hep aynı konu kaynanam

asunagi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2008
195
0
45
dün akşam kaynanam aradı memleketten erkek kardeşi gelmiş bende geliriz dedim.sonra kocamı aradım.annenlere gideriz yemek yapmadım dedim.sen git ben maçı izledikten sonra gelirim dedi.(biliyoı benim tek gitmek istemediğimi)4-5 saat onlarlamı oturacam bende gitmedim bekledim.gelsin birlikte gidelim diye. sonra geldi gitmemmişsin dedi.bende seni bekledim birlikte gidelim hadi dedim.başladı bağarmaya artık kendi annene gitmeyeceksin demeye.ben gitmem demiyorum ki birlikte gidelim birlikte oturalım birlikte dönelim.yani ne var bunda.zaten annesiyle konuştuğumuz tek konu kocam başka konuda konuşmaz zaten kaynanam sıkılıyorum kaynanamda.

erkeklerin en hassas konuları bu zaten...anneleri...
bu sebepten seni kırması yanlış...
sonuçta beraber gitmek istemişsin ne var bunda?
ama benimkide aynısını yapar walla..ben giderim gece 12 de işi biter gelir sonra eve çıkamam çok yorgunum burda yatalım der deli olurum kendi evim varken....
napcan işte bunların türleri böyle...
değişmiyolar.....

eşinde haklı biraz onu kendinin yerine bi koysana senin annen nasıl sana melek geliyosa onun anneside ona öle geliyodur...eşin için bırak 4-5 saati bir gün boyunca bile kalsan bile gidebilirdin...sonuçta eşinin annesi bilmiyorum bu benim düşüncem ama biraz daha usullü davranabilirdin sanki....

nasıl ben senin benim anneme gidip uzun saatler tek kalmanı isteyemezsem;sende bunu benden isteyemezsin de..:mymeka:
ayrıca anneme de her istediğimde giderim buna da karışamazsın kusura bakma de..:mymeka:
yani ben olsam sadece bunu söylerdim..
:dilcikar:

bence itici sözlerden kacınıp daha uyumlu olsan daha da güzel olur canım
eşinin hatırı için 1 gün katlan derim sonucta eşinin annesi o 2 nizde birbirinizi kırmadan güzelce ilişkilerinize devam edin sonuc itibariyle eşinin annesi o atsa atılmaz satsa satılmaz malesef eşinin hatırı için vede mutlu yuvan için katlan derim sana sevgiler canım.

benim annem zaten beyin felci geçirmiş bi kadın konuşamıyo.doğru düzgün yutkanamıyo.ben ona hergün gitmeye çelışıyorum yemek veriyorum.sanki ben anneme her gün keyfimden gidiyorum.o nasıl annesine para veriyorsa bende anneme kendi vaktimdem ve hizmetimden veriyorum.kocama böyle söylüyorum hep.onun annesinde öyle vakit öldürmeyi canımın sıkılmasını istemiyorum.zaten yeterince zor bi durumdayım.........senağlama

Ayni benimki..
Bende hayatta gitmem tek başima, yani istisnalar başka tabi.
Sevmiyorum kocamsiz gitmeyi yaa
kocamda bensiz gitmiyor zaten..
Oyüzden biz anlaştik heryere beraber gitcez diye...
Sende otur karşilikli konuş...

konuştum kaç kere anlattım dedim ki bak sende bize gitmiyosun tek başına bende gitmek istemiyorum canım sıkılıyo benim yaşıtımmı annen diyorum.(ben onu hiç zorlamıyorum)anlamıyo anlamıyo...offfff

dün akşam kaynanam aradı memleketten erkek kardeşi gelmiş bende geliriz dedim.sonra kocamı aradım.annenlere gideriz yemek yapmadım dedim.sen git ben maçı izledikten sonra gelirim dedi.(biliyoı benim tek gitmek istemediğimi)4-5 saat onlarlamı oturacam bende gitmedim bekledim.gelsin birlikte gidelim diye. sonra geldi gitmemmişsin dedi.bende seni bekledim birlikte gidelim hadi dedim.başladı bağarmaya artık kendi annene gitmeyeceksin demeye.ben gitmem demiyorum ki birlikte gidelim birlikte oturalım birlikte dönelim.yani ne var bunda.zaten annesiyle konuştuğumuz tek konu kocam başka konuda konuşmaz zaten kaynanam sıkılıyorum kaynanamda.

kusura bakma ama biraz haksızsın.
maç 7 de başlıyordu.akşam yemeği saatide o zamandır.hadi bi saat erken gittin diyelim.yani saat 6 da gitsen maç zaten 9 da bitiyor.eşinde gelirdi,biraz daha otrup kalkardınız.
3 saat için inat edipte gitmiyorum demen gerekmezdi.eşinle gitmeni istemek ne alaka.kırk kat yabancı yere gitmiyosunki.eşinin annesine gidiyorsun.çok çok her dediğine he der,kafa sallar geçerdin.yani öcü gibi kaçmana gerek yok.
haksızsınkaydirigubbakcemile
kendini onun yerine koy.yani eşinin.bizler eşlerimiz için fedakarlık demek komik olur ama bu kadarını yapmazsak,yarın eşimiz bize ince davranmadığı zamanda şikayete hakkımız olmaz.mirmirmirmir

ne demek yaa annene gitmeyeceksin kimene annem o benim de lülülülülülü
erkeklerin sıkıştıklarında bu tür kısıtlamalar getirerek eşlerini cezalandırmaya çalışmalarından nefret ediyorum:kızgın: ne kadar aciz olduklarını böyle yaparak o kadar çok belli ediyorlarki acıyorum onlara sadece:1closedeyes: arkadaşım sakın müsade etme sana böyle davranmasına ne demek ya sanki evlendiniz diye onun kölesi olduğunu zannediyor heralde her şekilde sana hükmedebileceğinden o kadar eminki beyfendiyasakkelime gitmeyeceksinmiş hıh lülülülülülü:mymeka:

