herkese güclü görünmekten yoruldum artık

asdfgh789

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2008
785
2
arkadaslar actıgım konulardan cogunuz biliyorsunuz ben kayınvalidemlerle birlikte kalıyorum ama onların davtranıslarını sevgi şevkatlerini (göstyerdikleri yokta) yapmacık buluyorum o yüzdende konusmuyorum fazla zaten kayınpederimin pc den baska bildigi yoktur nerdeyse sabahtan aksama kadar yatak odasında geciriyorum günümü sabahtan aksama kadar agzını acmayan kaynanam eşim gelince güllük gülistanlık oluyor bende buna sinir oluyorum her neyse sonra esim geldiğinde biz oturma odasına geciyoruz bazen eşime bişey söylediğimde veya yanına yaklastıgımda rahat dur film seyrediyorum gibi şeyler söylüyor ben cok kırılıyorum böyle yaptıgında ama hiç belli etmiyorum yatarken falan konussam yorgunum falan diyor artık ne yapacagımı sasırdım diyorum ne zaman konusucaz film izliyorsun ,yorgunsun bunaldım artık dediğimde umursamaz bir sekilde hıım gibi seyler söylüyor içime atmaktan bıktım artık yardım edin :bbo:

Canim 3 günde 3 konu actigina göre baya bunalmissin.
Ama birazda sen birseyler yap.
Kaynanan seni günlere felan götürmek istiyormus. Git iste ne güzel firsat.
Kafa dagitirsin. Sanirim cok fazla evde kaldigin icin canin sIkIliyor.
Cik gez, yürüyüs yap yalniz veyahutta arkadaslarin varsa onlarla, yada kaynanai al yanina.
Seninde yorulmaya ihtiyacin var sanirim.
Esin calisiyorsa anlarim, gercekten isten sonra eve yorgun gelmek kolay degil.
Ama seni cok fazla ihmal ediyorsa, güzel bir dille ilgi bekledigini söyle.
Yada sen esine sürprizler hazirla, ilgisini cek.

Negatif düsüncelere cok fazla takilma. Önündeki imkanlarla birseyler yapmaya calis. Bence sen denemiyorsun bunu.

Seni çok iyi anlıyorum arkadaşım.Bende 4 yıl oturdum kaynanamla.Eşinle bir aile olamıyorsun malesef.2 kişilik hayatını yaşayamıyor insan.Devamlı birilerinin müdahaleleri söz konusu oluyor.Eşinde günün yorgunluğuyla ilgi göstermeyince iyice çekilmez bir hal alıyor.Ayrı eve çıkmadan bir aile olamazsın eşinle ne yazık ki.Sana tavsiyem elinden geldiğince sakin olman.Benim gibi sakin olamazsan yıllar seni çok çabuk yıpratır.Ben bunu öğrendim bunca yılda.Giden yıllarda geri gelmiyor.Herkesten önce kendini düşün.Eşmiş,kaynanaymış kendini yıprattığına değmez.Allah yardımcın olsun

bundan sonra kapanma eve derim ben...
bütün gün evde bir odaya kapatirsan kendini gün gectikce dahada kötü olursun...
cik gez, ne bileyim hobi bul kendine, seni mutlu edecek seylerle ilglilen...
esinin tavrina gelince bundan sende onun sana davrandigi gibi ona davran bakalim ne olacak...

eşinin ilgisini çekmeye bak bence...
bide açık açık konuşmayı dene eşinle.
ya da ayrı bi eve çıkmayı teklif etsen diyorum ben, çünk büyüklerin yanında ne sen istediğin gibi davranabilirsin ne de eşin.

