Hem eşimde hem bende HPV var. Bir sorum var

nazlisever

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2024
4
0
25
Merhaba eşimde ve bende hpv var. Ben de görünürde olan ve vajinamda olan siğilleri aldırdım şuan doktorun verdiği ilacı kullanıyorum eşimde penisinde olanları yaktırdı şuan görünürde onda da yok. İkimizde de olmasına rağmen nasıl bir önlem almak gerekir? ve onun bana veya benim ona oral seks yapmam da bir sakınca var mıdır?

Merhaba eşimde ve bende hpv var. Ben de görünürde olan ve vajinamda olan siğilleri aldırdım şuan doktorun verdiği ilacı kullanıyorum eşimde penisinde olanları yaktırdı şuan görünürde onda da yok. İkimizde de olmasına rağmen nasıl bir önlem almak gerekir? ve onun bana veya benim ona oral seks yapmam da bir sakınca var mıdır?
Ilk kimde çıkti?

Eşinizden mi size geçti sizden ona mı?
doktora gitmiş siniz neden ona sormadınız ki?

Bence doktora sorun. Sorun olmaz desek bile garantisi olmaz bizim ne dedigimizjn. Girtlak kanserine kadar yol aciyomus sonucta tehlikeli

Malesef kimse nasil geçiyor bilmiyor... benden eşime gecti eşimden bana geçti şimdi ben negatiftim gecmiyor...

İlk eşimde çıktı sonra bende çıktı ne ne ben doktora soramadık
Eşiniz bunu başka bir kadından kaptığını biliyorsunuz dimi. Erkekler hov de taşıyıcı oluyor çünkü. Seksten önce buna önem verin bence.
Hasizden önce vardı bu durum ama yine de bunu size söylemeliydi. Erkekler için çok büyük risk taşımaz ama kadınlarda Allah korusun ölümcül bile olabilir

Malesef kimse nasil geçiyor bilmiyor... benden eşime gecti eşimden bana geçti şimdi ben negatiftim gecmiyor...
Nasıl bilmiyor muhittin. Erkekten sana geçtiyse nedeni bariz belli. HPV nın çok çeşidi var. Eğer ilerde kansere yol açan değilse tuvaletten vs kapabilirsun. Ama tehlikeli olanı malesef cinsel yolla bulaşıyor.

ya orası öyle de burada daha önce yaşamış kişilere sormak istedim fikri olan vardır diye
Bu fikir edinilecek bir şey değil. Çok tehlikeli bir durum. Siz devam etmeyi seçtiyseniz doktora sorun.
Bana bu hastalı geçirecek adamla sevişmeyi bırak evli bile kalmam.

X