıştım ne de başka bi bakım yaptırmıştım. Sadece haftada en az 2 kerr dipten uca hindistan cevizi yağını sürüyodum. Umarım anlatabilmişimdir :) gittiğim kuaförde mahalle arasında bi kuaför değildi işinin ehli biriydi yani saçtan gerçekten anlayabilcek bi kuafördü emin olabilirsiniz :)

Mecitefendinin sitesinde 300gr'lık kavanozu 37.5 tl. Ama ben burada bir aktara sordum aynı miktar ve marka (büyük ihtimal orjinaldir) 25 tl dedi. Gidip o kavanozdan alayım bari. Bu yağın en güzel tarafı hemen her şeye kullanılabilir olması bence :) Makyaj temizlemede de çok faydalı ve etkili diyorlar.

sıvı minik şişede olanından bir haftadır falan duş sonrası saçıma sürüyorum çalı süpürgesi gibi saçlarım yatışmaya başladı benimde şekil alabiliyor en azından
Sıvı olanıyla böyle bir sonuç elde ettiysen katısını mutlaka denemelisin en pahalı maskelerden şampuanlara boşa para ve emek harcamışım yıllarca dedirtti brezilya fönü kına boya perma ile üst üste mahvolan saçımı kestirmeden hayata döndürdü katısını kesinlikle tavsiye ederim hem daha uzun ömürlü hemde daha saf

Yanıklar için sadece hindistancevizi yağı kullansam yeterli olur mu bilen varmı? Sürekli kafama o bu yağı sürmekten sıkıldım :KK43: salata gibi hissediom kendimi:kızgın::halay:bide boya dayanmıyor sürekli akıyor yağlardan dolayı boyatamıyorumda iyice yıpratmıyım diye

X