Hiç komik degilmiş.

Iyi geceler kizlar fazla uzatmadan hemen konuya girmek istiyorum.
Aylardır gülüp geçtiğim bir konu var
Eşim bikaç aydir horlamamdan kah gülerek kah veryansın ederek bahsedip duruyor çoğu zamanda gülüp geçiyorduk. Ben normalde horlamam yani horlamazdim..

Neyse 1 haftadir geceleri surekli uyaniyorum resmen kendi horlamamdan rahatsiz oluyordum ki bugun eşim ses kaydi yapmiş. Nefesim kesiliyor uykudayken sanirim uyku apnesi denilen şey..
Şu saatte uyanmami saglayan şeyde bu günlerdir zombi gibi geziyorum gozlerimin alti mosmor oldu. Halsizlikten ölüyorum.

Şimdi kizlar nereye hangi bölume gitmeliiyim ? Hamilelikte bisey yaparlarmi ? Bu dogumdan sonra gecermi ? Benim yapabilecegim birşey varmi ?

Bu arada 1 haftaya kadar planli sezeryan düsünüyoruz doktorumla. Ve ben uyku bile uyuyamiyorum 😔

Not: Hamilelikte +20 kilo aldim.
aynı sorun bende de var canım ama ne horlama kükrüyorum resmen eşimde garibim ne yapsın hep uykusuz kalıyor bir gün uyusun diye ayrı yattım (evlendiğimizden beri ilk ayrı yatışımızdı) ertesi gün yine ayrı yatacaktım çünkü günlerdir uyumuyordu. Ynaıma geldi aldı beni kendini kötü hissediyormuş ben yanında olmayınca. ama yanındaykende şakayla karışık horlamamdan dert yanıyor. bende hastaneden randevu aldım uyku abnesi testine gircem 19 ocakta sorunu çozeyim dedim.

hamılesın canım bundan öte ne olsun ,
bir bebek bir canlı taşıyorsun içinde bu çok normal ,

o kocan taşısında horlamadan yatmaya çalışsın birde ses kaydı almış utanmdan ,
uykusuzluk dogumdan sonra allahın anneyi hazırlama süreci canım , bünyemiz uyusuzluga alışıyor böylece

Hamilelik, kilo vs elbette horlar insan.
Eşinizi rahata alıştırmayın. İdare etsin bir zahmet can taşıyan insanı.
Doğumdan sonra daha çok yorulacak ve uykusuz kalacaksınız. Bebek ağlayacak tüm gece. Sakın kocanız rahat uyusun diye yatağı ayırmayın, bebeğe tek başınıza bakmayın. Babalık yapmasını isteyin. Bebeğe gece eşiniz baksın siz sadece emzirmeye kalkın.
Bakın nice çalışan kadın var bebeği büyüyene kadar zombi gibi işe gidip geliyor. Hiçbir koca karısına acımıyor, analık zor tabi diyor, siz de acımayın. Bebeği beraber yaptınız, beraber bakın büyütün.

Sağlıklı doğumlar dilerim.

aynı sorun bende de var canım ama ne horlama kükrüyorum resmen eşimde garibim ne yapsın hep uykusuz kalıyor bir gün uyusun diye ayrı yattım (evlendiğimizden beri ilk ayrı yatışımızdı) ertesi gün yine ayrı yatacaktım çünkü günlerdir uyumuyordu. Ynaıma geldi aldı beni kendini kötü hissediyormuş ben yanında olmayınca. ama yanındaykende şakayla karışık horlamamdan dert yanıyor. bende hastaneden randevu aldım uyku abnesi testine gircem 19 ocakta sorunu çozeyim dedim.

Bana da haber verebilirmisiniz acaba ?

Kardeşimde kilo varken bu dedikleriniz oluyordu, nefesi kesiliyordu.
Ve birden nefesini bırakıyordu..
Sonra kilo verdi, bu sorunda bitti gitti.
Bence hamilesiniz diye sizde de böyledir.

Eski erkek arkadaşımda vardı uyku apnesi, çok kilo alınca ortaya çıkıyordu, kilo verince daha rahat uyuyordu. Aldığınız fazla kilolardan kaynaklanabilir. Doğumdan sonra geçmezse doktora gidersiniz.

