hcg değerim adet günümde 22.9 çıktı 4 gün sonra 112.18 oldu ve yine 3 gün sonra

ozlemduymak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2012
261
50
hcg değerim adet günümde 22.9 çıktı 4 gün sonra 112.18 oldu ve yine 3 gün sonra 430 çıktı.... 430 çıktığı gün ultrasona girdim ama kese görülmedi doktorum değerler düşük diyo ya... değerler düşük diyor kızlar lütfen bilgisi olan varsa yazsın gün aşırı 2 ye katlanıyorsa normal değilmi bu değerler ve ayrıca benim değerler 2 katından bile fazla arttı bana bugün böle söledi beni perişan etti ya :KK43::KK43:

Merhaba;

Beta HCG seviyenizin yükselişi gayet normal.

Doktorunuzun söylediği durum Beta HCG 1500 olmadan kese görünmez.

Yani evham yapmanızı gerektirecek bir durum yok.Sağlıklı hamilelikler dilerim.

430 la kese görünmezki ne bu telaş
ben bir kere kanda baktırmıştım 113 çıkmıştı 3 hafta sonra kontrole gittim
hem bebeği hemde kalp atşını gördüm bence biraz sakin olup beklemelisin

evet tatlım değerlerin gayet güzel 1000 lerde sadece kese görülebiliyor bebek görünmüyor.azcık sabretmek lazım.gerçi hamileliğin her dönemi sabretmekle geçiyor :)

bencede değerlerin gayet güzel artmış telaş yapmana gerek yok. ahh keşke bende 5 in üstünde bir değer görsem.. havalara zıplarımm o zaman..

1 hafta falan sonra 1500lere ulasır degerın ozaman kese görünür ıstersen bır hafta sonra falan gıt kan testı yaptır sonra cıkan degere göre dra gıdersın

kızlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim.. aslında bende öyle biliyordum 430 da kese görülmez diye ama telaş yapmamın sebebi şu ... salı günü 118 çıktı cuma günü yani 3 gün sonra 430 çıktı ben sonucu aldım elime çok güzel yükselmiş die seviniyorum.. bu arada usg de cekildi kese görülmedi ama hiç telaş yapmadım küçük dedim içimden çıkmaz tabi.... evet birde alttan usg olmuştu.. doktorun sonuçlara bakarak bana sölediği şuydu 118 den 430 az yükselmiş böyle olmaması lazımdı vede ultrasonda görülmesi lazımdı.. dış gebelik olabilir dedi.. hatta bende dedimki hocam gün aşırı 2 ye katlıo die biliodum ben dedim hiç bişi demedi.. geçmi döllenme olduki acaba dedi.. neyse sen en geç çarsamba mutlaka gel dedi sancın ağrın kanamanda olursa hemen gel dedi.. durduk yere üzüldüm ben.. hani dış gebeliğide araştırdım sanırım ağrı sancı cok oluo diolar kanama yada leke oluo diolar bende yoktuki öyle şeyler.. keşke deseydiki geç döllenme olmus olabilir görünmeyebilirde sen en geç çarsamba gel bir daha bakalım deseydi ben böle telaşta yapmayacaktım. birde geç oldu bebeğim zaten oyüzden üzüldüm kızlar..:KK43:((((

kızlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim.. aslında bende öyle biliyordum 430 da kese görülmez diye ama telaş yapmamın sebebi şu ... salı günü 118 çıktı cuma günü yani 3 gün sonra 430 çıktı ben sonucu aldım elime çok güzel yükselmiş die seviniyorum.. bu arada usg de cekildi kese görülmedi ama hiç telaş yapmadım küçük dedim içimden çıkmaz tabi.... evet birde alttan usg olmuştu.. doktorun sonuçlara bakarak bana sölediği şuydu 118 den 430 az yükselmiş böyle olmaması lazımdı vede ultrasonda görülmesi lazımdı.. dış gebelik olabilir dedi.. hatta bende dedimki hocam gün aşırı 2 ye katlıo die biliodum ben dedim hiç bişi demedi.. geçmi döllenme olduki acaba dedi.. neyse sen en geç çarsamba mutlaka gel dedi sancın ağrın kanamanda olursa hemen gel dedi.. durduk yere üzüldüm ben.. hani dış gebeliğide araştırdım sanırım ağrı sancı cok oluo diolar kanama yada leke oluo diolar bende yoktuki öyle şeyler.. keşke deseydiki geç döllenme olmus olabilir görünmeyebilirde sen en geç çarsamba gel bir daha bakalım deseydi ben böle telaşta yapmayacaktım. birde geç oldu bebeğim zaten oyüzden üzüldüm kızlar..:KK43:((((

bence o doktoru değiştir... yoksa çooook stresli geçer gebeliğin. ne demek az yükselmiş,,Allah Allah...hani işine karışmak gibi olmasın doktorun ama yaklaşımı da hoş değil.daha bunun 2li testi 3lü 4lü testi var korkudan çocuğunu düşürtür valla...

canım cok saol valla içimi ferahlattınız...çok haklısın ama sonucta özel doktorum değildiki... vede 22 den 4 gün sonra 118 e çıktığı gün gösterdim o sonuca aaaa süper dedi çok güzel arttmış demişti.. ve 3 gün sonra 118 den 430 ada yükselmemiş yavaş yükselio dedi.. bi tutarsızlık var gibi evet işallah doktorun kafası karısıktırda beni boşuna üzmüştür

X