heyecan istiyorum...

asperger

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2007
30
1
merhabalar arkadaşlar bu ay bir yıllık evli olmuş olacağım inşallah:eek:...ancak son birkaç aydır gözlemlediğim kadarıyla evliliğimizde heyecanın azaldığı kanısına vardım...sizler evliliğinizdeki heyecanı korumak için neler yapıyorsunuz benimle paylaşır mısınız?a.s.

merhabalar arkadaşlar bu ay bir yıllık evli olmuş olacağım inşallah:eek:...ancak son birkaç aydır gözlemlediğim kadarıyla evliliğimizde heyecanın azaldığı kanısına vardım...sizler evliliğinizdeki heyecanı korumak için neler yapıyorsunuz benimle paylaşır mısınız?a.s.

Canım güncel yaşamda hareketlilik vermek herzaman inanki olmuyor..Malum hepimizin işi var ama ara ara tatlı değişiklikler güzel oluyor..Nezamandır yapmak istediklerinin bir listesini çıkarıp zaman zaman bunları uygulamaya geçirmeyi teklif edebilirsin eşine..
Henüz bebişin yoktur sanırım.. Başbaşa yapabileceğin bir sürü etkinlikler var..Güzel sofralar hazırlayabilirsin...Birlikte seğredebileceğiniz güzel bir filme bir konsere vsvs gidebilirsiniz...
Bunun dışında arkadaşımın dediği gibi zamanının varsa güzel bir tatil planı yapabilirsiniz...
Arkadaşlarınıza vakit ayırıp güzel sohpetler içinde değişik aktiviteler yapabilirsiniz..
Onun dışında ve en önemlisi kendini asla boş bırakma türlü faliyetlerde bulun hobilerin olsun..Eşim herzaman derki evlilik 2 kişinin bütünleşmesi ama bunun dışındada tek başına bir özgürlüğün olmalı olmalıki ayrı ayrı yaptığınız etkinlikleri birbirinize anlatıp sürekli aynı konuları konuşmamalısınız..En önce sen!!!Unutma sakın bunu canım olurmu kendi kendini meşgul eden insan karşı tarafada daha sağlıklı duygularla yanaşabiliyor..Birbirlerini daha farklı ifade edebiliyorlar..

nazlı ya katışıyorum. önce kendi hayatını renklendirecek bişeyler yapki sendeki yeni heyecanlar eşine de yansısın. yani önce kendin başla biyerden. gerisi gelir

Canım güncel yaşamda hareketlilik vermek herzaman inanki olmuyor..Malum hepimizin işi var ama ara ara tatlı değişiklikler güzel oluyor..Nezamandır yapmak istediklerinin bir listesini çıkarıp zaman zaman bunları uygulamaya geçirmeyi teklif edebilirsin eşine..
Henüz bebişin yoktur sanırım.. Başbaşa yapabileceğin bir sürü etkinlikler var..Güzel sofralar hazırlayabilirsin...Birlikte seğredebileceğiniz güzel bir filme bir konsere vsvs gidebilirsiniz...
Bunun dışında arkadaşımın dediği gibi zamanının varsa güzel bir tatil planı yapabilirsiniz...
Arkadaşlarınıza vakit ayırıp güzel sohpetler içinde değişik aktiviteler yapabilirsiniz..
Onun dışında ve en önemlisi kendini asla boş bırakma türlü faliyetlerde bulun hobilerin olsun..Eşim herzaman derki evlilik 2 kişinin bütünleşmesi ama bunun dışındada tek başına bir özgürlüğün olmalı olmalıki ayrı ayrı yaptığınız etkinlikleri birbirinize anlatıp sürekli aynı konuları konuşmamalısınız..En önce sen!!!Unutma sakın bunu canım olurmu kendi kendini meşgul eden insan karşı tarafada daha sağlıklı duygularla yanaşabiliyor..Birbirlerini daha farklı ifade edebiliyorlar..

çok teşekkür ederim...gerçekten de evlendiğimizden beri çoook derin bir boşlultayım...okul biter bitmez evlendim. hareketli bir öğrencilikten sonra durağan ev hanımlığınsdan ben de eşim de çok sıkıldı.evlendiğimiz günden beri eşim sürekli bana bir uğraş bulmam gerektiği yönünde nasihat veriyor.lakin öyle bir durumdayım ki enerjim yok..neden bilmiyorum ama yok...sanırım tembelliğe alıştım...:çok üzgünüm:

çok teşekkür ederim...gerçekten de evlendiğimizden beri çoook derin bir boşlultayım...okul biter bitmez evlendim. hareketli bir öğrencilikten sonra durağan ev hanımlığınsdan ben de eşim de çok sıkıldı.evlendiğimiz günden beri eşim sürekli bana bir uğraş bulmam gerektiği yönünde nasihat veriyor.lakin öyle bir durumdayım ki enerjim yok..neden bilmiyorum ama yok...sanırım tembelliğe alıştım...:çok üzgünüm:

