Henüz bebek düşünmeyen yeni evlilere...kıdemlilerden;

arkadaşlar bende pco luyum.yaza düğünüm var ve bende 2 yıl kadar çocuk istemiyorum.pco için 1 yıldan uzun süredir tedavi görüyorum.zaten doktorumda çocuk yapmamın şimdilik iyi olmayacağını söyledi.tedavinin belli bir aşamaya gelmesi lazım.çocuk istemeye karar verince tedaviyi değiştiricez.benim bildiğim kadarıyla pco öyle basit bir hastalık değil düzenli tedavi gerektiriyor.doktorumun bana söylediği çok uzun bir süre ilaç kullanmam gerektiği.ben şu anda tedavi amaçlı doğum kontrol hapı kullanıyorum artı başka bir ilaç daha.pco nun tedavisi için bu ilaçlar gerekliyse mecbur kullanıcam.

bende pco luyum 2 yıldır ilaç tedavisi kullanıyorum
suan zaten bekarım kısmetse 2010 gibi evlencem inş
bende bunu bazen kafaya takıyorum düşünüyorum
evlenir evlenmezde cocuk yapmayı düşünmüyorum
ama suda var belkide cocuk sahibi olmam içinde tedavi gerekecek bunuda bilmiyom
ne kadar gec olursa cocuk olması o kadar zor oluyomus böyle duydum bende
hani ev alalım daha genciz yada işimiz düzelsin vs gibi sebeblerden dolayı ertelenmesi yanlısmıs
pco tedavisi için dogum kontrol hapı kullanıyorum bende mecburen 2 yıldır
ama suan tedaviyi kesmiş durumdayım kontrolum var gitmedim ara vermek istedim
bıktım ilaç kullanmaktan midemin agrımasından bulanmasındansenağlama
cok zor durumumuz yanii Allah yardımcımız olsun ne deyim hayırlısıa.s.

canım uzulme ve bence tedavıne dıkkt et ve devam et derım ben pek hastalıkla ılgıı bılgım yok ama
allah buyuk

çok güzel bir konuydu kaynadı gitti...

yeni gördüm bazı yazıları kimisi konuyu anlamamış nesini anlamamışlar ben de bunu anlamadım...

konuyla yardım almak/vermek amaçlı ilgilenenler devam ederlerse çok faidalı bir konu olacaktır.

eevt bende 3 sayfa okudum ama hiç konu başlıgına uygun bişi bulamadım

güzel ve gerekli bir konuya değinmişsiniz bence tebrikler a.s.
mesela ben bir tiyo aldım bile a.s
** hamilelikten 6 ay öncesinde demir ve folik asit alımının çok önemli ve de faydalı olması

katılımların devamını dilerim. hepinize tşk

arkadaşlar ben hiç doğum kontrol ilacı kullanmadım doğal yoldan korunduk ancak bebiş düşünmeye başlıyınca genel bir kontrol olsun diye 5 ay öncesinden doktora gittim.doktorum hiçbir sorun yok dedi 5 ay sonra çalışmalara başladık ancak 4 ay geçti sonuç yok tekrar doktora gittiğimde aaaa sende bitane küçük myom var haftaya gel rahim filimi çekelim bu arada fiyatı 200 ytl. sonrada ameliyat yapalım dedi.feleğim şaştı,dumur oldum yani şok geçirdim.ben diyorum doktor ne diyor? sonra başka bir doktora gittim muayeneden sonra myom falan demedi hormon tahlilleri istedi yarın adetimin 3. günü tahlil vercem.oysa ilk doktorum tahlile falan ihtiyaç duymadan hemen ameliyat demişti.6 aydır bebişim olmuyor tedaviye erken başladım 29 yaşındayım.

arkadaşlar ben hiç doğum kontrol ilacı kullanmadım doğal yoldan korunduk ancak bebiş düşünmeye başlıyınca genel bir kontrol olsun diye 5 ay öncesinden doktora gittim.doktorum hiçbir sorun yok dedi 5 ay sonra çalışmalara başladık ancak 4 ay geçti sonuç yok tekrar doktora gittiğimde aaaa sende bitane küçük myom var haftaya gel rahim filimi çekelim bu arada fiyatı 200 ytl. sonrada ameliyat yapalım dedi.feleğim şaştı,dumur oldum yani şok geçirdim.ben diyorum doktor ne diyor? sonra başka bir doktora gittim muayeneden sonra myom falan demedi hormon tahlilleri istedi yarın adetimin 3. günü tahlil vercem.oysa ilk doktorum tahlile falan ihtiyaç duymadan hemen ameliyat demişti.6 aydır bebişim olmuyor tedaviye erken başladım 29 yaşındayım.

