Hedef 62 Kilodan 53 kiloya ! Diyet arkadaşı arıyorum ?

twocemf

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2015
121
49
35
Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır kadınlar kulubünü takip ediyorum fakat bir türlü kendimi bir gruba dahil edemedim. Dedim bende kendi grubumu kendim oluşturayım :) kilolarımdan herkes gibi bende müzdaribim fakat benim durumum nişanlandıktan sonra stresle beraber başladı. Sevgiliyken 51 kg iken, nişandan sonra 54 kg, zaman geçtikçe ve evlilik ile ilgili sorunlar arttıkça benimde kilom arttı. Şaka gibi ama hayatımda gördüğüö en yüksek kilo 58 iken ben 65leri gördüm... E tabi doloptaki kıyafetlerin hiç biri olmuyo
:KK43: tayt tşört kombini ile idare etmeye çalışıyorum ama kendimi hiç iyi hissettiğim söylenemez...
Not defterime aralıklı olarak kilomu not ediyorum. Son 3 aydaki durum şu şekilde imiş ;
13.03.2016 = 64,80
20.03.2016= 62,60
07.04.2016= 61,70
18.04.2016 = 61,60
12.05.2016 = 61,50 ve bugünki kilom !!
Bugünü kendime milat sayıyorum ve başlıyorum. Aslında yapacağım diyet konusunda bir fikrim yok ama yediklerime dikkat etmemin dışında spor lazım! Bi kaç araştırma yaptıktan sonra size de evde yapabileceğimiz egzersizleri paylaşacağım..
Birlikten güç doğar derler. Bana destek olacak arkadaşşlara ihtiyacım var... Hadi gelin birbirimize destek olalım...

Güne 1 fincan sade nescafe ile başladım. Yarım saat sonra bir kahvaltı hazırlayacağım

Sabah içtiğim sade kahveden sonra ki kahvaltım :KK66: bol peynirli omlet ( 2 yumurta ile ) 1 minik domates, 5 zeytin, 2 adet pişi
Şimdi önemli olan ara öğünlere ve akşam yemeğine dikkat etmek. Ayrıca bol su içmem şart. Normalde su ile pek aram yokta zorlucam kendimi... Eee birde egzersiz yapmaya çalışcam :) sworkit diye bi uygulama buldum. Bi deneyeyim size de bilgi vercem

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    89,1 KB · Görüntüleme: 155
Su zayıflamak için çok önemli ! Günde en az 3 litre su içmek önemli !! Benim suluğu 750 ml su alıyo. Bu suluktan 4 tane içmem gerek... Suluğa koymamın sebebi elimin altında olsun ki unutmayayım :)

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    45,3 KB · Görüntüleme: 146
merhaba :))
ben geldim dün akşam itibariyle 67 kiloyum .
yediklerime dikkat ediyorum kalori hesaplamasına göre yiyorum

Hoş geldinnn :) nasıl hesaplıyosun kalorilerini.. Ben tahmini hareket ediyorum. Mesela şimdi kendime koca bi bardak ayran yaptım ara öğün niyetine...

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    63,6 KB · Görüntüleme: 135
merhaba :))
ben geldim dün akşam itibariyle 67 kiloyum .
yediklerime dikkat ediyorum kalori hesaplamasına göre yiyorum
Benim problem şu; gündüz problem yok daha az ve diyete uygun şeyler yiyorum ama akşam eşim eve geldiğindee sofra hazırlıyorum ve haliyle oturup bende yiyorum onunla birliktee

hoş buldum :))
apple store'da FatSecret diye bir uygulama var oradan egzersizlerimi ve kalorileri yazıyorum hesaplıyor ve kaydediyor tavsiye ederim süper bir uygulama :))

ben de gündüz kendimi tutuyorum da akşam eve gidince yiyiyorum ya onu kısmamız lazım :))

hoş buldum :))
apple store'da FatSecret diye bir uygulama var oradan egzersizlerimi ve kalorileri yazıyorum hesaplıyor ve kaydediyor tavsiye ederim süper bir uygulama :))

ben de gündüz kendimi tutuyorum da akşam eve gidince yiyiyorum ya onu kısmamız lazım :))
Bende sworkit diye bi uygulama indirdim egzersiz için başarılı görünüyo...
O zaman bizim akşam yemeği için diyet menüleri oluşturmamız gereki...
Bunun için araştırma yapalım ne tür yemekler yapaliriz diye.

Cnm merhaba bende 61.200 den 54.5 kiloya düştüm Ayça kayanin 4333 beslenmesi sayarak zayiflama programini uyguladim forumda var bilgiler incele istersen 52 olmak istiyorum az kaldi ama son kilolar gitmiyor offf

Benn geldimmm

Benim hafta ici gün akisim şöyle

8de uyaniyorum 9gibi sütlü nescafe iciyorum.
12.30da öglen yemegi yiyorum mümkün oldugunca az pilav ve sifir ekmek...
13.30 nescafe
15 -16 arasi belki bi kurabiye yada yogurt gibi azicik atistiriyorum ya da hicc...
17 aksam yemegi genelde öglen yemegimin aynisi ama yarim porsiyon
20-21 arasi krize girersem bi fincan corba iciyorum
1 haftadir Fit well diye bi app'e takiliyorum hem yediklerini ictiklerini kaydedip kalorilerini görebiliyosun hemde adimlarini sayma haricinde egzersiz programi var. Sanki gercek bi hoca karsindaymis gibi egzersiz yaptiriyor ben cok sevdim.

