Hazmedemiyorum..

Gayette mantıklı giggles hanım burada konular açılıyor kadın maddi durumum yok diyor ozaman ne diye çocuk doğuruyorsun diyorlar.cocuk büyüyor sonra vay efendim neden aileden mal istiyosun diyorlar. Biz aynı ananın babanin evladiysak madem onada yapıyorlar banada yapacaklar mecburlar altına imzamı atıyorum

Mecburlar...

Gelelim okuma meselesine eğer kızları okutup o sırada aldatılan bir anne var ve oğlunu sırf babasıni gozetsin diye okuldan alıp işe yolluyorsa babasıyla (eşim) yine mecburlar. O çocuğun hakkına girmişler zaten.evim 4 kızına yapıyorsa ehliyetine kadar paralar dönüyorsa ama ben altinimi isteyince hepsi bir olup paragöz diyorlarsa bende hakkım haram zehir zıkkım olsun derim.

Çünkü birtek bize gelince yok.
Ee malum sizde biliyorsunuz bir cocufa yapılırken diğerinin gözü olursa o maldan hiçbir hayır gelmez.
Gelmedide zaten
Maddi durumum yok diyen kadın çocuğuma bırakacak ev alamıyorum anlamında demiyordur bence onu
İyi besleyecek, iyi okutacak, iyi bakacak maddi durumum yok diyene niye çocuk yaptın o zaman denir
Parayı kazanan da anne baba olduğu için adaletli veya adaletsiz de olsa parayı nasıl harcayacakları onların tasarrufunda
Kendinizi de parçalasanız, tüm haklarınızı haram da etseniz istemedikleri sürece parayı alamıyorsunuz işte
En fazla ne size ne onlara hayrı olur
Ama yine size gelmez

Sizin bahsettiğiniz aldatılan anneli konuda(burada ne alakaysa şimdi) da zaten iyi eğitim verilmemiş bahsedilen çocuğa
Meslek sahibi olması teşvik edilmemiş
Zaten benim dediğim şeyle alakası yok o yüzden

Altın istemeniz gereken yer eşiniz ama eşinizin ailesi değil

Belki eski konumdan hatırlayanlar bilir. Aile arasında sorunlar var demiştim ki bu çocukluğumdan beri var. Kız kardeşim ve abime yapılanlar ile evlat ayrımı yaptığını iyice gözüme sokan bir anne ve baba.. hazmedemediğim ise salak yerine konmak, sevilmediğimi hissetmek..
Abim 3 sene önce evlenirken sıfır borçla 4 4 luk bir düğün yapıldı. Babam kızı isterken size ev alicam araba alicam vs dedi. Evlilikten sonra ev alma niyetinden vazgeçer gibi oldu. Abimin bizi gazlaması ve içimde de olduğundan babama söz verdiğini tutması gerektiğini söyleyerek epey baskı yaptık. Daha sonrasında çok güzel sıfır bir ev alındı. Ben burada 5 senelik evliyim bir kizim var şuan hamileyim.
Ben Abime ev alındı bana ne yapıldı demedim. Düğünümde kız tarafı olarak 2 bilezik takıldı oda ele güne rezil olmayayım diye kırk kavga ile. Ozamanlar çalışmıyordum yoksa kimseden beklendim yoktu.

Ta Ki iş bana gelene kadar. Ev sahibi evden çıkın dedi. 3 bin TL olmuş kira. Durum yok. Karı koca çalışsak bile ödediğimiz bir kredi var. 200 e yakın birikmiş var. Babama anlattım. Kizim sana yardım edeceğim 100 bin bile olsa dedi. Uzerini kredi ile tamamlayacaktır..Ama babam çok yanar döner olduğundan sözüne güvenemedim. Bak baba eğer az bir ihtimal yardım etmeme durumun var ise soyle 2.000 TL ye kiralık yer var asla bulamayız burayı tutalım dedim. Yok kesin edicem dedi.

