Hiç komik degilmiş.

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
8.936
14.789
Iyi geceler kizlar fazla uzatmadan hemen konuya girmek istiyorum.
Aylardır gülüp geçtiğim bir konu var
Eşim bikaç aydir horlamamdan kah gülerek kah veryansın ederek bahsedip duruyor çoğu zamanda gülüp geçiyorduk. Ben normalde horlamam yani horlamazdim..

Neyse 1 haftadir geceleri surekli uyaniyorum resmen kendi horlamamdan rahatsiz oluyordum ki bugun eşim ses kaydi yapmiş. Nefesim kesiliyor uykudayken sanirim uyku apnesi denilen şey..
Şu saatte uyanmami saglayan şeyde bu günlerdir zombi gibi geziyorum gozlerimin alti mosmor oldu. Halsizlikten ölüyorum.

Şimdi kizlar nereye hangi bölume gitmeliiyim ? Hamilelikte bisey yaparlarmi ? Bu dogumdan sonra gecermi ? Benim yapabilecegim birşey varmi ?

Bu arada 1 haftaya kadar planli sezeryan düsünüyoruz doktorumla. Ve ben uyku bile uyuyamiyorum 😔

Not: Hamilelikte +20 kilo aldim.

Iyi geceler kizlar fazla uzatmadan hemen konuya girmek istiyorum.
Aylardır gülüp geçtiğim bir konu var
Eşim bikaç aydir horlamamdan kah gülerek kah veryansın ederek bahsedip duruyor çoğu zamanda gülüp geçiyorduk. Ben normalde horlamam yani horlamazdim..

Neyse 1 haftadir geceleri surekli uyaniyorum resmen kendi horlamamdan rahatsiz oluyordum ki bugun eşim ses kaydi yapmiş. Nefesim kesiliyor uykudayken sanirim uyku apnesi denilen şey..
Şu saatte uyanmami saglayan şeyde bu günlerdir zombi gibi geziyorum gozlerimin alti mosmor oldu. Halsizlikten ölüyorum.

Şimdi kizlar nereye hangi bölume gitmeliiyim ? Hamilelikte bisey yaparlarmi ? Bu dogumdan sonra gecermi ? Benim yapabilecegim birşey varmi ?

Bu arada 1 haftaya kadar planli sezeryan düsünüyoruz doktorumla. Ve ben uyku bile uyuyamiyorum 😔

Not: Hamilelikte +20 kilo aldim.
Sadede bir fikir acaba siz yorgunluktan mı horluyorsunuz 20 kilo taşımak kolay değil sonuçta

Sadede bir fikir acaba siz yorgunluktan mı horluyorsunuz 20 kilo taşımak kolay değil sonuçta

Hayir 😔 başta bende sadece yorulduğumda horluyorum sandim. Ama 1 haftadir o derin uykuya bir türlü giremiyorum. Ve nefesimin kesildiğini , horlama sesimi herseyin farkinda oluyorum. Birden gözlerimi açıp horluyorum deyip geri dalmaya çalışıyorum 😔

Annemde öyle. Izleyince cok komik oluyor, kendi horlamasindan hik diye bogulur gibi uyaninca :KK70:
Genelde sirt üstü yatinca oluyor

Cevaplari merakla bekliyorum..umarim kötü birsey yoktur..

Benim sirt ustu yatmam mumkun olmadigindan sag sol yatiyorum ve oluyor. Normal bir horlama degil nefes alamiyorum tikaniyorum. Çünkü uyumasam bile o sesler çıkıyor

Hamilelik zaten sıkıntılı zor bi süreç uyuyamaman çok normal🙁 bu durum geçicidir inşallah... benimde hamileyken böyle sorunlarım olmuştu 15 kilo falan almıştım
Vücudun dengesi tamamen değişiyor sonuçta
Ben bide sadece soluma yatardım sol tarafım uyuşurdu resmen kalkmakda ayrı zor Allah kolaylık versin doğumdan sonra zamanla düzelir inşallah

Anlattiginiz uyku apnesi evet. Bölüm olarak nereye gidilir bilmem ama hamileyken uğraşmayın. Zaten bir hafta kalmış doğuma. Doğumdan sonra düzelir belki. Çünkü hamilelik her şeyi alt üst ediyor cidden. Düzelmezse sağlık ocağına gidip sorun doktora, o sizi bölüme yönlendirir.

