hepatit b yaptiran varmi

ozturyu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2007
439
3
43
kizlar dun doktordaydik. bize istersek bebege hepatit b asisi yaptirabilecegimizi soyledi ama zorunlu degilmis. bizde kararsiz kaldik bazilari bebek daha cok kucuk gerek yok diyo kimisi olsun diyo.

sizin doktorunuz ne dedi? tesekkurler

benim bebeğim 27 martta dünyaya geldi.ikinci hepatitimizi 7 mayısta yaptıracaz.evet bize söylediler yapılacak diye tabi isteğe bağlıysa sen bileceksin ben bebeğime vurdurmayı düşünüyorum açıkcası

Canım dünyada hepatit B taşıyıcılarının Aids taşıyıcılarından kat kat fazla olduğunu ve Aids den 100 kat daha bulaşıcı olduğunu bilmelisin. Hepatit B den kaynaklanan karaciğer kanseri ve sirozdan her yıl binlerce kişi ölüyor. En ufak bir riske girmeden bir an önce bebeğinin aşılarını yaptırmanı tavsiye ederim.Bebeğinin küçük olması buna engel değil. Benim bebeğime ilk dozunu doğduğu gün hatta bana sormadan yaptılar bile. 2. dozu da ilk ay kontrolünde yapıldı.

kizlar dun doktordaydik. bize istersek bebege hepatit b asisi yaptirabilecegimizi soyledi ama zorunlu degilmis. bizde kararsiz kaldik bazilari bebek daha cok kucuk gerek yok diyo kimisi olsun diyo.

sizin doktorunuz ne dedi? tesekkurler

Sağlık Bakanlığı bu aşıyı zorunlu kılmıştır hemde 3 doz. Nasıl doktorunuz isterseniz yaptırın diyebilir anlamadım. BU aşı isteğe bağlı değildir, yaptırılması zorunlu bir aşıdır. Zamanı geldiyse muhakkak yaptırmanız gerekir.

benim kızıma ilk dozu doğunca yapıldı cuma günü yani birinci ayı dolunca ikinci dozunu yaptırıcaz

belki dr isterseniz burada yaptırabilirsiniz demiştir parayla .. çünkü sağlık ocaklarında parasız yapılıyor canım ve zorunlu ilk doğduğunda zaten yapılmıştır sen aylıkken yakınındaki sağlık ocağına götür orada yaparlar ve sana gerekli bilgiyi de verirler..

benim bebeğime de doğar doğmaz daha ben bile görmeden yaptılar hepatit b aşısını
demek ki keyfi bir aşı değil anne babaya bile sormadıklarına göre
kesinlikle yaptırılmalı

arkadaşlar özturyu yurtdışında olduğu için öyle denmiş. yurtdışında yapmıyolar gerek görmezseniz

canım bizim de doğduğunda yapıldı ilk doz,
ikinci doz cuma günü 1. ayında yapacaklar meleğime...

canım benim bebeğim 4mart doğumlu doğar doğmaz hastanede yaptılar aşıyı 2. dozuda 1 ay sonra yaptılar seninkinede yapılmış olmalı

kizlar ben yurtdisindayim o yuzden belki bize istege bagli dediler. yoksa ben neden karsi cikiyim ki. tesekkur ederim herkese. yazdiklarinizdan sonra hemen gittik yaptirdik ilk dozu... dediginiz gibi 3 doz olcakmis.

tekrar tesekkurler

benim minikimede bugun yaptılar meleğim uyuyodu uyandırıp vurdular o ağladısenağlama ben ağladımsenağlama kıyamam ben ona keşke sütten geçseydide bana vursalardı.ama tabi en önemlisi sağlıklı bebek yetiştirmek

Bizede sormadan yaptılar aşıyı.Ancak iki tane aşı varmış isteğe bağlı biri zatüre biri ishal aşısı fiyatları biraz yüksek sağlık ocakları yapmıyormuş.İkinci ayında onalarda yapılıcak diğerleri zaten zorunlu.

X