Neyse olaya geliyorum. Meğersem o arada abimler sıfır araba alacaklarmış babamdan yardım istiyorlarmış. Benim hiç haberim yok. Benim herseyim ortadayken onların herseyinin gizli olması.. gelin öğretmen okul 1 km ymis. Arabaları var ama saatler tutmuyormus da 2.arabayi alacaklarmış. Ama bu durum babamın bana söz verdiği ve bunu da abimlerin bildiği zamanda ortaya çıktı.
Abim beni aradı. Bana 1.5 senedir söz verdi ölse de kalsa da mecbur yardım edecek bize 100bin verecek. Sana da söz verdi sana da versin. Yahu sen adam bana yardım edeceğini söyleyince araya girersen Mecbur biraktirirsan tabii ki etmez bana ben sana böyle mi yaptım dedim. Öyle kötü oldum ki.. para konusu Çok geri plana gitti. Ben onun için babam ile tartismistim bile. Neler yapmıştım ve kendisi de diyordu sen olmasan ev almazdı diye.
Ve şimdi beni arkamdan vuruyorlar. Babam yan çizmeye başladı. Dün sabah aradı beni ve dedi ki kızım ben size düşkün olduğum kadar abine değilim, ona ediyor bizi ayırıyor deme öyle düşünme elbette edeceğim yardım dedi. Onlar bana küsmüsler( ev alinmaktan cayilirken de aynı taktiği yapmislardi) ama kendileri alabilirler vs vsssssss.
Bu konuşmadan sadece 30.dakila sonra dayımın eşi beni aradı. Babamla muhabbet etmişler. Babam demis ki abimden yana, jip aldık ona gelin de onun arabasıyla gidecek. Yengem de demiş kızına da yardım et bi ev aliversin.
Bunu duydum daha da yıkıldım. Babam yalancının
Teki ve beni çocuk avutur gibi avuttu. Benim yaram paradan öte birsey. Bu konu annemin yanında açıldı ve bana dedi ki onlar 2 senedir söylüyorlar. Yani demiyor ki ya oğluna herseyi yaptın biraz da kızına yardımcı ol diye.
Bazıları yanlış anlayabilir konuyu. Ben artık para konusunu geçtim. Bazıları akıl verdi onlar dediğini yaptırıyor sen de yaptır hakkını al vss. Adamın içinden gelmiyorsa, gelinini ve oğlunu her zaman ön planda tutuyorsa ben artık ne yapayım. 1 haftadır depresyondayım sürekli ağlama krizi geliyor. Çünkü ben Abim için, babam için her zaman elimi taşın altına koyarken onlar benden herseyi gizlemiş. Benim zor durumum ortadayken, üstelik eşimi işten de cikarirlarken Benim önüme bukadar durulması.. hazmedemiyorum... Abim zaten kendi alacağını aldıktan sonra gelip bana bolca akıl verecek. Artık istemiyorum kimseyi. Babam ile ilişkimi bitirmek istiyorum inanın Yokluklarina üzülmek yaptıklarına üzülmekten daha kolay.. ama abimle yakın oturuyoruz ve ben bunu yaparsam beni para gozlulukle, onları kiskanmakla suclayacaklar. Ama aramı öyle bir açmak istiyorum ki. Umarım sizin gozunuzde de haksız değilimdir. Birseyler duymak istiyorum en azindan içimin rahatlamasi icin..
Paragöz falan değilsiniz. Ailenizin durumu iyiyse ve başka kardeşleriniz için birşeyler yapılıyorsa tabiki de size de yapılmalı, hem de eşit şekilde yapılmalı, bunun aksi evlat ayrımı demektir. Yerinizde olsam ailemle ilişkime ciddi bir mesafe koyarım. bİr de kızkardeşiniz bu olayların neresinde kalıyor ve tepkisi nasıl onu da merak ettim açıkçası?

Maddi durumum yok diyen kadın çocuğuma bırakacak ev alamıyorum anlamında demiyordur bence onu
İyi besleyecek, iyi okutacak, iyi bakacak maddi durumum yok diyene niye çocuk yaptın o zaman denir
Parayı kazanan da anne baba olduğu için adaletli veya adaletsiz de olsa parayı nasıl harcayacakları onların tasarrufunda
Kendinizi de parçalasanız, tüm haklarınızı haram da etseniz istemedikleri sürece parayı alamıyorsunuz işte
Ama yine size gelmez
Sizin bahsettiğiniz aldatılan anneli konuda(burada ne alakaysa şimdi) da zaten iyi eğitim verilmemiş bahsedilen çocuğa
Benim kapıma gelirken onlar söz verdi
Ama yine size gelmez

Benim kapıma gelindiginde anne baba söz verdi ( söz ) sizin yanınizda nekadar onemli bilmem ama benim yanımda çok önemli.eger ben bir söz verdiysem onu tutarım karşıdaki insan zaten sözünü tutmuyorsa onlara diyilecek söz yok zaten.

Bakın ortada olmasa anlarım yok derim sorun çıkarmam asla öyle bir insan olmadım ben. Ama varken birine yapıyosa oglunada yapicak.yarin birgün kapıma biz elden ayaktan düştük bize bakarmisiniz dediginde yüzü olacak.