Bu durumdan hemen çık canım lütfen...Gülse Birselin bir kitabında ev hayatına özendiğini..Ev hayatında geçtiğinde ise evin onu yuttuğu yazıyordu..Kendini salmış hiç bir şeyden zevk alamayan sürekli eski yaptıklarını düşünen bir bayan haline gelivermişti..İnan bu durumdan çıkmak sadece ama sadece bizim elimizde...Eşinde destek olmuş bak ne güzel ..Gerçekten Gülse Birselin yaşadıklarını yaşadım aynı senin gibi...
Çaresiz bir evde ne yapacağımı bilmeden şaşkın durumda oturuyordum..Açıkçası oturup boşkalmayı sevmiyordum bana göre değildi ve hemen el sanatlarına başladım..iyiki başlamaışım yaptığım evime dekore ettiğim kullandığım bir sürü el işim oldu..Azıcık ilerlettim bu konu üzerinde eğitim aldım şimdi ben yardımcı oluyorum diğer arkadaşlarıma..Ve bu sayede hayatımı dolduracak bir sürü güzel tatlı arkadaşlarım oldu..
Yapabileceklerini düşün canım ve bir an önce uygulamaya koy olurmu..Yoksa Ciddiiiii ciddi EV İnsanı Yutuyor!!!!:1hug:

Bebek sahibi olmayı düşünebilirsiniz:))Hamilelik sürecinin ve doğumdan sonraki sürecin apayrı bir heyecanı oluyor...Bunu düşünmüyorsanız canım evde oturma derim...İş hayatı olabilir,birtakım kurslar olabilir.Çocuk yoksa iyi bir ikilinin yapacağı o kadar çoook şey var ki..Geçenlerde eşim bana seninle başbaşa bir yerlere(En basitinden bir yemek)ne kadar zaman oldu dedi.Düşündük düşündük hatırlayamadık...Demek ki yıllar olmuş...

Son düzenleme:

valla kardes
senin yerinde olmak isterdim su anda desem?
isim cok zor hep stres, hep problem hep gurultu hep pc basinda
keske senin gibi evde olsam da kendi istedigim seylerle ilgilenebilsem
cikarim yururum, kursa giderim, hobiler edinirim
resim yaparim, bi muzik aleti calarim
yemekler yaparim
aksamlari esimi karsilarim

aaah ah

arkadaşların dediklerine kesinlikle katılıyorum. tembelliği boşvermişliği bırak bence. kendine ne kadar bakarsan eşinde o kadar heycanlanır. birde evde durdukça boş boş kafanda kbol bol kurarsın. sonra eşine yansıtırsın. kitaplar oku. kurslara katıl. spor yap. pastacılık kurslarına gidebilşirsin. yada belediyenin el işi kurslarına. ahşap boyama , cam boyama ebruli öğrenebilirsin. her şey senin elinde. birde çok fazla kafanda kurmamya çalış derim sana. henüz yenisiniz. kendine güzel uğraşlar bul. ben gerçi arkadaşların dediklerini tekrarladım ama.

kendine ve ruh sağlığına iy bak. kalbini ve ruhu besle. sonra aşkda heycanlanır. herşeyde..

erkeklerin geneli böyle sahiplendikleri an olay bitiyor bence evlendim artık heyecana gerek yok nasılsa nikahına aldı olay bitti ben böyle düşünüyorum ama siz çok yenisiniz biraz çabalaman lazım canım a.s.

Eşim işi nedeniyle sık sık seyahatde olur,
Bazen bir kaç gün kalır,
Aynı evin içerisinde on beş gün kesintisiz kaldığımız nadirdir.
O nedenle hiç bitmiyor bizim heyecanımız,
Ben çok özlüyorum onu,
Bu nedenle beraber başbaşa kaldığımız zamanlar çok kıymetlidir ikimiz içinde,,
En güzel şekilde kullanmaya çalışırız,

