Hepatit b sevgili?

Strangerthings0

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2018
509
55
Kızlar konuştuğum çocuk vardı cinsel ilişki yaşamadım ama öpüştük.çocukta hepatit b çıkmış nasıl olabiliyor benden kaynaklı mı

Çocukken aşı olduğum için bende hepatit b bağışıklığı vardır ve aşım olduğu için kan testinde hep pozitif çıkar doktorum da diyor aşı olman iyi olmuş diye.
Sizin de aşınız var mı bir bakın
Çocukta aşı olduysa kan testinde pozitif gördüyse o bağışıklık anlamında olabilir

Kızlar konuştuğum çocuk vardı cinsel ilişki yaşamadım ama öpüştük.çocukta hepatit b çıkmış nasıl olabiliyor benden kaynaklı mı
Sizden kaynaklı mı diye düşüneceğinize size bulaştı mı diye düşünseniz keşke. Ağzınızda yara varsa tükürüğüyle de bir ihtimal bulaşabilir.

Hepatit b taşıyıcısı mı? Yoksa yeni mi kapmış hastalığı? Eğer sizin aşılariniz ve bagisikliginiz varsa bulaşmamıştır yüksek ihtimalle.basit kan testi ile bagisikliginiz var mı öğrenip yoksa da aşılarinizi yaptırabilirsiniz.
Ben de taşıyıcıyım. Tesadüf eseri öğrenmiştim ve abimde de var.nasil ne zaman bulaştı hiçbir fikrimiz yok.buyuk ihtimalle çocuklukta bulaştı ve öğrendiğimde 1 cocugum vardı.yasadigim şoku anlatamam. Hemen çocuğun hepatit b antikorlarina baktırdım asilari tamdi ve bulasmamisti hatta eşim de tahlil yaptırdı düşünün 20 yıllık evliyiz ve ona da bulasmamisti.diger bebeğim de de ben taşıyıcı olduğum için rutin asilarina ek 1 doğar doğmaz farkli bir aşı yapıldı.
Panik olmayın diye böyle detaylı anlattım.tahlilinizi yaptırıp aşilimisiniz bagisikliginiz var mı baktırın zaten böyle bir durum olmasa da hepatit asilarinin tam olması gerekiyor yaygın bir virüs.
Ben sadece 6 ayda 1 kontrole gidiyorum bana bir etkisi olmadı bu zamana kadar.hatta pandemi sebebiyle birkaç yıldır rutin tahlilleri bile gitmedim bir şikayetim yok sadece takip gerektiriyor.

Kızlar konuştum çocuğa üzüldüm sana bulaşmaz cinsellik yaşamadık dedi ama garip hisswttim

Serum mu verdiler acaba? Antikor tedavisi yani?
Ben tasiyici oldugum icin Doğumdan sonra en kısa zamanda (12 saat icinde) hepatit b immuglobin aşısı yapıldı. Sonra da normal hepatit b aşılarını normal zamanında yaptırıyorsunuz. İlk cocugumda bilmediğim için yapılmamıştı ama bir sorun yaşamadık.Anne taşıyıcı ise mutlaka yapılmalı ama doğumda anneden bebege geçen hepatit b en tehlikeli olan.

Ben tasiyici oldugum icin Doğumdan sonra en kısa zamanda (12 saat icinde) hepatit b immuglobin aşısı yapıldı. Sonra da normal hepatit b aşılarını normal zamanında yaptırıyorsunuz. İlk cocugumda bilmediğim için yapılmamıştı ama bir sorun yaşamadık.Anne taşıyıcı ise mutlaka yapılmalı ama doğumda anneden bebege geçen hepatit b en tehlikeli olan.
Benim de ilk doğumda hastaneye ve doktoruma daha önce bilgi vermeme rağmen hastanede aşı yoktu.2. Gün hastaneden çıkmadan yapıldı,çok panik oldum ama ilk iki günde yapılması lazım demişlerdi sanırım.Demek ki beni keklemisler😡 Daha sonra tahlil yapılırken baktırdım sorun olmadı.2. Bebekte hemen yapıldı rahat rahat emzirdim...

Eğer yaşınız çok büyük değilse aşı takviminde var olan bir aşı ve aşınız yapılmıştır. Birde cinsel yola gerek yok salya yoluyla da bulaşan bir hastalık.

Kızlar konuştum çocuğa üzüldüm sana bulaşmaz cinsellik yaşamadık dedi ama garip hisswttim
Hepatit b asisi 1998'den beri aşı takviminde, yani dogan her cocuga devlet tarafindan ucretsiz yapiliyor. Muhtemelen siz de asilisinizdir. Bir de hepatit b kan yoluyla bulaşır. Yani size bulasma ihtimali düşük

X