üzülme bu kadar canım inanki bir gün gelecek seni anlıyacak oda
annene Allah acil şifalar veriri inşallah bitanem seni taktir ettim ne olursa olsun annene bakmayı ihmal etme olurmu sana şimdi dahada çok ihtiyacı var Allah yardımcın olsun şifa versin annenin ellerinden öperim saygılarımla

ben olsam telefonda søylerdim onu bekliyecegimi. Yada takip eder macin bitmesinde son yarim saat kala falan giderdimmirmirmirmir

ayrica kimsenin kimseye -annene gitmiceksin- demeye hakki yok bence:kızgın:

kusura bakma ama biraz haksızsın.
maç 7 de başlıyordu.akşam yemeği saatide o zamandır.hadi bi saat erken gittin diyelim.yani saat 6 da gitsen maç zaten 9 da bitiyor.eşinde gelirdi,biraz daha otrup kalkardınız.
3 saat için inat edipte gitmiyorum demen gerekmezdi.eşinle gitmeni istemek ne alaka.kırk kat yabancı yere gitmiyosunki.eşinin annesine gidiyorsun.çok çok her dediğine he der,kafa sallar geçerdin.yani öcü gibi kaçmana gerek yok.
haksızsınkaydirigubbakcemile
kendini onun yerine koy.yani eşinin.bizler eşlerimiz için fedakarlık demek komik olur ama bu kadarını yapmazsak,yarın eşimiz bize ince davranmadığı zamanda şikayete hakkımız olmaz.mirmirmirmir

ben zaten yeterince fedakarlık yapıyorum.ben kocamla her akrabasına gittim.ama o benim akrabalarımdan gitmediğimiz okadar çok kişi var ki.annesine tek gitmek istemiyorum.gelsin birlikte gidelim bunda kötü bişey yok ki.oda benimkilere tek gitmiyo.ki ben her gün anneme gidiyırum diye bazı hafta sonları gitmiyoruz bile..

nasıl ben senin benim anneme gidip uzun saatler tek kalmanı isteyemezsem;sende bunu benden isteyemezsin de..:mymeka:
ayrıca anneme de her istediğimde giderim buna da karışamazsın kusura bakma de..:mymeka:
yani ben olsam sadece bunu söylerdim..
:dilcikar:
niye tek gidemiyosun:mymeka:yiyomu seni annesi:mymeka:
oülunu alırken iyiydi ama dimi-tatlicadiarzu-

benim annem zaten beyin felci geçirmiş bi kadın konuşamıyo.doğru düzgün yutkanamıyo.ben ona hergün gitmeye çelışıyorum yemek veriyorum.sanki ben anneme her gün keyfimden gidiyorum.o nasıl annesine para veriyorsa bende anneme kendi vaktimdem ve hizmetimden veriyorum.kocama böyle söylüyorum hep.onun annesinde öyle vakit öldürmeyi canımın sıkılmasını istemiyorum.zaten yeterince zor bi durumdayım.........senağlama

iyide annem hasta diyosun.yutkunup konuşamayan bir kadına eşin erkek haliyle igtse ne olur.yardımcı olamaz bişey yapamaz.
ayrıca kendi ellerinle malzeme vermişsin eşine.
her ne kadar annene bakmak asli görevin olsada sitede zaman zaman bu durumda bile izin vermeyen veya huzursuzluk çıkaran eşlerin olduğunu okuyoruz.insan hiç değilse sana gösterdiği bu kolaylığın hatırına gider bi kaç saat otururşutarafagitti
sen mayonezide yememiştin zaten dimi:mymeka:-tatlicadiarzu-

ayyy benım gıbı bırlıkte otursanız ne yapacaksınız bilmem...
benım burda ömrümü yediler ömrümü...
kafayı yememe az kaldı....arada bırden nolur gıt gıtsın....bırlıkte oturmadıgına dua et...

niye tek gidemiyosun:mymeka:yiyomu seni annesi:mymeka:
oülunu alırken iyiydi ama dimi-tatlicadiarzu-

iyide annem hasta diyosun.yutkunup konuşamayan bir kadına eşin erkek haliyle igtse ne olur.yardımcı olamaz bişey yapamaz.
ayrıca kendi ellerinle malzeme vermişsin eşine.
her ne kadar annene bakmak asli görevin olsada sitede zaman zaman bu durumda bile izin vermeyen veya huzursuzluk çıkaran eşlerin olduğunu okuyoruz.insan hiç değilse sana gösterdiği bu kolaylığın hatırına gider bi kaç saat otururşutarafagitti
sen mayonezide yememiştin zaten dimi:mymeka:-tatlicadiarzu-

vay be mayonezide hatırladınmı).evde babam var. babamla oturabilir ben ondan anneme hizmet etmesini zaten beklemem.zaten annemin ihtiyaçlarını bilemz(hem etse nolur ki onun anası böyle bişey olsa bi dakka beni yanından ayırmaz)benim anneme bakmam onun lütfettiği bişey değil olamaz bile.annemin böyle olduğunu bile bile evlendi benimle.iş yerinden öğle aralarında gidip geliyordum anneme.oda görüyordu.hem ben onun annesine para vermesine sesimi bile çıkartmıyorum hemde bizm ihtiyacımız varken.

X