fikirler güzelde arkadaslar karsindaki insanda o heycandan anlayan bi insan olmali anlamiyosa yapta dur ne faydasi var..ben 4 yillik evliyim,evliligimin ilk aylarinda ben cok yapardim(ozamanlar calisiyor olmama ragmen) arada sirada güzel bir aksam yemegi hazirlar,mumlar yakardim,los isiklar felan gayet güzel giyinip süslenip püslenip esimin isten gelmesini beklerdim..bi yaptimi iki yaptim baktim bana zevk vermedi nedeninde gelince,isten gelince hos bes yemege gecerdik sonra,o yemek benim en sinir oldugum sekilde yenir ( hizli hizli) .bu arada bi romantiklik yok.okadar süslenip püslenmemde bana kaliyodu..yemekte ben daha yemegimi bitirmeden esim sofradan kalkar( hala bu huyu var,uyarmama ragmen) yeterki doysun beni beklemez kizdigim konulardan biridir bu.sonra tv karsisina gecer orda uyur. insan o anda kendini degersiz önemsiz hissediyo ben okadar emek vermisim yemek hazirlamisim...e noldu bende birdaha yapmamaya karar verdim.. üc yildir bir aksami romantik gecirmedik..ben yapmadim ve esimde bir kez olsun bana demediki bu geceyide söyle veya böyle gecirelim demedi...tek tarafli olmuyor yani, e noldu benim icimdekileride bitirdi artik icimden gelmiyor. 4 yilda bu hale geldik ilersinde ne olur bilmem. bu tür seylere önem vermiyor,monoton yasisoyor.yani tek tarafli olmuyor bu isler heyecan vs. katmak...karsindaki insaninda ilgisi olcak böyle seylere.simdi ben istedigim kadar heyecan katiyim esim anlamadiktan sonra ne faydasi var...ama suda var dogum günümde vs. yemege götürür hediye alir hic olmazsa cicek alir bu konuda da hakkini yememek gerek diye düsünüyorum. ama ben evimde de bunlari yasamak istiyorum. oh biraz icimi döktüm vallahi iyi geldisüprizzzzz

Son düzenleme:
Eh be güzelim sen bir sene sonra bunaldiysan enerjim bitti diyorsan bizim gibi 10 senelik evli oldunmu ne yapican???

Askin ve Heyecanin ömrü 6 ay sonrasi rutin bir evlilik yasamidir kanimca tabiki istisnalar olabilir ama cevremde görüdügüm kadariylada böyle evleniyorsun 6 ay boyunca hersey tozpembe ask ve heyecan dorukta lakin sonrasi malesef büyük bir hayalkirikligi.

Evet bizim elimizdede cok seyler var bizimde emek vermemiz lazim evliligimize bakmamiz lazim fakat bu tek tarafli olmuyor esinde ayni ipten cekmeli sen bir yere kadar ugrasirsin bir zaman sonra bikarsin artik hep benmi emek vericem diye.

Esinle konus belki farkina varmadan ilgisiz davraniyor sana karsi.

Umarim düzelir sevgiylea.s.

Eh be güzelim sen bir sene sonra bunaldiysan enerjim bitti diyorsan bizim gibi 10 senelik evli oldunmu ne yapican???

Askin ve Heyecanin ömrü 6 ay sonrasi rutin bir evlilik yasamidir kanimca tabiki istisnalar olabilir ama cevremde görüdügüm kadariylada böyle evleniyorsun 6 ay boyunca hersey tozpembe ask ve heyecan dorukta lakin sonrasi malesef büyük bir hayalkirikligi.

Evet bizim elimizdede cok seyler var bizimde emek vermemiz lazim evliligimize bakmamiz lazim fakat bu tek tarafli olmuyor esinde ayni ipten cekmeli sen bir yere kadar ugrasirsin bir zaman sonra bikarsin artik hep benmi emek vericem diye.

Esinle konus belki farkina varmadan ilgisiz davraniyor sana karsi.

Umarim düzelir sevgiylea.s.

benim evlilikten hiçbir şikayetim yok...iyiki evlenmişim diyorum...eşim yine çıksa karşıma yine evlenirim...ancak bugünleri daha güzel geçirmek istiyorum.yarın birgün bugünleri andığımızda içimde bir eziklik kalmasın istiyorum:eek:...amaaaa......

