Herpes oldum psikolojik olarak bitmiş durumdayım

ozgeulusoy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2024
26
1
31
Ben herpes olduğumu öğrendim kendimi çok kötü hissediyorum bir daha evlilik hayalleri kuramayacak mıyım dünyam başıma yıkıldı bu hastalık nasıl bir illet bir ömür bununla nasıl yaşayacam kendimi hiç olmadığım kadar kötü hissediyorum

Nasıl bulaştı süreciniz yeni mi belli oldu ? Çok geçmiş olsun üzülmeyin

Çok üzüldüm ya bir korunma yöntemi yok mu bundan acaba bilgim yok ama inşallah şifa bulursunuz

Merhaba cok geçmiş olsun.birlikte olduğunuz kişi bunu sakladımı sizden yani bile bilemi birlikte oldu sizinle

Kendinizi kahretmeyin bu ilaçla kontrol altına alınıyor, bağışıklığınızı yüksek tutacaksınız. Okuduğum kadarıyla dudakta çıkan uçuk gibi hasta olunca bağışıklık düşünce çıkıyormuş. Sanırım senede 1-2 atak yaşanıyor en fazla.

Ayni anda 2 kisiyle birlikte olmadiginiza göre bunun bir kulucka süresi falan yok mu en son kimle birlikte olduysanız ondan gecmistir herhalde

Bugüne kadar 2 kişiyle birlikteliğim oldu kimden bulaştı bilmiyorum en zoru da bilememek
Merhaba bana da geçen sene doktorum herpes tanısı koymuştu bakarak ve sürekli ilaç kullandım baskılayıcı ve geçen hafta içime bir şüphe doğdu çünkü geçen sene bu tanı koyulduğu zamanlarda deprem bölgesindeydim haliyle çok hijyenik değildi her şey ve acaba ondan kaynaklı başka nir şey enfeksiyon olabilir mi falan diye düşünüp geçen hafta kanda herpes testi baktırdım ve negatif çıktı antikorlar yani bu virüs vücuduma hiç girmemiş bileYani demek istediğim gidip hsv 2 igg testi yaptırın ve igm de yaptırın.Kesin sonuç kanda çıkar zaten.Belki sizinki de böyledir.Ben de bir sene aşıru stres yaptım keşke diyorum testi ilk günden yaptırsaydım

Ama bana smear yapıldı smear yanlış çıkmaz diye biliyorum bu arada sizde su kabarcığı gibi yaralar var mıydı doktor neye bakarak herpes dedi

Kendinizi kahretmeyin bu ilaçla kontrol altına alınıyor, bağışıklığınızı yüksek tutacaksınız. Okuduğum kadarıyla dudakta çıkan uçuk gibi hasta olunca bağışıklık düşünce çıkıyormuş. Sanırım senede 1-2 atak yaşanıyor en fazla.
Ben çok fazla kafaya takıyorum aşırı üzülüyorum belki evlilik benim için hayal oldu diyorum kim böyle bi hastalığı taşıyan biriyle evlensin ki

Merhaba bana da geçen sene doktorum herpes tanısı koymuştu bakarak ve sürekli ilaç kullandım baskılayıcı ve geçen hafta içime bir şüphe doğdu çünkü geçen sene bu tanı koyulduğu zamanlarda deprem bölgesindeydim haliyle çok hijyenik değildi her şey ve acaba ondan kaynaklı başka nir şey enfeksiyon olabilir mi falan diye düşünüp geçen hafta kanda herpes testi baktırdım ve negatif çıktı antikorlar yani bu virüs vücuduma hiç girmemiş bileYani demek istediğim gidip hsv 2 igg testi yaptırın ve igm de yaptırın.Kesin sonuç kanda çıkar zaten.Belki sizinki de böyledir.Ben de bir sene aşıru stres yaptım keşke diyorum testi ilk günden yaptırsaydım
Ama bana smear yapıldı smear yanlış çıkmaz diye biliyorum bu arada sizde su kabarcığı gibi yaralar var mıydı doktor neye bakarak herpes dedi

Herpes kana karışan virüs olduğu için smear testiyle bir alakası yok. Herpes için kan vererek onun özel testini yaptırmanız lazın, doktor çıkan yaralara bakarak bu teşhisi koymuştur.

Mrb ben spralliyim ve spralim kaymis herhangi bir agrim bir kanamam yok hasta olmadan cikartmayi dusunmuyorum herhangi bi zararı varmıdır gidip hemen cikartmalimyim

Merhaba. Gözle bakarak herpes tanısı almışsınızdır. Smear başka bir test. Ben de atak hiç olmadı 8 aydır ama ara ara şiddetli kaşıntı oluyor lezyon yok bu atak mı demek. Geleceğim konusunda ben de çok endişeliyim.

Smear herpes için bakılıyor mu bilmiyorum ama kanda kesin sonuç diye biliyorum ben.Yaraları hatırlamıyorum ama kaşıntım çok fazlaydı içeride ve doktor herpes dedi ama yanlış tanıymış.Hem bence gözle o kadar net tanı konulamıyor kesin sonuç için bile nir deri rahatsızlığında biyopsi alınıyor mesela sedefte falan bile.O yüzden gidip kan testi verin hem ıgm hem ıgg.Ayrıca poztif gelseler bile bu evliliğe neden engel olsun.Baskılayıcı tedavi ile kontrol altına alınır.Allah daha beterinden korusun.Size önerim gitmişken hiv hepatit testlerinize de baktırmanız yönünde.Benim de aklımdalardı geçenlerde hepsine baktırdım ve negatif çıktılar ve çok dikkat etmek gerekiyor birlikte olduğumuz insanlara

X