Hem Meme Hem Biberonla Besleyip Sütü Artan ve Meme Reddi Yaşamayan var mı?

blueaqua

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2015
1.648
1.573
Merhaba. Kızım bi aylık. Emzirmeye başlamam da sorunlu oldu. Sütüm geç geldi ve hala çok az. Bebek doymuyor her emzirmeden sonra mutlaka mama da veriyorum. Mama miktarı gitgide artıyor sütüm az artıyor. Bu yüzden emzirme danışmanları ile görüştüm. En geç üçüncü dördüncü aylarda mutlaka meme reddi yaşayacağımı ve biberon verirken sütüm artmayacağını söylüyorlar. Siz de durumlar nasıl oldu? Sütünüz arttı mı? Meme reddi yaşamadan emzirebildiniz mi uzun süre ?

İki ay boyunca hem mama hem meme olarak ilerledik. Hatta ilk 20 gun sutumude sagip verdim ememedi cekemedi derken ac kalmasin diye snra yavas yavas emmeyi ogrendi ama bu surecte her defasinda emzirmeyi denedim memeden uzak tutmadim. Daha snra hem emzirdim geceleri sagdigim sutu ilitip verdim veya mama verdim derken 2 ayi tamamladik biveron vermedim daha mama da vermedim sadece emdigiyle yetinmeye basladi. Aradan 1 ay gecti bi yere gitmem gerekiyodu sagip sut biraktim asla biberonla icmedi cpcuklar cok ilginc

3-4 ayda normal emziren insanlarda meme reddi yaşıyor emzirme danışmanı hangi kafada yaşıyor acaba süt az çocuk doymuyor vücut bu kadar süt üretiyor ne yapalım ölelim mi çocuk aç mı kalsın ? Emzirme danışmanı da iyice kafayı yemiş para için

Merhaba, ben de ilk ay hem mama hem de meme veriyordum. Mamayı biberonla veriyordum. Bi süre sonra emerken sinirlenmeye istememeye başladı doktorum vereceksem kaşık biberonla vermemi istedi. Bir de bir hafta mama vermeden sadece memeyle doyacak mı diye kontrol etmemi istedi. O da şöyle sabahtan başlayıp saatte bir bezine peçete koymamı ve bunu değiştirmemi istedi.(çiş yapıyor mu diye bazen bezlerde fark edilmiyormuş) 5-6 defa değiştir ve bak dedi. Sonrasında bir hafta sonra kilosunu kontrol etti haftalık150-200 gr. Alması bekleniyormuş o zamanda. Böylece sütümün yettiğini söyledi. Siz doymadığını nerden anlıyosunuz? Sonrasında mama verince benim kızım da içiyordu.

Bir de emzirme danışmanı edindim. Mama ve meme beraber ilerleyenlerin(gerekli olanları tenzih ederek) bir süre sonra mamaya döneceğini söyledi. Ne kadar mama verirseniz mama geç sindirileceğinden o kadar az emer. Ne kadar az emerse o kadar az süt olur. Süt işi talep işiymiş. Ben emzirme danışmanımdan çok memnunum her konuda her zaman destek oluyor ve insanı motive ediyor.

Sizin adınıza çok sevindim. Kurtulmuşsunuz mamadan. Sağdığınızda ne kadar süt çıkıyordu.

Cevap İçin teşekkür ederim. Yetmediğini şöyle anlıyorum. Bir süre emdikten sonra katılarak ağlamaya başlıyor, biberonla mamayı verince öyle bir saldırıyor ki. 60-90 ml arası içiyor artık. Doyan bebek içmez bu kadar mama diye düşünüyorum çok üzülüyorum. 3 haftadır 10-20-30-40 Ml civarı sağınca ancak çıkıyor. Artmıyor bi türlü sütüm. Çocuğun ihtiyacı olan gıda mama olarak Artıyor. 4 -5 emzirme danışmanı ile görüştüm, emzir sürekli diyorlar başka hiçbir faydalarını göremedim. İyisine denk gelemedim galiba. Sizin memnun kaldığınız danışmanın bilgilerini verme imkanınız var mı? Muhtemelen sizin sütünüz yeterliydi, hiç sağdınız mı kaç çıkıyordu, bana bişey yapamıyorlar galiba. Anlamıyorum deliricem.

Özelden yazıyorum reklam gibi olmasın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…