hep iş yapıyormusum gibi geliyo:((

• Konu Sahibi mehtapbaygus
  • Başlangıç Tarihi
eskiden nasıl bakıyorlarmış:öncden işler daha çokmuş hayvan besiciliği bizim burda meşhurdur dokumacılık(halı)bebeklerde akıllıymış:roflol::roflol:emzirirlermiş uyurmuş bebeler ee şimdikilerin maşallahı var bizim ne işimiz varmışki herşeyi makine yapıyomuş sırnaşık şeybüyüklerim öyle dio:KK70:

kızlarr allah yardımcımzı olsun aynen hepimizin işi zor bend eölee off offf anlatmaya gerek bile yok 3,5 yaşinda oglum var ona bakıyorum bid eiki bbek ev işi yemek eşş derken anam ne zor nrr ölüyorum çöktüm valla...

alın bendende o kadarr yap yap bitiremiyorum haftada 4 gün ütüm var fix hiç değişmez ee yemek yapmazsan olur mu hergün mutfakta geçen saatlar ee bi hafta sonum var oğlumla ilgileneceğim evle mi uğraşacağımm yetişiyorum ama bitiremiyorumm :KK43:(( gerçekten çocuklu evler dağınık olurmuş derlerdi şimdi çokkk iyi anlıyorumm topluyorz topluyoruz topluyoruz ve inanın toplamaya hep devam edeceğizz hiç bitmeyecek hiççç

bide beni düşünün kızlar prensesle uğraş ev işi birde karnımda 3 aylık seneyeki halimi düşünemiyorum okuldada 30 öğrenci herhalde yılın delisi ben olurum

ay hepimiz aynıymışız bi ben delirdim zannediyodumev işi yetişmiyor bide ne kendime ne eşime vakit auyırabiliyorum kitap okumak istiyorum internette daha çok kalmak istiyorum bebişime cici cici yelekler örmek istiyorum gece film izleyip geç yatmak istiyorum off off babamız eski hayatına devam bilgisayar başında oyununuda oynuyor filminide izliyor istediği saatte yatıyor oh canı isteyince kızımızla oynuyor biraz bak dediğimde kızımızı kucağına oturtuyor bilgisayar başına film izletiyomuş ben tv bile açmıyorum gerçi isteyince yardım eder sağolsun

aynen canım benimkide aynı.oturtuyo kucağına birlikte maç izliyolarmış.bilgisayarda oyun oynyolarmış.bide bana kzızyo benle ilgilenmiyosun diye.halmi kalıyo bende ilgilenecek.bazen çok sinirli oluyorum.o keyfinde sanki çocuk tek benimm.offf offffffff

aynen canım benimkide aynı.oturtuyo kucağına birlikte maç izliyolarmış.bilgisayarda oyun oynyolarmış.bide bana kzızyo benle ilgilenmiyosun diye.halmi kalıyo bende ilgilenecek.bazen çok sinirli oluyorum.o keyfinde sanki çocuk tek benimm.offf offffffff

kızlar hep birlikte bakırköy de kalalım 1 hafta :))))
Hastaneyi arayıp randevu almamıza gerek var mı acaba :))))YOksa direk acilden giriş yaparlarmı bize:))))))))))))

:sm_cool::sm_cool::sm_cool:

acilden gireriz gı ne randevusu

acilden gireriz gı ne randevusu

Allah bizi var ya nası biliyosa öle yapsın :)))))))) Kocalaara vermiyoz bişi(ilgi yani canım hemen yanlış anlamayın :) )evi toplayamıyoz çamaşırı makine yıkıyo bulaşığı makine yıkıyo evi süüpüren bi makinemiz var bi tek bunlara elimizle yardımcı olucaz onu da yapamıyoz var ya annelerimizin elini değil ayağının altını yalasak onlar gibi olamayız iiki bi çocuk doğurduk hiç bişeye vakit bulamıyoz.Ah anam ah....taşıma suyla çamaşır yıkayıp 4 çocuğa nasıl baktın sen senağlamaa.s.:nazar:

valla kız özlem bide annem babamın bakkal dükkanı varmış orda da dururmuş babam mal almaya gidince bide üstüne dantel örermiş annecimin el işi süperdr herkes bayılır eve katkıda bulunayım diye bide 5 çocuga bakmış valla helal

valla kız özlem bide annem babamın bakkal dükkanı varmış orda da dururmuş babam mal almaya gidince bide üstüne dantel örermiş annecimin el işi süperdr herkes bayılır eve katkıda bulunayım diye bide 5 çocuga bakmış valla helal

analarımızın poku bile olamayız haaaa :))))kafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

