Hepimiz Yillarin Tiyatro Oyuncusuyuz

tencere_tava

__ hersey senin icin __
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2009
286
1
Internette öyle dolanirken bi forumda ( adini vermiyorum reklam olmasin naniknanik )
bu yaziya rastladim yurt disindan bir arkadas yazmis, cok etkilendim bu yazidan, aslinda cok hakli, hepimiz birer oyuncuyuz hayatta, kesfedilmeyen oyunculariz :KK70:
hem cok hosuma gitti yazisi hemde düzgün olmayan türkcesiyle böyle seyler yazmasi beni cok sevindirdi umrarim hosunuza gider hihoyyyt

Hepimizi Yillarin Tiyatro Oyuncuyusz ..

Masaldan alinti hikayeleri gercek sanip kendi hayatimza yerlestirmeye calisiriz hep..
Illa herkesin hayatinda bi iyi bide kötü insan vardir ..
Kahraman .. herkese iyilik yapar .. karsilik beklemeden .. bayramlarda cocuklara para veren ..
Ama tabi bide kötü kahramaniz vardir .. olmasa olmazimiz .. herseyi bozan .. istenmeyen ama her yerde bulunan .. aslinda oda kötü biri degildir .. hayattir onu kötü yapan .. belkide yasadiklari .. kim bilebilir icindeki firtinalari ..
Kücük cocuklar .. bahcede .. parkda .. belkide köyün baginda .. yaylada ..
Cocuk olmak aslinda heryerde güzel .. ziplamak kosmak doyasiya gülmek .. hic biseyden haberi olmadan .. sevmek sevilmek tek amaclari .. karsiliksiz sevgi .. tek istedigi ya seker ya cikolta .. cok mu zor sanki bi cocugu sevindirmek ..?
Dedimya .. hayattir insani kötü yapan yada yasadiklari .. biz neden kötüyüz diye hic sorduk mu kendimize?
Neden ? neden diye sorduk mu hic? Ellimze ne gecti ? bize nefretle bakan gözler .. ahh elime bi gecsede bi kasik suda bogsam diye bakan gözlerden baska ellimze ne gecti?
Hic sorduk mu neden diye? ..
Sormadik .. soramadik .. gerceklerle yüzlesmektden korkutk belkide ..
Kendimze bile itiraf edemiyoruz .. hayat bu iste .. doguyorsun .. acilar cekiyorsun ve ölüyorsun .. ne acimasica .. ne kötü .. ne gereksiz aslinda ..
Ama aci yerine mutluluk – sevgi – saygi – sefkat .. olmaz mi sanki olamaz mi ..
Hersey bizim elimizde degil mi? .. bizim elimizde degil mi birini sevmek yada birisinden nefret etmek? ..
Evet .. bizim elimizde .. ama bes parmagin beside bir olmuyor .. ayni insanlar gibi ..
Herkes iyi olsa kötlülke nasil savas edicez .. nasil kahraman padisah aga olcaz ..
Demekki .. hayata bi tiyatro sahnesi .. demekki bizlerde birer oyuncuyuz ..
Aramizda iyi de var kötüde .. demekki .. iyi olmak icin kötüye karsi savasmak gerekyor ... kötü olmak icinse ... kötü olmak gerekyor .. kötü .. kötü .. cok kötü .. igne yapan kötü doktor gibi kötüü iste ..
gamyoncuiremsu şakkıdı

Son düzenleyen: Moderatör:
X