Henüz bebek düşünmeyen yeni evlilere...kıdemlilerden;

C

ccerence

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ccerence
arkadaşlar aranızda bizim gibi henüz yeni evli olan henüz bebek düşünmeyen 2-3-5 sene beklemek isteyen ancak; pcos gibi herhangi bir sorun ötürü korkup olası senelerce sürebilecek bir çalışmaya girme ihitmalinden korkanlar için;

kıdemlilerden ya da bilgisi olanlardan;

şimdiden hergün eşinizle birlikte şu doğal şeyi yiyin ki ileride çalışmalara başladıgınız da size fayda sağlasın ve olumsuz sonuçları aza indirgesin...

şeklinde bir öneri bekliyorum eşim-ben ve bizim gibi olan diğer arkadaşlar adına...

çünkü;

kimimiz hap kullanıyor; bu güçleştirici etken olmasından korkuyoruz

kimimizin kilosu var; teitklediği şeylerden korkuyoruz

kimimiz pcos. hastasıyız; vakit alacak işlemlerle de artı vakit kaybetmek istemiyoruz

kimimiziz eşinde bir problem olabilir ya da henüz farkedilmemiş birşeyi bu "bekleme" sürecinde tedavi edebiliriz

"alternatif tıpla" tabi...

BU KONUNUN MÜHİM VE ÇOGU YENİ EVLİYİ İLGİLENDİRDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM UYGUN DA GÖRÜLÜRSE SABİTLENMESİNİ Kİ; ÇOK FAYDA SAĞLAYABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM ne dersiniz siz de...

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi ccerence
canım neden hap kullanuyorsun çok zararı var bence kullanma telafisi doğum kontrol ilaçlarının ne kadar zararı olduğunu iyice1 araştır çoçuk istemiyorsan doğal yoldan korunmayı düşünmelisin bence ?

• Konu Sahibi ccerence
canım ben ilaç kullanmıyorum ki nerden çıkardın..yani çok eskiden adet düzensizligi için vermişti dr. o da bi kutu kullandım sonra horman almak istemediğim için kullanmadım...teşekkür ederim tabi iyi niyetin için.. :d

• Konu Sahibi ccerence
anladığım kadarıyla sen korunmadan ötürü yumurtlamanın tembelleşeceğinde korkuyosunki
haklısın korkmakta,çünkü sürekli korunmanın yumurtaları temberleştirdiğ bi gerçek..
3-5 sene beklemekten bahsediyosun,sencede çok değilmi bu..
ama dediğn gibi eğer ilerde sorun yaşamak istemiyorsan bunu jinekoloğunla
görüşmelisin..

canım şöyle ki; ben de ve bi çok gençte pcos var...ilaç milaç kullanmıyoruz... (ben doğal yollarla adet olduruyorum kendimi) ama 2seneye kadar bebek planlarımız başlıcak nasipse...ama pcos.lular hep tüp bebege yöneliyorya ondan bahsediyorum..hani bizlerinde tüp bebege yönelmek zorunda kalmaması için...şimdiden yapabileceim bişey öneriler var mı diye sordum..
çok değil canım yaa yeni evliyiz anca evliliğin adını çıkaralım biraz para biriktirelim ondan sonra nasipse bebişimizi alalım kucagımıza :asigim:

(biraz bozuk anlattım galiba sorumu ama işte inşallah anlamışsınızdıra.s.)

• Konu Sahibi ccerence
ben anladim canim seni..bende yeni evliyim cünkü..rahim temizleme olaylari felan oluyor alternatif tipla..tam bilgim yok..oruc tutuyorsun 3gün,bide sebze meyve sulari felan sadece..tam bilmiyorum..ama ögrenip iletirim istersen :KK66: hamile kalmadan önce bunu öneriyorlar genelde..bende hamile kalmayi düsündügüm zaman yapicam nasipse..

