hiç iyi değilim, nasıl başa çıkabilirim?

Leviosaa

Gül, güldür, güzelleştir 🪷
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2022
1.134
981
28
Merhaba kızlar, 9 haftalık hamileyim ve ruhen bitmiş durumdayım.
Ne yapsam zevk alamıyorum, ne giysem çirkinim, ne yesem tadı yok.
Gökyüzü sanki ciğerime doluyor, eşime de çıkışıp duruyorum.

Shrek izlerken bile ağlar mı ya bir insan, hem kendim bıktım hem çevremi bıktırdım artık.
Annemler bile yanımda ne konuşacağını şaşırdı.
Kaçıncı ayımda normale döneceğim ben, kedim bile beni görünce iğrenerek bakıyor gibime geliyor, çıldıracağım artık.

İşe gelmek olmasa evde kendi kendime kurup kurup kinleniyorum ama neye olduğunu bilmiyorum bile.
İkinci sınıf insanmışım gibi geliyor, ne yapmalıyım?

Acaba psikolojik destek mi alsam?

Merhaba kızlar, 9 haftalık hamileyim ve ruhen bitmiş durumdayım.
Ne yapsam zevk alamıyorum, ne giysem çirkinim, ne yesem tadı yok.
Gökyüzü sanki ciğerime doluyor, eşime de çıkışıp duruyorum.

Shrek izlerken bile ağlar mı ya bir insan, hem kendim bıktım hem çevremi bıktırdım artık.
Annemler bile yanımda ne konuşacağını şaşırdı.
Kaçıncı ayımda normale döneceğim ben, kedim bile beni görünce iğrenerek bakıyor gibime geliyor, çıldıracağım artık.

İşe gelmek olmasa evde kendi kendime kurup kurup kinleniyorum ama neye olduğunu bilmiyorum bile.
İkinci sınıf insanmışım gibi geliyor, ne yapmalıyım?

Acaba psikolojik destek mi alsam?
Bunlar gebelikten dolayı mı oldu?

Bunlar gebelikten dolayı mı oldu?
Tabii ki de. Kendimi çok beğenirim normalde, ama şimdi saçlarım elime geliyor, sanki suratım ödem topladı, burnum şişti gibi geliyor. Çok çirkinim gibi. Bunun gibi bir sürü şey

Tabii ki de. Kendimi çok beğenirim normalde, ama şimdi saçlarım elime geliyor, sanki suratım ödem topladı, burnum şişti gibi geliyor. Çok çirkinim gibi. Bunun gibi bir sürü şey
Ben gebeliğimde böyle şeyler yaşamadığım için empati yapamam ama hormonlardan dolayı hissediyor olabilirsiniz, gerçek olan mantıklı olan böyle olmadığınız. Gebelik sürecinize uyumlanmaya çalışın, keyif alabileceğiniz aktiviteler yapın. Shrek izlerken ağlıyorsanız, ağlayın normal geçecek bu günler…

Keyifli sağlıklı gebelik ve doğum dilerim.

İçimizde bir çocuk büyütüyoruz deformasyon çok normal değil mi?
Yani en son düşüneceğiniz şeyler bunlar, tamam bende agresifim durduk yere ağlıyorum ama neden varis çıktı neden ödem topladı diye düşüncelerim olmadı…

Herkesin bünyesi farklı bende daha sakin bir insan oldum .aksine hiçbir şey ben ve içimdeki insandan değerli değil ve içimde bir insan büyüyor mucize gibi.sizin kendi ruhsal problemleriniz olabilir direk hamileyim diye de arkasına saklanıyor olabilirsiniz çevremde hiç hamile olduğu için agresifleşen insan görmedim .sizin kendi kişisel sorununuz.

Ben 10+4 te kontrole gittiğimde hamile kaldığım kilonun yaklaşık 3 kilo üstünde çıkmıştım canım çok sıkılmıştı aynaya baktığımda sanki 5 aylık hamile gibi duruyordum sonrasında tarama testi için 12+4’te tekrar gittim 2 kilo düşmüşüm ve zaten daha hafif de hissediyordum o ilk haftalar muhtemelen ödemdi ve bol su içme ve biraz hareketin yardımıyla kolayca atıldı gitti. Canımı sıktığıma değmedi bile. İlk haftalarda vücudun ve ruh halin adapte olmaya çalışıyor bu duruma yıllardır regl olan vücudun birden olmamaya başladı bir iki gün gecikince bile bazen insan şişkinlik hissediyor. Çok normal böyle düşünmen ama inan senin de canını sıktığına değmeyecek ilk zamanlarda 1-2 haftada bile çok büyük değişimler oluyor fiziken, ödem atılır gider farkına bile varmazsın önemli olan sağlık. Bol su iç ve hareketli yaşantını sürdürmeye çalış 🌸💕

X