hep iş yapıyormusum gibi geliyo:((

• Konu Sahibi mehtapbaygus
  • Başlangıç Tarihi
M

mehtapbaygus

Ziyaretçi
kızlar doğıum yaptığımdan beri sanki bütün işler birikiyo bitmiyo gibi geliyo buda benim moralimi çok bozuyo hep aklımda evin şurası battı burayıda siliyim gibi seyelr var inanın vakit yetiremiyorum hiç bişeye zaten kızım gündüzleri hiç uyumuyo hep onunla uğraşmaktan sadece akşam kalıyo geriye ondada yemekmi yapıyım bulaşıkmı yıkıyım çamasırmı koyayım yoksa ortalıklarımı toplayayım kafayı yiyorum ve buda beni asırı sinirli yapıyoı
eşime bağırıyorum bazen bari sen kendi eşyalarını topla falan diye o da bişeye yardım etmiyoki tüm erkeklermi böyle.çocuğa bak diye veriyorum 15dk geçmiyo bile içeri bi giriyorum bütün oyuncaklar ortada peçeteler yerlerde offf o nada böyle bakabiliyomuş
ya acaba hala doğum sendromunu atamadımmı
çok sinirliyim bir günde amannn diyemiyorum.bazen imreniyorum 2 3 çocuğu olanlara ben bitaneyle başa çıkamıyorum

arkadaşım aynıyız çoğumuz hiç takma rahat ol dicem ama ben öylemiyim acaba sorsana :)
aynı aynı temizlik ne zaman olursa o zaman oluyo valla geçen sanki kızına ev işi öğreten anneler gibi laf etti kocam aaa dediim kendi kendime onlar yerimizde olsa acaba kaçta kaçını yapabılırler ,,,
yok sepette çamaşırlar duruyomuş ne zamandır hanie kötülüğüne demedi ama dokundu yani hem evi çekçevir hem de böyle laf duy,,,sağolsun söyleyince yardım eder hanie kaçmaz o yüzden ancak ve ancak haftasonu oluyo iş napalım ya da işte akşamları ama o 2-3 çoçuğu olanlara inrenme canım benim onlar tecrübeli bi de çoçuk kalabalıkta daha rahat büyüyo inan bana biz iki baş bi bebk bi ben sessiz sessiz onunla mı oynayalım ilgisini çekelim vs.doyur uyut altını bezle yıka vs.akşam oluyo işte
sen hiç takma en güzeli relaks olmaz sanırım :)

rahat ol canım bende aynıyım,sinir sinir.sanki evi pislk götürüyomuş gibi geliyo temizlik yapsam bile hiç temizlememiş gibi hissediyorum,nasyayıda babasına bırakıyorum bide bakıyorumki kızın bezini çıkarmış koltuğu koymuş dün akşam tabi gerisini siz düşünün koltuk olmuş çiş.beni delirtmeye yetiyo eşim.

aynı durum hepimizde var sanırım ben de çok sinirliyim hiç birşeyi yeyiştiremiyorum mutfağa giresim bile gelmiyo hep zamanla alışacagım deyip duruyorum eşim de geç geliyo işten bütün yük bende.şubatta çalışmaya başlayacagım şimdi de onun stresi sardı

rahat ol canım bende aynıyım,sinir sinir.sanki evi pislk götürüyomuş gibi geliyo temizlik yapsam bile hiç temizlememiş gibi hissediyorum,nasyayıda babasına bırakıyorum bide bakıyorumki kızın bezini çıkarmış koltuğu koymuş dün akşam tabi gerisini siz düşünün koltuk olmuş çiş.beni delirtmeye yetiyo eşim.

kız seninki çiş olmuş yine ii benim koltuk kaka içindeydi sapsarı neymiş efendim altını açınca susuyomuş gülüyomuş ben sanki bilmiyorum da öle olduğunu...
bende sadece benim eşim böyle sanıyrdum demekki yanlız değilmişim tek sinirlenende ben değilmişim bende psikologluk oldum sanıyrdum :)))))

:1ninca::1ninca::1ninca::1ninca::1ninca:

valla bi de işe başlayınca nolcak halimiz :)
mayıs 1 ben de işe başlıyorum bakalım hayırlısı

valla bi de işe başlayınca nolcak halimiz :)
mayıs 1 ben de işe başlıyorum bakalım hayırlısı