• Konu Sahibi ccerence
Evet kızlar bu dertten bende muzdaribim. Bizimkilere ne zaman gitsem fazla uzatmayın hemen yapın vs... canımı sıkıyorlar. Uzatırsan bebeğin olmaz diyorlar.

• Konu Sahibi ccerence
Evet kızlar bu dertten bende muzdaribim. Bizimkilere ne zaman gitsem fazla uzatmayın hemen yapın vs... canımı sıkıyorlar. Uzatırsan bebeğin olmaz diyorlar.

bana da öyle diyolar yaa ama ben zaten ilaç falan kullanmıyorum...farklı yollarla hallediyorum :eek:

napcazzz yaa...daha yaş 22 adamın canını sıkıyolar yaa :mymeka:

(dogun kontrol hapı konusunda haklılık payları var tabi)

• Konu Sahibi ccerence
ya ben pcos ne onu bilmiyom,ondan tam anlamamıştım..
ama bencede fazla ara vermeyin.tembelleşir..
benzetmek gibi olmasın ama akrabamızda öyle düşünmüştü,5 yıl olcak olmuyo çocukları..
ya önce oluyomu diye bi bakmak gerekiyo..
ee tabi bunu evliliğinin 21. gününde hamile kalmış biri söylediği için nekadar ciddiye
alırsınız oda size kalmış..bence çok fazla beklemeyin 1 yıl kafi..
estafirullah canım akıl akıldan üstünden...ama hem maddi hem evliliğimiz açısından sanki henüz erken gibi..ben 2sene diyordum ama napalım 1e mi çekelimm :asigim: aslında içimde gidiyo ama ne biliyim :1no2:

• Konu Sahibi ccerence
cerenceciğm çok güzel bir konuya değinmişsin hemen sana bir rep gönderip tebrik ediyorum.Ben de 4 ay oldu evleneli ve ilaçla korunuyorum belirttiğin nedenlerden ötürü ben bugün ilacı bıraktım çünkü ileride sorunlar yaşamak istemiyorum.Sen kullanmıyorum demişsin ama tabii herkesin bir korunma yöntemi var.Kimileri 3-4 yıl korunuyor ben bunu mantıklı bulmuyorum.Ama senin dediğin gibi tavsiyeleri olanlar varsa lütfen yazsın.Ben yeni olduğum için tavsiye edeceğim hiçbir tecrübem yok.

ben anladim canim seni..bende yeni evliyim cünkü..rahim temizleme olaylari felan oluyor alternatif tipla..tam bilgim yok..oruc tutuyorsun 3gün,bide sebze meyve sulari felan sadece..tam bilmiyorum..ama ögrenip iletirim istersen :KK66: hamile kalmadan önce bunu öneriyorlar genelde..bende hamile kalmayi düsündügüm zaman yapicam nasipse..

merhaba
bende 2 bucuk yıldır evliyim son bi yıldır korunmuyorum doktorlar ikimizdede sorun olmadığı sonucuna vardı su yöntemleri bana yazarsan sevinirim bi alternatif olur

arkadaşlar bende pco luyum.yaza düğünüm var ve bende 2 yıl kadar çocuk istemiyorum.pco için 1 yıldan uzun süredir tedavi görüyorum.zaten doktorumda çocuk yapmamın şimdilik iyi olmayacağını söyledi.tedavinin belli bir aşamaya gelmesi lazım.çocuk istemeye karar verince tedaviyi değiştiricez.benim bildiğim kadarıyla pco öyle basit bir hastalık değil düzenli tedavi gerektiriyor.doktorumun bana söylediği çok uzun bir süre ilaç kullanmam gerektiği.ben şu anda tedavi amaçlı doğum kontrol hapı kullanıyorum artı başka bir ilaç daha.pco nun tedavisi için bu ilaçlar gerekliyse mecbur kullanıcam.

bide doğum kontrol haplarını niye zararlı görüyosunuz onu anlamadım.yanlış anlamayım gerçekten bilmediğim için soruyorum.