kızlar doğıum yaptığımdan beri sanki bütün işler birikiyo bitmiyo gibi geliyo buda benim moralimi çok bozuyo hep aklımda evin şurası battı burayıda siliyim gibi seyelr var inanın vakit yetiremiyorum hiç bişeye zaten kızım gündüzleri hiç uyumuyo hep onunla uğraşmaktan sadece akşam kalıyo geriye ondada yemekmi yapıyım bulaşıkmı yıkıyım çamasırmı koyayım yoksa ortalıklarımı toplayayım kafayı yiyorum ve buda beni asırı sinirli yapıyoı
eşime bağırıyorum bazen bari sen kendi eşyalarını topla falan diye o da bişeye yardım etmiyoki tüm erkeklermi böyle.çocuğa bak diye veriyorum 15dk geçmiyo bile içeri bi giriyorum bütün oyuncaklar ortada peçeteler yerlerde offf o nada böyle bakabiliyomuş
ya acaba hala doğum sendromunu atamadımmı
çok sinirliyim bir günde amannn diyemiyorum.bazen imreniyorum 2 3 çocuğu olanlara ben bitaneyle başa çıkamıyorum

arkadasım ben martta dogum yaptım.ilk aylarda bende senın gıbıydım hersey gozume batıyodu.surası kırlendı suna yetısemıyorum dıye sınır hastası olmustum nerdeyse aılem yardım etse onların yaptıgı ıste ıcıme sınmıyordu benım bırde boyle huyum vardı onların arkasından ben tekrar yapmaya calısıyordum.ama baktım olacak gıbı degıl.koyverdım gıttı.artık takmıyorum gozum dagınıklıga takılınca gormemezlıkten gelıp esprı yapar oldum.yoksa sınırlerım kaldırmayacak hasta olacaktım.bırak bıraz kendı halınde kalsın

evet arkadaşlar sonunda aynı dertten pazar günü isyan ettiiimmm.eşim korkudan artık ben süpüreyim ben toz aliim diye ördek gibi peşimden dolaşmaya başladı.ya ev evlikten çıktııı temizlikçi aldımmm gözleri benden bozuk üstüne banyomsaçını tariip saçlarını bırakıp gitti ege durmuyor kayınvalidmi sitemiyorum yapsın bi pazar iş yapıorum bu pazarda beyimiz gitti site toplantısına sanki yüksek şüra memleketi kurtarcak eve gleldiinde kapıda başldım baktım suçunu anladı kedi gibi dolanıyo.iii de banda yazıkkkkk gece uyku yok sabah erken kalk bütün gün kucakta 7.500 kglık bi şeu akşam yemmk bulaşık çamaşıırr yazması bile yorucuuu

aaaaaaah ah... eskiden bi titzdim bi titizdim ben :) yok toz olmasın aman damlamasın, anneciğim seni çocuk olunca görücez bitaraflarını toplayamıycaksın diyodu ben de olur mu canım ben yaparım diyodum ama annemin bi kez daha doğru söylediğini anladım gerçekten de bitaraflarımı toplayamıyorum :) bi ben de değilmişim oh yazdıklarınızı okudukça kendimi gördüm ve biraz rahatladım ev okadar pis geliyo ki bana zaten doğru dürüst bi işyapamıyorum bi tarafı temizlesem öteki taraf kalıyo hep yarım yamalak bazen kapı çalınca ödüm kopuyo çünkü ev bazen çok dağınık oluyo... eşim sağolsun 10 dk bakar kızıma sonra durmuyo diye getirir kızımı yanıma kafayı sıyıracak gibi oluyorum bazen. bu günler de geçecek neyapalım yavrularımız sağlıklı olsunlar da onları hasta etmeden şu kışı bi atlatalım da inşallah...

kızlar yalnız olmadığımı bilmek güzel.bende aynı durumdayım.kocacımda alıştı artık bu düzene .napıyım hiçbişeye yetişemiyorum.sabaın beşinden gece onbire kadar koşuşturuyorum aynı tas aynı hamam.koyverdim artık.bide annemler yardım etmese nasıl olur bilmiyorum artık.işe başlıyacak arkadaşlar bu günlerin tadını çıkarın çok arıyacaksınız çünkü eve yorgunluktan bitmiş halde döneceksiniz ama dinlenemeyeceksiniz çünkü evde sizin dönmenizi sabırsızlıkla bekleyen bi çift göz ve hasret çığlıkları sizi bekleyecek.ama o kavuşma anı varya o kadar güzelki hiç bi şeye benzemiyo...

hiç sorma arkadaşım ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN inşallah vicdan sahibi hayırlı bi bakıcı bulurum başka çare çok yok bulamassak bulana kadar içimize sinene kadar gelebilir eşimin ailesi benim ailemden hayır yok onların 4 yaşında bir evletları var :))) kardeşim:))
işte böyle ,,umarım hayırlısı olur 9 aylık olcak o zaman
sancılı bi dönem olcağı kesin ama inşallah kızım için kolay olur benim için zaten çok zor olcak
:KK43:((
size iş yerimden bağlanırım gün içinde bakıcımı anlatırım umarım güzey şeyler anlatırım

inşallah güzel haberlerinizi alırız canım çok zor bebeğini evde bırakmak ama mecburuz işşte onlar için

hepimzin derdi aynıymış.hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz kızlar sizin yazdıklarınızı okuyunca birazda olsa rahatladım.bende bundan sonra koyvermeye çalısıcam inşallah başarırım gece işi yapayım derken bu sefer hasta olucam soğuktan boğazlarım ağrıyor iki gündür

X