hemen tedaviye başlamayın dr um tavsiyesi

balxixmnur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2007
2.806
18
44
Merhaba arkadaşlar,
Dün akşam dr uma tekrar gittim 8 ay sonra. İlk gittiğmde 1. yılımızı doldurmuştuk. gebelik öncesi tetkikler yapıldı bir sorun yok 8 ay bekleyelim demişti ve bana kilo vermem gerektiğini söylemişti. ilk aşamada kilo verdim vermesine ama kışın aynı kiloların fazlasıyla geri aldım. dr çok kızdı hemen spora başla kilolarını vereceksin dedi. yumurtalıklarıma baktı yine. ben doğumsal pco luymuşum yalnız çok şanslısın adetlerin düzenli ve yumurtaların gelişiyor dedi. iki yumurtamda gelişmiş bu günlerde belkide tutturabiliriz bebişi :))). yalnız dr um 18 ay denemenin sonunda tedaviye başlıyoruz biz daha öncesinde başlamak yersiz dedi. bir sonraki adetimde tekrar gidip yumurta takibi yapılacak birkaç ayda böyle deneyeceğiz baktık olmadı diğer aşamalara sırasıyla geçeceğiz dedi. direk olarak ben sana ilaç tedavisine başlamam. bu ilaçlar ileride sana zarar verebilir dedi.
Arkadaşlar sizlerde iyi bir dr muayene olun. direk tedavilere başlayıp bünyelerinizi mahvetmeyin. herşeyden önce ideal kiloda olmak şartmış. Bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza almak nasip etsin mevlam. Herşeyin başı sağlık.

Kilom 72 olmuşum malum kıştan çıkıyoruz. 57 olmalıymışım. hemen spora başlıyorsun dedi. ilaç vermedi sadece folic plus a devam edeceğim. yumurtalarım gelişmiş aslında bu günlerde ilşkiyi sıklaştır dedi. offf yaa ammada zormuş bu işler. yalnız dr um ilk önce senin sağlığını düşüneceğiz ki bebeğinde sağlıklı olsun dedi.

evet canım yaa bende aynı durumdayım kilo vermem lazım...76 benımde kilo normalim 57 ...

ay verelim ya biraz boğazımızı tutarsak neden vermeyelim ..ama allah kimseyi aç bırakmasın...aç kalmak gerçekden zormuş...eskiden kilolu insanalra biraz az yiyin derim ama şimdi ben aynı dertdeyim ...

balımnur ben diyetdeyim canım sende gir ...zayıflayalım bence..

Benımde bebek isteme süresi 15 ay oldu ve 15. ayımda yumurta takıpı yaptırmaya karar verdım..
Şuan ilk takipteyim ve beklemedeyim...

Bildiğim kadarıyla yumurta takıpı 3 kez yapılıyor..Eger 3.kezde bır cvp alınmaz ıse;
Aşılamaya geçiliyor ve aşılamada 3 kez yapılıyor..Egerkı 3.aşılamadan da cvp alınmaz ise tüp bebeğe geçiliyor...

Allah Hepimizin Gönlüne Göre Versin...

Merhaba arkadaşlar,
Dün akşam dr uma tekrar gittim 8 ay sonra. İlk gittiğmde 1. yılımızı doldurmuştuk. gebelik öncesi tetkikler yapıldı bir sorun yok 8 ay bekleyelim demişti ve bana kilo vermem gerektiğini söylemişti. ilk aşamada kilo verdim vermesine ama kışın aynı kiloların fazlasıyla geri aldım. dr çok kızdı hemen spora başla kilolarını vereceksin dedi. yumurtalıklarıma baktı yine. ben doğumsal pco luymuşum yalnız çok şanslısın adetlerin düzenli ve yumurtaların gelişiyor dedi. iki yumurtamda gelişmiş bu günlerde belkide tutturabiliriz bebişi :))). yalnız dr um 18 ay denemenin sonunda tedaviye başlıyoruz biz daha öncesinde başlamak yersiz dedi. bir sonraki adetimde tekrar gidip yumurta takibi yapılacak birkaç ayda böyle deneyeceğiz baktık olmadı diğer aşamalara sırasıyla geçeceğiz dedi. direk olarak ben sana ilaç tedavisine başlamam. bu ilaçlar ileride sana zarar verebilir dedi.
Arkadaşlar sizlerde iyi bir dr muayene olun. direk tedavilere başlayıp bünyelerinizi mahvetmeyin. herşeyden önce ideal kiloda olmak şartmış. Bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza almak nasip etsin mevlam. Herşeyin başı sağlık.