ben duymadım ne yapılıyomuş

canım ben bir sağlık personeli olarak ilerde bebek yapmayı planlayanlara şunu önerebilirim. Hamile kalmadan 6 ay kadar önce demir ve folik asit kullanımına başlayın. Çünkü ikiside bebeğin gelişimi için önemli şeyler. Bunları zaten hamileliktede kullanacaksınız. Ama ne kadar erken kullanırsanız o size ve bebeğinizin özellikle beyin gelişimine + vücut gelişimine faydalı olacaktır.
Folik asit daha çok brokoli, balık ,fındık gibi yiyeceklerde var ama kapsülleride var tavsiyem bu yiyecekleri yiyip kapsülleridende faydalanmanızdır.
Demir ise pekmez, kuru üzüm, domates ve yumurta vb. yiyeceklerde var, bununda ilaçları var ama yine her ikisi de kullanılırsa daha iyi olur diye düşünüyorum.

herkese selamlar. ben yeni üyelerden bu konu çok ilgimi çekti çünki aynen yeni evliyim v 2 yıl bebek istemiyorum. fakat çevremdekilerinde uzatırsan olmayabilir ve yaşın 29 olucak zorlanırsın demeleride beni düşündürüyo açıkcası. Ama çok erken benim için şu an böyle bi duruma hazır değilim...:asigim:

Ya ben anlamaıyorum, tamam hap zararlı ma doğal yollardan korunma sağlarnırsa bebek niye olmasın?
Ne yani ilk cinsel ilişkiye girdin diye olcak mı?
Ben daha 22 yaşındayım hap hiiç kullanmadım2 yıl sonra bebeğim olmaz mı yani?
Bence insanlar bilip bilmeden konuşuyorlar.
Teyzem hapla korunmuş bana diyor sonra olmassa görürsün diyor, ama teyzemin yumurtaları çatlamıyormuş o yüzden olmadığını söylemiş doktor yani böyle sorun varsa istediğin kadar korunma vermeyen Allah vermes....

Canim eşin için keçiboynuzu kürü veya pekmezi. Senin için ise hayit tohumu, bal, tarçin ve çörek otu karişimi tavsiye edebilirim. Bende bu siteden öğrendim hepsini. Kullananların hepsi memnun hamile kalmaya yardımcı, arttırıcı bitkiler. ama seni hastalığının ne olduğunu bilmiyorum ilk defa duydum. belki bunolarda sana yardımcı olur
sevgilerimle a.s.
:enbuyukkk:

bende 7 aylık evliyim ve daha 5 -6 ay istemiyorum ama bazı zamanda düşünüyorum sonra zorluk olursa ne demiş atalarımız erken kalkan yol alır erken evlenen de döl alır diye :KK43: etrafımda bide 5 -6 sene beklemiş insanlar var ve cok zor cocukları oldu .. bende endişeliyim bide eşimde istiyo ama ben sankim kendimi daha hazır hissetmiyorum yada nasıl hazır olunabilir ki

Selam, bende 4 aylık evliyim. Eşim 2 sene kadar düşünmüyor ama bende bu konuşulanları duydum, işte geç yaparsan zor olur diye. ilaç kullanırsan vücut kendini alıştırıyomuş yumurtalıklar tembelleşiyomuş.öyle duymuştum

merhaba, ben bekarım da konu dikkatimi çekti.
e şimdi 22 yaşında evlenip de 2 sene bekleyen kadının yumurtalıkları tembelleşip de çocuğu olmuyormuşmuş.

ee peki, 27 28inde evlenenin hiç çocuğu olmaz o zaman, "tembelleşti" diye. çok saçma buldum kusura bakmayın. 30 yaşa kadar yolu var bence. ayrıca doğum kontrol haplarının bu kadar zararı olsa doktorlar bütün yeni evlenenlere bu hapları tavsiye etmez. kusura bakmayın anlayamadım.

X