Eşim bikaç aydir horlamamdan kah gülerek kah veryansın ederek bahsedip duruyor çoğu zamanda gülüp geçiyorduk. Ben normalde horlamam yani horlamazdim..

Neyse 1 haftadir geceleri surekli uyaniyorum resmen kendi horlamamdan rahatsiz oluyordum ki bugun eşim ses kaydi yapmiş. Nefesim kesiliyor uykudayken sanirim uyku apnesi denilen şey..
Şu saatte uyanmami saglayan şeyde bu günlerdir zombi gibi geziyorum gozlerimin alti mosmor oldu. Halsizlikten ölüyorum.

Şimdi kizlar nereye hangi bölume gitmeliiyim ? Hamilelikte bisey yaparlarmi ? Bu dogumdan sonra gecermi ? Benim yapabilecegim birşey varmi ?

Bu arada 1 haftaya kadar planli sezeryan düsünüyoruz doktorumla. Ve ben uyku bile uyuyamiyorum 😔

bebşiniz sağlıkla doğsun. bende hamileliğin son ayında aşırı aşırı derece horlamıştım doğumdan sonra geçiyor endişelenmeyin.burun bantları var breatright gibi onlar rahatlatır sizi.

Hamilelik tetikliyor uyku apnesini
Bende de vardı hamileyken , hicbirsey ylapmiyor doktorlar , doğumdan sonra gelin diyorlar
Doğumdan sonra bir uyku merkezine gidin , çözümü kolay ve basit

Evlendikten sonra 15 kg aldım. Hiç horlamayan ben ara ara horlamaya başladım yani başlamışım. Doktorla görüştüğümde kilo almanın etkisinin horlama üzerinde çok büyük oldugunu söylemişti. Belki sizinki de ondandır.

Eşimde fazla kilolu olduğu dönemde bu sorunu yaşıyordu, zayıflayınca %90 geçti. Arada olsada yanlış pozisyonlarda uyuyunca oluyor ve nadiren. Yani problemin çoğu aldığınız 20 kg dan kaynaklı. Bende aldım 17 kilo bende horluyormuşum hayatımda hiç başıma gelmemişti kendimi bi garip hissediyorum. Yapacak bir şey yok geçici bir durum sonuçta. Doğumdan sonra hızlı kilo vermek istiyorum sporla.

canım bolumu suan hatırlamıyorum ama 1 gece hastnede uyuyorsun onlar senı gozlemlıyor cıhazda yatıyorsun herhalde esıme doktor oyle demıstı ılk evlendıgımızde yanı 2 bucuk yıl once 1 dakıka fılan uykuda nefes almıyordu ben takıp edıyordum doktur metro hastanesınde var demıstı tabı ben adanada yasıyorum
ama sımdı gectı oyle olmuyor artık sen hamılelıkten dolayıdır kılo alınca ınsan agırlasıyor ve nefesını kontrol edemıyor o yuzdendr

Ben de ayni boyleydim hamileyken. Icerde 38 haftalik bir bebek ic organlarinizi ittirirken, ustelik +20 kilo ile uyuyabilmek bile buyuk basari :))) dogumdan sonra gecer merak etmeyin.

Hamileyken doktor bir şey yapmaz. Yan yatıp bu süreci atlatmaya bakın. Özellikle sol tarafa.. Doğumdan sonra biraz rahatlarsınız.
Emzirmeye devam ederken kbb ye gidip baktırırsınız. Kilodan derse rejim yaparsınız..

Eşimde de var bu problem burnundan kaynaklı. Horlamasına uyanırsam dürtüp yan döndürüyorum. O da hep yorgun kalkıyor. Burnun yüzünden böyle diyorum ama ameliyattan korkuyor..

gebelikte olağan bir durum. Doğumdan sonra kiloları da verdikçe zamanla eski halinize horultusuz günlerinize dönersiniz. Nerden mi biliyorum :KK70: lütfen sormayın 🤣

aynen ben de hamileliğimde 20 kilo almıştım ve hiç horlamayn ben horluyordum. Bence cok normal. Dogumdan sonra gecti bende.

X