Bugun sadece 9da 1 nescafe 11de yesilcay 14de turkkahvesi ictim ahh bide ögleden önce minik bi elma bide az önce minik bi elma yedim

günaydınnnnnn :)))

sabah evde yoğurt yedim sadece şimdi işyerimdeyim sade neskafe içiyorum :KK76:

Cnm merhaba bende 61.200 den 54.5 kiloya düştüm Ayça kayanin 4333 beslenmesi sayarak zayiflama programini uyguladim forumda var bilgiler incele istersen 52 olmak istiyorum az kaldi ama son kilolar gitmiyor offf
Merhaba canım hoş geldin ilk defa duydum ayça kayanın 4333 beslenme programını bi bakıyımm heseflerimiz hemen hemen aynı

Benn geldimmm

Benim hafta ici gün akisim şöyle

8de uyaniyorum 9gibi sütlü nescafe iciyorum.
12.30da öglen yemegi yiyorum mümkün oldugunca az pilav ve sifir ekmek...
13.30 nescafe
15 -16 arasi belki bi kurabiye yada yogurt gibi azicik atistiriyorum ya da hicc...
17 aksam yemegi genelde öglen yemegimin aynisi ama yarim porsiyon
20-21 arasi krize girersem bi fincan corba iciyorum
1 haftadir Fit well diye bi app'e takiliyorum hem yediklerini ictiklerini kaydedip kalorilerini görebiliyosun hemde adimlarini sayma haricinde egzersiz programi var. Sanki gercek bi hoca karsindaymis gibi egzersiz yaptiriyor ben cok sevdim.

Bugun sadece 9da 1 nescafe 11de yesilcay 14de turkkahvesi ictim ahh bide ögleden önce minik bi elma bide az önce minik bi elma yedim
Maşallah istikrarlı ve iradelisin. Bendeki problem akşam yemekleri yoksa gün içinde ciddi ciddi uyum sağlıyorum diyete fakata akşam problem oluyo. Mecburen çorba, yemek ve yanına pilav makarna yapıyorum eşim için e oturup bende onunla yiyorum :)

günaydınnnnnn :)))

sabah evde yoğurt yedim sadece şimdi işyerimdeyim sade neskafe içiyorum :KK76:
Günaydın canım ben normalde sabah eşim gittikten sonra uyumazdım ama bugün uyuyuvermişim :) hiç bişi yemedim daha ama bi kahve içicem sade öncesinde güzel olcak. Sade nescafe metabolizmamı hızlandırıyo

Günaydın canım ben normalde sabah eşim gittikten sonra uyumazdım ama bugün uyuyuvermişim :) hiç bişi yemedim daha ama bi kahve içicem sade öncesinde güzel olcak. Sade nescafe metabolizmamı hızlandırıyo

ay aynı bennn yaa ben 3 gündür neskafeyi süt tozu eklemeden içiyorum metabolizmam aşırı hızlı

Maşallah istikrarlı ve iradelisin. Bendeki problem akşam yemekleri yoksa gün içinde ciddi ciddi uyum sağlıyorum diyete fakata akşam problem oluyo. Mecburen çorba, yemek ve yanına pilav makarna yapıyorum eşim için e oturup bende onunla yiyorum :)

Disardan demekki oyle gozukuyorum:KK48::KK48::KK48:
dun tatli krizim tuttu bi gafletde bulunup cilekli tiramusu yedim minik porsiyon ama sanirim lightdi cunku hic tatli gelmedi:dondurma: tabi sonra aclik ve pismanlik gelince perisanlari oynadim. Resmen kendimi yorganin altina hapsedip yemek yememi engelledim. Bi yandanda acimmmm acimmmmm diye sizlaniyordum:KK42:

ay aynı bennn yaa ben 3 gündür neskafeyi süt tozu eklemeden içiyorum metabolizmam aşırı hızlı
Benim hızlı değil ama şekersiz ve sütsüz içince işe yarıyo nescafe canım, ben normalde su tüketmiyorum o benim için sorun oluyo malesef :KK43:

Disardan demekki oyle gozukuyorum:KK48::KK48::KK48:
dun tatli krizim tuttu bi gafletde bulunup cilekli tiramusu yedim minik porsiyon ama sanirim lightdi cunku hic tatli gelmedi:dondurma: tabi sonra aclik ve pismanlik gelince perisanlari oynadim. Resmen kendimi yorganin altina hapsedip yemek yememi engelledim. Bi yandanda acimmmm acimmmmm diye sizlaniyordum:KK42:
Ahh ahh ben neler yaptım dün bi bilsen. Peynirli poğaça ve tiramisu yaptım. Sıcak sıcak poğaçadan yedim ama saat 5 filandı, tiramisudan da küçük bi dilim yedim. Sözde kaynanama yemeğe gittik ama sağolsunlar bizi beklemeden yemeklerini yedikleri için silip süpürülmüş bir sofra ile karşılaştık. Giderken yaptığım poğaçalardan götürmüştüm ki sadece onlardan 2 tane yedim be şekersiz çay içtim 2 bardak. O sırada saat 7 ye geliyodu sonrasında da hiç bişi yemedim

X