Anlattiginiz uyku apnesi evet. Bölüm olarak nereye gidilir bilmem ama hamileyken uğraşmayın. Zaten bir hafta kalmış doğuma. Doğumdan sonra düzelir belki. Çünkü hamilelik her şeyi alt üst ediyor cidden. Düzelmezse sağlık ocağına gidip sorun doktora, o sizi bölüme yönlendirir.

Bu uykusuzluk ne olck peki 😔 verimli uyuyamiyorum.

Bence sizinki hamilelikten kaynaklı bir durum olabilir. Doğumdan sonra şikayetleriniz hala devam ederse bi doktora gidin.

Bu uykusuzluk ne olck peki 😔 verimli uyuyamiyorum.
Genelde hamile olup da deliksiz uyuyan çok az zaten 😅 Hele son aylarda. Henüz 6 aylık hamileyim ama ben bile deliksiz uyuyamıyorum. Ya tuvalet ya bir yerimin ağrısı uyandırıyor. Bir hafta daha sabredin. Su nefes açan bantları sorun eczaneye, hamileler kullanabiliyorsa ondan alın.

Hamilelik ile alakalı bu durum. Bende 40. haftamdayım ve 36’dan sonra eşim horladığımı söyledi.
Hamilelerin %20 sinde olurmuş. Sonuçta 20 kg almışsınız. Doğum yapar yapmaz geçmeyecekmiş( öyle duydum). Ama 1-2 aya normale döner diyorlar.

Genelde hamile olup da deliksiz uyuyan çok az zaten 😅 Hele son aylarda. Henüz 6 aylık hamileyim ama ben bile deliksiz uyuyamıyorum. Ya tuvalet ya bir yerimin ağrısı uyandırıyor. Bir hafta daha sabredin. Su nefes açan bantları sorun eczaneye, hamileler kullanabiliyorsa ondan alın.

Kullaniyorum onlardan inanin 1 saat işe yariyor sonra geçiyor. Bende alerjik rinitte var burun etlerim şişiyor. Üstune bide horlama nefes alamama cikinca daha fena.

Hamilelik ile alakalı bu durum. Bende 40. haftamdayım ve 36’dan sonra eşim horladığımı söyledi.
Hamilelerin %20 sinde olurmuş. Sonuçta 20 kg almışsınız. Doğum yapar yapmaz geçmeyecekmiş( öyle duydum). Ama 1-2 aya normale döner diyorlar.

Ben uyuyamayinca eşimi de uyutmuyorum diye kalktim salona geldim inşallah hemen normale döner

Kullaniyorum onlardan inanin 1 saat işe yariyor sonra geçiyor. Bende alerjik rinitte var burun etlerim şişiyor. Üstune bide horlama nefes alamama cikinca daha fena.
Siz doğumu bekleyin. Dogurunca öncelikle süte geçmeyen alerji ilacı almaya başlayın. Hızlı kilo vermeye gayret edin. Bence bu horlama kendiliğinden geçecek.

Normalde horlamam ya da horluyorsam ne beni ne eşimi rahatsız etti.
İki hamileliğimde de 25'er kilo aldım ve uyurken resmen yavru bir fil gibi sesler çıkarmaya başladım. Doğurdum, kiloları verdim, problem bitti. Ha kızlarım haşatımı çıkarmışlarsa, uykusuzluktan ağzım bir karış açık bayılmışsam, o zaman horlayabiliyormuşum. Hiç gocunmuyorum, o kadar yorgunluğun üstüne hala hayatta olduğum için şükretsinler bence.
Sizinki de geçecektir muhtemelen.
Yavrunuzu sağlıkla alın kucağınıza.

Geçmiş olsun öncelikle.
Dahiliye bölümüne gitmeniz gerekiyor uyku apnesi için onlar sizi bu bölümün doktoruna yönlendiriyor

Uyku esnasında nefessiz kalmanız daha sonraya ertelenecek bir durum degil.
Özellikle bu sıkıntıyı doktorunuzla görüşün anestezi alacaksınız

dogumdan aonra gececektir. esim uyku sorunu icin norologa gitmisti, norolog onu uyku merkezine gonderdi bir gece cihaza bagli uyudu filan, istanbuldaysaniz sanirim samatya hastanesinin uyku inceleme bolumu var. ama sevksiz gidilmior bildigim kadariyla.

bence bekleyin, hamileyken burun tikanikligi ve horlama cok gorulebilir, oturarak uyurdum ben son haftalar. dogumdan slnra devam ederse gidersiniz.

X