fikirler güzelde arkadaslar karsindaki insanda o heycandan anlayan bi insan olmali anlamiyosa yapta dur ne faydasi var..ben 4 yillik evliyim,evliligimin ilk aylarinda ben cok yapardim(ozamanlar calisiyor olmama ragmen) arada sirada güzel bir aksam yemegi hazirlar,mumlar yakardim,los isiklar felan gayet güzel giyinip süslenip püslenip esimin isten gelmesini beklerdim..bi yaptimi iki yaptim baktim bana zevk vermedi nedeninde gelince,isten gelince hos bes yemege gecerdik sonra,o yemek benim en sinir oldugum sekilde yenir ( hizli hizli) .bu arada bi romantiklik yok.okadar süslenip püslenmemde bana kaliyodu..yemekte ben daha yemegimi bitirmeden esim sofradan kalkar( hala bu huyu var,uyarmama ragmen) yeterki doysun beni beklemez kizdigim konulardan biridir bu.sonra tv karsisina gecer orda uyur. insan o anda kendini degersiz önemsiz hissediyo ben okadar emek vermisim yemek hazirlamisim...e noldu bende birdaha yapmamaya karar verdim.. üc yildir bir aksami romantik gecirmedik..ben yapmadim ve esimde bir kez olsun bana demediki bu geceyide söyle veya böyle gecirelim demedi...tek tarafli olmuyor yani, e noldu benim icimdekileride bitirdi artik icimden gelmiyor. 4 yilda bu hale geldik ilersinde ne olur bilmem. bu tür seylere önem vermiyor,monoton yasisoyor.yani tek tarafli olmuyor bu isler heyecan vs. katmak...karsindaki insaninda ilgisi olcak böyle seylere.simdi ben istedigim kadar heyecan katiyim esim anlamadiktan sonra ne faydasi var...ama suda var dogum günümde vs. yemege götürür hediye alir hic olmazsa cicek alir bu konuda da hakkini yememek gerek diye düsünüyorum. ama ben evimde de bunlari yasamak istiyorum. oh biraz icimi döktüm vallahi iyi geldisüprizzzzz

cok dogru
karsindaki insan ozenilmis bir hazirligin farkinda bile degilse bos yani ne yapsan...
kimisine gore yemek romantik bi olay degildir
ona romantik gelen seyleri cozmek gerekir karsilik alinmak isteniyorsa

kendimi bi erkegin yerine koyuyorum simdi
isten gelmisim, yorgunum, ayaklarimi uzatmak istiyorum biranonce yemegi yiyip
o anda masaya oturup romantizm dusunemem
yani oncelikli ihtiyaclar vardir, onlar karsilandiktan sonra sosyal ihtiyaclara sira gelir
bence bu tip seyler haftasonlari daha uygun olur
bunu tipik turk erkegi icin soyluyorum

ama cok ince erkekler de var, karisini mutlu etmek adina yorgunlugunu bile unutan
oyle tipler cooooook az

Herşey Senin Elinde Canim.
Kadin Isterse Herşeyi Yapar Evliliği Için.a.s.

cok dogru
karsindaki insan ozenilmis bir hazirligin farkinda bile degilse bos yani ne yapsan...

yani oncelikli ihtiyaclar vardir, onlar karsilandiktan sonra sosyal ihtiyaclara sira gelir

ama cok ince erkekler de var, karisini mutlu etmek adina yorgunlugunu bile unutan
oyle tipler cooooook az

bizde hafta sonlarida ayni canim degismiyo yani... cok nadirdir hafta sonu söyle beraber güzel bi gece gecirelim ardindan ne bilim güzel bir film izleyelim( simdiye kadar iki veya 3)..ya hic bisey olmasin kapatlim tv yi sadece sohbet edelim oda yok rutin hersey .bazen soruyorum kendime bu adam acaba hangi gezegenden geldi diye

cok dogru

oyle tipler cooooook az

evet çok haklısınız ama anlayamadığım bir nokta var: kadından bütün vazifeleri,yorgunluğu düşünmeden beklenirken erkekler neden bu konuda biz çalışıyoruz yorgunuz bahanesinin arkasına gizleniyorlar...birçok çalışan bayan var hem işte hem evde varolmaya çalışan bence erkekler kolayına kaçıyorlar...
eşime yemek yapmak en büyük zevkim, güzel sofraları hergün kuruyorum elimden geldiğince de şık karşılamaya çalışıyorum ama dediğiniz gibi karşı tarafın tavırları da önemli...belki de çok fazla şey bekliyorum...:1shok:

Herşey Senin Elinde Canim.
Kadin Isterse Herşeyi Yapar Evliliği Için.a.s.

evet herşey kadının elinde...evliliğine heyecan katıp istediğine ulaşma adına kadının yaptıklarına karşın eş kendisini hiç bozmazsa kadın kendini daha da değersiz hissetmez mi?

evet çok haklısınız ama anlayamadığım bir nokta var: kadından bütün vazifeleri,yorgunluğu düşünmeden beklenirken erkekler neden bu konuda biz çalışıyoruz yorgunuz bahanesinin arkasına gizleniyorlar...birçok çalışan bayan var hem işte hem evde varolmaya çalışan bence erkekler kolayına kaçıyorlar...
eşime yemek yapmak en büyük zevkim, güzel sofraları hergün kuruyorum elimden geldiğince de şık karşılamaya çalışıyorum ama dediğiniz gibi karşı tarafın tavırları da önemli...belki de çok fazla şey bekliyorum...:1shok:

evet canim katiliyorum,üstelik ben calisirken yapiyordum bunlari ... ya kadinlar cok fedekar ne olursa olsun

X