allah yardımcın olsun canım doktorun kim

canım tedavi olmak kişiden kişiye ve sorunlarına göre değişir...dr. sana olması gerekenleri söyleyip olmuyorsa belli bir süre sonra tedaviye geçilir...durum sendede aynısı olmuş..kilo vermen gerekiyomuş..ondan sonra dahi olmuyosa tedaviye geçiceksin...senin tedavi olman zamanı uzatmıyor...şimdi kiloları vermeden tedaviye geçmesi dediğingibi olmaması gereken bişey...fakat zaten bizlerde şıp diye tedaviye geçmiyoruz...bütün testlerimiz yapılıyor,sorun nerdeyse önce ona çözüm bulunuyor..olmuyorsa tedavi..bu çok normal bişey..dr.un iyi olup olmamasıyla alakalı değil...

şimdi şöyle düşün kısa sürede dr.a başvuran bi çift kadının tüpleri tıkalıysa...ne kadar uğraşırsa uğraşsın tedavi olmadan çocuk sahibi olamaz veya spermi olmayan bir adam tedavi olmadan nasıl çocuk yapsın...hiç bir sorunu olmayanlarında bütün dr.ların belirttiği gibi 1 yıl bekleme süreleri vardır...bana göre tüm dr.lar zaten bunları bu aşamada yapıyor...tedavi kısmında dr. çok önemli...

sanada geçmiş olsun ...umarım tedaviye gerek kalmadan hamiş olursun....yerimseniben

benim bahsetmek istediğim bazı drlar hemen klomen veya farklı ilaçlar veriyorlarmış. ben buna karşıyım işte. tedavi süresi ve yöntemi kişiden kişiye değişir tabiiki. bende pco olmasına rağmen yumurtlamamda sorun olmadığı için ilaç tedavisi vermemişti. yumurta takibinde belki gerek görür bilemiyorum. yalnız bana dediği herşeyin bir süreci var aşamalı olarak gideceğiz diye. bazıları rahim filmi çekildikten sonra hamile kalabiliyorlarmış. yalnız öncelik kendi sağlığımız. bebiş için herşeye değer yaaa.
spor salonuna başlıyorum artık her akşam oradayım. diyetede başladım bu arada. bebeklik hadi bakalım ne kadar kilo vereceğiz.
Dr um Ramazan Bayırlı. Çok güzel ilgileniyor hastasıda o kadar çok ki herkes çok memnun tavsiye üzerine gitmiştim zaten.

benim dr ramazan bayırlı bana kilo ver demedi zaten 52 kiloyum 49 düşecegim diger dr klomen vermişti ve 1 haftada 4 kilo almıştım onu vermem gerektiğini söyledi.bende bu gün adetliyim bu ayda olmazsa mayısta yumurta takibine başlıycaz bakalım.hayrılısı.kızlar ramazan beyi prof başar tekiğni .irfan dikdereyi ve fatih ögünçü çok met ediyor herkes.

canım sudanazın dedigi gibi tedavi kişiden kişiye degişiyo mesala ben 1 sene bekledim olmadı dr gittim gonafen verdi olmaıd kac ay o dr tedavisinde durdu olmadı daha beter beni öldürüyosu verdigi ilaclar bend ekist y7aptı patlıyacak dereceye geldi sonra o d rbıraktım baska dr gittim o farketti ve ben kistler erisin diye tedaviye basladım k 1 senede öyle gecti tabi baska sorunlarda vardı ve bu dr cok metnini duydum bu dr basladım be bu dr bend eyumurta gelişmedigini sömyledi ve igne kullanmay7a basladım ilk ay gene olmadı sonra kanal filmi istedş cektirdim megerse kanalım tıkalıymıs ve laparoskopi oldum şimdi gene igne kullandım ve asılama yaptırdım hayırlısı bekliyoruz ne bu arada 4 sene girdim yani kişiden kişiye sorun farkediyo bence cocuk için degil evlenen bi kişi 6 ayında kontrol amaclı testler felan yaptırmalı düsünüyom buda benden tavsiye herkeze allahım hayırlı evlatlar nasip etsin inş...

X