Aynı evde oturmak zor olsa gerek,eşinin ilgisini çek bakımlı ol bakalım biraz kendini değiştir süslen v esen mesafe koy..o zaman da o sana yaklaşır..

ayrı oturmak daha iyi sanıyorum
bende beraber oturmayı heves ediyodum cahil kafamla

zaten aynı evde nasıl yakından ilgilenebilirsinki eşinle....annesi görür diye zaten yakınlaşmanız olamaz...
anladığım kadarıyla ikinizde bunalmışsınız....
sen de bi süre üzerine gitme bence...
güleryüzünü eksik etme ama bu süreçte...
tatlı dilli ol..ailesinden bahsetme çünkü bu onu dahada çok sıkar ve senden uzaklaşır...
hep onların dedikleri olsun istiyolar bizim canımız yok sanki...ama o bence ailesinden de çekiniyodur....
sonuçta ne kadar özel hayatınız olur anneleriyle dipdibe....
umarım kendi evinize çıkarsınız...

canım bence senin yapacağın ilk iş kayınvalidenle güne gitmek filan değil o zaman daha çok yüzgöz olursunuz zaten sevmiyosun birde onunla yapmacık yapmacık günleremi gideceksin bak lisans mezunuymuşsun bence sen hemen iş bul kendine parası pulu önemli değil amaç kendin için birşeyler yap, evden uzaklaş, kafanı dağıt hem artık sende eve para getireceğin için kıymetin artacak hem de eşin gibi sende yorgun olacaksın sen de ona çok yorgunum diyebilceksin kendi paranı da rahat rahat harcarsın eşinle dışarda yemek filan yersiniz hafatnın belli günlerinde ve evde iş yapma, yemek yapma durumun en aza iner çalıştığın için vallahi ayrı eve çıkana kadar bebek yapma ve hemen bir işe gir ben senin yerinde olsam bunu yapardım arkdaşaım, allah yardımcın olsun.

sizin o evde taşınmanız lazım biranönce hemde.önceki konularınıda okudum:ay ne zor ya.hem aynı evde oturuyosunuz zaten herşeye müdahele var,kötü söz söyleme var,kocadan ilgi yok.(annem hep derdi ele karışınca anlarsınız diye) bence kiraya çıkmanız lazım hemde hemen.kocana anlat durumunu......

ay canım sen çok bunalmışsın bu aralar..

takmamaya çalış,yalnız kaldıkça kendi kendine kurar iyice bunalırsın..

imkanın var mı bilmiyorum ama bir işe girsen hem o evden uzaklaşmış olursun hem de para kazanırsın (hem böylece ayrı eve çıkmanız da kolaylaşır) gerçi iş bulmakta zor biliyorum ama biraz çaba göstersen rahatlarsın belki..

bu arada eşine karşıda anlayışlı olmaya çalış belki oda bunalmıştır hep birlikte yaşamanızdan.. güleryüzlü olmaya gayret et...Allah kolaylık versin canım,üzme kendini lütfen..

yaa hala eşimle hiçbir sey konusamıyorum tamam işten yorgun geliyor ama pcye oturup saatlerce oyun oyunarken hiç bişey olmuyorda yatınca ben bisey söylediğimdemi yorgunlugu aklına geliyor inanın nasıl evliyim bilmiyorum 4 ay oldu hiç bir konu konusmadık ilk günler nasılsın ne yaptın falan diye sorardı simdi onuda sormamaya basladı ne yapıcamı bilmiyorum artık

herkes kendi yaşadığına göre yorum yapar arkadaşım..senin çözümün yine sende saklı aslında...sadece şunu söyleyebilirim:İNSANLARI DEĞİŞTİREMİYORSAN KENDİN DEĞİŞMEYE ÇALIŞ,OLAYLARI DEĞİŞTİREMİYORSAN ONLARA BAKIŞ AÇINI DEĞİŞTİR..olayın çözümü kendinde gizli..bu sözümü çok iyi düşün ve uygula bak..herşey değişiyor..denenmiştir..sevgiyle kal cnm..kaydirigubbakcemile5

evleneceğiniz adam ayrı eve çıkamıyormu evlenmeyin.şartlar düzelene kadar bekleyin.burda okuduklarımdan çevremde gördüklerimden kaynanayla oturupda çok mutlu olan yok.ne bu cnm anamın babamın evinde kalır hiç olmazsa onlara hizmet ederim.evlilik yaşanamadıktan sonra ne anlamı var

Bence kurslara git kendini geliştir. Halk Eğitim bir sürü kurs açıyor. Kumaş boyama, nakış, resim, tiyatro... Hem de ücretsiz...Ben çalışmasam kesin giderdim bir kaçına...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…