Allah sizlerin yardımcısı olsun kimler bakacak bebişlere anneleriniz mi ...benim burda kimsem olmadığı için hiç geri başlamak istemiyorum işe..zaten özel sektör şu anda istesemde bulamam sanırım iş...kıızımla vakit geçirmeyi bişeye değişmem.Allah sizlere sabır versin .........senağlamasenağlama

ay hepimiz aynıymışız bi ben delirdim zannediyodumev işi yetişmiyor bide ne kendime ne eşime vakit auyırabiliyorum kitap okumak istiyorum internette daha çok kalmak istiyorum bebişime cici cici yelekler örmek istiyorum gece film izleyip geç yatmak istiyorum off off babamız eski hayatına devam bilgisayar başında oyununuda oynuyor filminide izliyor istediği saatte yatıyor oh canı isteyince kızımızla oynuyor biraz bak dediğimde kızımızı kucağına oturtuyor bilgisayar başına film izletiyomuş ben tv bile açmıyorum gerçi isteyince yardım eder sağolsun

aslında işe başlayınca daha rahat oluruz kızlar belki ya. nasılsa çalışıyorum da diyip işler yetişmeyince vicdan azabı çekmeyiz. zaten çalışıyorum geri kalan zamanımı bebeğime ayırırım işle güçle uğraşamam deriz hıı:KK66:
canım valla imkanın varsa annenin evine git. ben öle yaptım. evde kafayı yiyecektim. dediğin gibi hiçbir şey yetişmiyodu. amaaaaaaaaaaan dedim çocukla ilgilenemedim çocuğum suskunlaştı içine kapandı. başlarım dedim çektim geldim. ohhhh şimdi sadece oğlişim. imkanınız varsa yapın derim

aksam çok sinirlendim...gece 12 ben kızımın çamasırlarını utulemişim askıya asıyorum..kocama bi baktım oyun oynuo bilgisayarda.)))))))aman yarabbi nefes aldım..burnumdan duman çıkacak o kadar sinir yaptım...bi baktım eşime anladı:)napıon sen dedim..oyun oynuorum bile diyemedi :)kapattı hmn bilgisayarı...nasıl bir surat ifadem varsa...ama gerçekten zor ya..gunduz kıızımla ilgileniorum....yemek çamasır v.s aksam kocam gelio sofra bulasık kaldır...neseki kızımızla ilgilenio dier işlerimi yapıorum gece 12 ben hala kosturuom:KK43:sinilenmekte haksızmıyım yaaa....saolsun kocam geldiginde kızımla çok ilgilenir ama herseyini bi tarafa atar..ezi kremi battaniyesi oyuncagı oda komple dagılır..onada sukur diorum....işlerimi yapabiliorum ya...kadın olmak çok zor çookkkk..ne gzl erkekler valla para kazanıolar sadece.....geliolar hersey hazır...ye iç yat..oghhhh..bide ikidebir demezmi ikinci çocuk ikinci çocuk ...ayyyyy psikolojim hiç kaldırmıo...bide onlar bizim yerimizde olsalar nasıl olur acaba...ama kızımı çok seviyorum:)))))herseyim onun için....uzun oldu biraz yazım ama çok doluyum bu konuda valla..çok yoruluyorum

kızlarr bebek kalabalıkta kolay büyüyo demiş bi arkdaşımızz :KK43:( benim 3. bu hiç de kolay büyümüyo :)) ölüyorum yorgunluktan kızım 4 yaşına girecek hiç laftan anlamıyo beni delirtiyoo... ya işler ... bi bereket var bulaşıktaa anlatamam sizee hergün sil süpür makineye bulaşık çamaşırr.. ya eskiler napıyolarmış elde yapılıyomuş herşeyy . merak ediyorum eskiden kadınlar hiç mi uyumuyodu acabaa .. ayyy ben yetemiyorum bu kadar yoğunluğaa kocamm eve geliyo yarım sat bebeği kucağına aalıyoo sonra çok yorgunum deyipp hooppp uykuu ne güzel demii .. kadın olmak gerçekten çokk zorr