geçmiş olsun pınar.. bende öyle yapmayı düşünyordum
myom sen kontrollerini yaptırdıktan sonra oluşmuş kısmetine..:1no2:
böyle durumlarda başka dr lara da danışmakta fayda var.. en iyisini yapmışsın
bir an önce sağlığına kavuşursun inş. :CüvCüv:

hani ev alalım daha genciz yada işimiz düzelsin vs gibi sebeblerden dolayı ertelenmesi yanlısmıs

YA ÖZÜR DİLERİM AAMA PCO NE BENDE 4 AYLIK EVLİYİM YASMİNLE KORUNUYORUM BENİ AYDINLATIRMISINIZ:eek:

Ben yardımcı olmaya çalışayım arkadaşım bildiğim kadarıyla pco hastalığı düzenli yumurtlama gelişiminin olamaması tedavisi var bu herkadında görülebilir bir hastalık
bu arada arkadaşın biri yumurtalıklar tembelleşeceğini saçma bulmuş buda kanıtlanmış bi olay tembelleşiyo demek yumurtlamamanın gerçekleşmemesi demek oluyo bu her yaşta kadın evli bekar farketmez maalesef olabiliyor arkadaşlar birde bu otları güzel diyorsunuz ama fazlazı zarar bunlarla birlikte ilaç kullanmamanız gerekiyor ve mutlaka aldığınız aktarlara danışın çünkü bu onların işi her aktar genel olarak nasıl yapılcağını anlatıyo sakın bir gün daha fazla içeyim demeyin her işte bir hayır vardır
bende arkadaşıma katılıyorum folik asit ve vitamin kullanın arkadaşlar bu sadece hamilelik için değil bunu alışkanlık haline getirin ilerde yaşlandığımızda da yardımcı olacak bizlere :)

arkadaşlar hap bu kadar korkutmasın gözünüzü,gerçekten itinalı bir firmanın ürününü kullanıyosaniz içiniz ilk 1.5 yıl rahat olsun.uzmanlar dogum kontrol hapının ilk 1,5 yıl aralıksız kullanılabilecegini daha sonrasında ise ara verilmesini öneriyo.ayrıca hapın zararından çok yararı var. en başta oluşmuş kistleri azaltıyo,oluşabilecekleri önlüyo. adet sancılarını gideriyo [tabii üşütmemeniz koşuluyla] ve dahasıda var tabii. hamile kalmama riski çok düşük,bıraktıktan sonra ilk 3 ay rahim tembelleştigi için hamilelik beklenmemeli. daha sonrasında allahın izni ile genetikte veya metobolik bir problem olmadıgı sürece arka arkaya dogurursunuz inşallah.bende 4 aylık evliyim. hap kullanıyorum 1 yıl çocuk düşünmüyoruz ne kadar dogal yöntemler hakkında bilgili olsamda bana güvenilir ve kullanışlı gelmiyo seçim sizin bilgisiz insanlardan duyduklarınızla yetinmeyin.... bir doktora degil 5 doktora danışın benden söylemesi.. cinsellik benim için önemli diyenler;özellikle siz.prezervatif veya diger dogal yöntemlerle ne kadar kaliteli bir cinsellik olabilir sizce bence berbat:::::::::eldivenler gitar çalmayı deneyin NE Demek istedigimi daha iyi anlarsınız seçim sizin.tabii genede herşeyi kararında bırakmak.5 6 7 10 yıl boyunca hap kullanmamanızıda ayrıca tavsiye ederim.ilk dogum sonrası spiral taktırmak en güvenlisi ve en saglıklısı bence .

cnm ya maalesef aynı sorun bendede var bende 1.5 yıl diane35 kullandım nisanda düğünüm var ama hemen bebek istemiyorum olmaz diyede korkuyorum ne zor şeymiş bu pco ya Allah yardımıcımız olsun a.s.

aaa hiç yok mu kıdemlilerden öneriler yaa Çok üzgünüm çoook
bekliyoruzz hanımlar hadiii kaydirigubbakcemile a.s.

X