Çocuk Hastalıkları Herpes virüsü

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

yaren92

Bir küçük mesele 😌
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2014
10.859
13.197
25 aylık oğlum sürekli dudağıyla oynuyordu. Emmeyi yeni bıraktığı için olduğunu düşünmüştüm. Pazartesi günü sabah yastıkta kan vardı dudağını sürtüp kanamış. Gün içinde de ateşi çıkmaya başlamıştı yemek yemek istemiyordu şurup verip düşüp tekrar çıkıyordu ama düşüyordu. Salı günü devlet hastanesine gittik randevu olmadığı için acile yönlendirdi boğazında kızarıklık enfeksiyon antibiyotik verdi.
Ateş çıkınca dudak şiştiği için yara daha belli olmaya başladı. Ağzında yaraya bakarken diş etrafında dilinde boğazında damağında her yerinde beyaz yaralar olduğunu gördüm. Akşam Ateşi yükselmeye başladı ilaca soğuk uygulamaya rağmen düşmedi titreme başladı hemen her zaman gittiğimiz özel hastaneye gittik. 40 derece ateş hemen nöbetçi poliklinik doktoru baktı enfeksiyon dedi serum yazdı ateş düşürücü. Serumdan sonra tekrar muayene edilsin benim nöbetim bitiyor diğer doktor bakar dedi. Serum verilirken oğlumun dudağında ufak bi patlak daha oldu. Aklıma uçuk geldi eşime dedim uçuk olmasın bu. Serumdan sonra diğer doktora çıktık sordum hayır uçuk böyle olmaz değişik bi enfeksiyon türü antibiyotik devam dedi.
Çarşamba serum etkisi ateşsiz geçti tabi çocukta yemek yeme yok kucağıma oturup anne acıyor diyip ağlıyordu. Perşembe tekrar ateşlendi gün içinde gittik. Muayene eden 2. Doktor vardı hiç iyileşme yok tahliller isteyelim dedi boğaz kültürü kan tahlilleri istedi. O sıra ben sürekli internette araştırıyordum hâlâ uçuk diye düşünüyordum. Boğaz kültürü isteyince sevindim uçuksa orada çıkar diye. Sonuçlar çıktı doktor mesai bittiği için gitmişti ilk muayene eden doktor vardı nöbetçi. Baktı sonuçlarında bişi yok ama hastalıkta düzelme yok pazar gününe düzelmezse ileri tahliller yapılmalı hastaneye yatırırız dedi.
Ben ağız yaralarını cildiye anlar diye birde ona gösterdim ama doktor yaraları bile görmedi dudağı için krem yazdı. Vitamin tahlil istedi.
Eve giderken tahlil sonuçlarına baktım sadece grip üzerine istenmiş boğaz kültürü sonuçlara bakan doktoru geri aradım uçuk olabilir mi diye sordum. dudağı için olabilir dedi ve krem yazdı bir tane. Tabi bu süreçte ateş devam çocuk bişi yemiyor. Cumartesi günü ateşi 38 altına inmeye başlamıştı.
Pazar günü ateşi olmamasına rağmen gittim doktora hani uçuk olabilir belki başka ilacı vardır diye. Doktor baktı yok uçuk değil düzelme yok iğne antibiyotik yazacağım. Ateşi de var 38.6 dedi. Serumla ilk antibiyotik verilsin ateş düşürücü birde vitamin dedi.
Ve artık aklıma şüphe düştü odadan çıktık eşimle bu çocuğun ateşi yok dedik müşahede odasına indik. Orada ki hemşire ölçtü ateşi yok dedi. Biz yine de çocuk bişi yemiyor diye serum taktırdık.
Sabah iğneleri olması için sağlık ocağına götürdüm onlar antibiyotik vuramayacakları söylediler. İğne için yakın başka özele gittim orada ki acilde ki hemşireye durumu anlattım KBB görsün dedi. Doktor Antibiyotiğe gerek yok antiviral bi şurubu var o yeterli dedi ve oğlum 2 günde düzelmeye başladı.
Bu kadar ayrıntılı yazdım çünkü her doktor bu hastalığı anlamıyor. Ben ilk gün dememe rağmen doktor dikkate almadı. Üstünden 4 ay geçti yazma sebebim ben hep internette araştırmıştım okuyan olursa onlar daha erken farkedebilsin diye.

Son düzenleme:
X