Allah sizlerin yardımcısı olsun kimler bakacak bebişlere anneleriniz mi ...benim burda kimsem olmadığı için hiç geri başlamak istemiyorum işe..zaten özel sektör şu anda istesemde bulamam sanırım iş...kıızımla vakit geçirmeyi bişeye değişmem.Allah sizlere sabır versin .........senağlamasenağlama

hiç sorma arkadaşım ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN inşallah vicdan sahibi hayırlı bi bakıcı bulurum başka çare çok yok bulamassak bulana kadar içimize sinene kadar gelebilir eşimin ailesi benim ailemden hayır yok onların 4 yaşında bir evletları var :))) kardeşim:))
işte böyle ,,umarım hayırlısı olur 9 aylık olcak o zaman
sancılı bi dönem olcağı kesin ama inşallah kızım için kolay olur benim için zaten çok zor olcak
:KK43:((
size iş yerimden bağlanırım gün içinde bakıcımı anlatırım umarım güzey şeyler anlatırım

hiç sorma arkadaşım ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN inşallah vicdan sahibi hayırlı bi bakıcı bulurum başka çare çok yok bulamassak bulana kadar içimize sinene kadar gelebilir eşimin ailesi benim ailemden hayır yok onların 4 yaşında bir evletları var :))) kardeşim:))
sancılı bi dönem olcağı kesin ama inşallah kızım için kolay olur benim için zaten çok zor olcak
size iş yerimden bağlanırım gün içinde bakıcımı anlatırım umarım güzey şeyler anlatırım

inşallahhhhhhhh allah insaflı kişilerle karşılaştırsın bebeklerimizi:nazar:

canım neresinde oturuyrsun ankara nın benim bi arkadaşım var yenimahalle de yeni evlendi hiç arkadaşı yok belki arkadaş olursunuz diye düşündüm de çok yanlız çünkü o da sadece kayınvalidesini tanıyo o kadar ....belki kızına da bakar yakınsanız:))

benim annem bakacak canım zaten annem bakmasaydı başlamazdım ücretsiz iznimi uzatırdım bi de yarım gün çalışıyoum ben.

mrb kızlar valla çalışıp da h r şweye yetişmek .çok zor, eşim askerden geldiğinde biz neb yapıcaz bakalım, şimdi annemler yanımda her şey iyi gidiyo, sizin anlattıklarınız beni korkuttu valla, inşallah benimki eskisi gibi davranmaz, aayyy korktum valla..her şeyi bana bırakırsa işim zor olur, ben ev işlerini yaparken kızımıza baksa yeter bana..

iyi ki bu konuyu açmışsınız ben de birtek kendim bu durumdayım sanıyodum.okuyunca biraz rahatladım vallaha.bir de benim iki tane aslında kocişi de sayarsan üç de diyebiliriz.sağolsun o da sadece bebekle ilgilenmekten başka bi işe yaradığı yok.ama arkadaşlar ben bazı şeyleri yapmıyorum artık.ne biliyim mesela bebişin kıyafetlerini artık ütülemiyorum büyüdü nasılsa o kadar uğraşamam.evi hergün süpürmüyorum ev işini de o kadar kafama takmıyorum daha rahatım.

amaaaann herkez aynıymıs valla bende kendımı artık pasaklı goruyorum cocuklamı ugrascan ev ısı senı bekler yemek senı bekler cocuk zaten bıgunu dolu dolu dolduruyor sagolsun kendımemı bakım sacım basımlamı ugrasım bende sasırıyorum valla cocuk olmak = pasaklı olmakk ozel hayat dıye bısey yokk esım calısıyor gec gelıyor bak dedıgımdede en fazla yarım saat sonra ya bunun uykusumu geldı karnımı ac deyıp verıyor cocugun herseyıyle bız offfff budunyada erkek olmak varmıs beee

Artık ev almış başını gidiyordu hemen temizlik yapmaya karar verdim ama belim koptu bugün. Yarın Linaya geçmiş olsuna gelecekler annemin arkadaşları kek yap börek yap derken öldüm valla. Linaya annem baktı ben koşturup durdum. Akşam oldu ütü yaptım, çamaşırları astım. Biraz öncede banyoya girdim çıktım saçımı fönledim oje sürdüm derken şimdi oturdum çok yorulduğumu anladım. Kadın olmak zor valla...

ohh be yalnız değilmişim kızlar aynı sorun bendede var benmki dahada kötü yada daha iyi sis karar verin çünkü ben kaynvalidemlerle altlı üstlü oturuyoruz yemek vs beraber geceleri evime geliyorum,ve ev kendinden geçmiş bi halde saolsun oğlum uyumaz hep beni ister aşağı inmemle çıkmam bi oluyo benm avantajım misafir aşağıya benm eve gelmez yukarıdayım hep dezavantajım işler birikiyo+kontrol eden gıcık komşular şöle bakmadan geçemiyosenağlama ama ben hangisini yapıyım emiremi bakıyım+kayınvalidemin ev işi+benm evin işi napıyım bennnnn:sm_cool:

X