HERKES BURAYA!! İşte Size Evde Yapabileceğiniz DOĞAL ROLL ON tarifi!!!

Meditrina_

Hulahoooop
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2012
174
8
Herkese merhaba.
Roll on'larda Aliminyum gibi zararlı maddelerin var olduğunu öğrendiğimden beri roll on arayışı içerisindeydim. Daha önce birçok roll on denedim ama hayal kırıklığı maalesef..
En sonunda ne yapsam ne yapsam diye düşündüm ve kendi roll on'umu yapmaya karar verdim ve kolları sıvadım. İçerisinde tamamen doğal maddelerin bulunduğu bu roll on bana çok iyi geldi terlemeyi değil ama ter kokusunu önemli ölçüde azalttı. Ben günde 1 defa sürüyorum yetiyor ama gün içerisinde istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz bir sakıncası olacağını sanmıyorum en nihayetinde doğal şeyler var. İçerisinde ne olduğunu bilmediğimiz roll onlardan iyidir herhalde!
Neyse lafı fazla uzatmadan tarife geçeyim.
Bende boş bir roll on şişesi vardı onun içerisinde yaptım size de tavsiye ederim.

Öncelikle istediğiniz kadar zeytinyağı koyuyorsunuz (ben şişenin yarısından fazlasını zeytinyağıyla doldurdum)
İçine; 1 tatlı kaşığı karbonat
1 tatlı kaşığı güzel kokulu herhangi bir krem
1 yemek kaşığı gülsuyu
1 tatlı kaşığı pudra katıyorsunuz ve güzelce çalkalıyorsunuz.

Ve roll on'umuz hazır. Her kullanıştan önce çalkalamanız gerekli çünkü karbonat, krem, pudra dibe çöküyor. Zeytinyağı yerine başka yağ da kullanabilirsiniz kanımca kokusu daha güzel bir yağ ile deneyebilirsiniz roll on'unuzu. Umarım sizlerde de bendeki kadar etkili olur:=)
Olur da herhangi bir alerjik reaksiyona maruz kalırsanız kullanmayı bırakın doğal bile olsa her cilt aynı değil sonuçta olumsuz sonuçlara maruz kalmanıza sebep olmak istemem.

Son düzenleme:
Reactions: gve
Ben de tesadüfen benzer bi şey buldum canım. Kısaca özetleyeyim birkaç ay önce kendime bir karışım yapmıştım: Bebek Pudrası, kakao yağı, gül yağı, elma yağı, buğday yağı...(birkaç tane daha var ama hatırlayamıyorum.) Tabi ki bir iki kullanımdan sonra kenara attım. Geçen ay koltuk altımda alerji gibi bi şey oldu öylesine kaşındı ki yağları falan çıktı artık çok fenaydı. Tabi deodorant falan kullanamadım. İyileştirme amaçlı bu karışımı sürmeye başladım sonra fark ettim ki aynı etkiyi yapmış, hiç ter kokmadım.
Karbonata cesaret edemem herhalde; yakar diye korkuyorum. Çünkü parfüm falan da değil koltuk altım yakın bir yere gelince hemen yanıp kaşınıyor. Bir daha da roll-on falan kullanmam

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…