Sizin dediğinizde bana göre alakasız zaten beslicek okutacak parası varsa (ki bunlar da dünya para demek) gerisi kendiliğinden geliyor.ikisi aynı kapıya çıkıyor....

Madem diğerleri okutuldu babası için okuldan çıkarılan bir çocuk var ozaman devreye adalet giricek. Halada kızların her dediğini yapıp oğlana sırt donmuyecek.tabi herkes anne baba olamaz o ayrı mesele.

Benim ailem de konu sahibinin anlattigi bir aileden. Oğlana dünyaları derse gözüne gelmez. Ama pişirdiği bı tabak yemeği yersek minnet eder ben size bunu yaptım sunu yaptım diye.

Keşke herkes anne baba olmasa.kardesler arasındaki kavganın gürültünün kıskançlığın bütün nedeni %99 Ebeveynleri

Benim kapıma gelirken onlar söz verdi

Benim kapıma gelindiginde anne baba söz verdi ( söz ) sizin yanınizda nekadar onemli bilmem ama benim yanımda çok önemli.eger ben bir söz verdiysem onu tutarım karşıdaki insan zaten sözünü tutmuyorsa onlara diyilecek söz yok zaten.

Bakın ortada olmasa anlarım yok derim sorun çıkarmam asla öyle bir insan olmadım ben. Ama varken birine yapıyosa oglunada yapicak.yarin birgün kapıma biz elden ayaktan düştük bize bakarmisiniz dediginde yüzü olacak.

Sizin dediğinizde bana göre alakasız zaten beslicek okutacak parası varsa (ki bunlar da dünya para demek) gerisi kendiliğinden geliyor.ikisi aynı kapıya çıkıyor....

Madem diğerleri okutuldu babası için okuldan çıkarılan bir çocuk var ozaman devreye adalet giricek. Halada kızların her dediğini yapıp oğlana sırt donmuyecek.tabi herkes anne baba olamaz o ayrı mesele.

Benim ailem de konu sahibinin anlattigi bir aileden. Oğlana dünyaları derse gözüne gelmez. Ama pişirdiği bı tabak yemeği yersek minnet eder ben size bunu yaptım sunu yaptım diye.

Keşke herkes anne baba olmasa.kardesler arasındaki kavganın gürültünün kıskançlığın bütün nedeni %99 Ebeveynleri
Sizin derdinizi açarsanız ayrı bir konu orada dinleriz
Anne baba çocuğa temel hazırlamalı dediğiniz için cevap yazmıştım
Siz direkt kişisel olayınızı anlatıyorsunuz

Sizin derdinizi açarsanız ayrı bir konu orada dinleriz
Anne baba çocuğa temel hazırlamalı dediğiniz için cevap yazmıştım
Siz direkt kişisel olayınızı anlatıyorsunuz
Giggles hanım inanın konu sahibiyle aramızda hiçbir fark yok oyuzden konu açmama gerek yok.temel kalmalı dediğim varsa gereken yapılmalı çocuklar için.zaten %1mal için ailesinin canına kiyiyordur.bizde öyle insanlar olsak burada kendimizi açıklama gereği duymayiz

Yarın elden ayaktan düşerler, bize kızımız baksın derler.'' Kaymağını kim yiyorsa dibini de o sıyırsın. '' de o vakit işte. Bişey isterlerse yok çek. Gelinleri kocasına yağdırılırken, kollarına sıra sıra bilezikler sıralanırken sus pus, iş bakmaya gelince '' Aman kızı baksın. '' demesin.

Abinle yengen kendileri yerken içerken iyi, senin ihtiyacın olduğunda yırtık çoraptan fırlar gibi meydana çıkıyorlarsa, sana paragöz demeye hakları yok. Paragöz oluver ya, nolcak? Az da sen paragöz oluver. '' Paragözüm ben, kötüyüm, pisim, sevmeyin beni. '' de, zaten her türlü sana koklatmayacaklar, artık kendini açıklama şu uyanıklara.

Daha önce de yazdım aileniz 5 para etmez, size değer vermiyorlar varsa yoksa abiniz

Abiniz de gelin de ayrıca 5 para etmez varsa yoksa para para para aileyi hortumlama peşine düşmüşler. Bir kez de bu parada kardeşimin paraya ihtiyacı var dememiş abiniz de 5 para etmez

Daha önceki konunuzda yazmıştınız ben dara düştüğümde ölü taklidi yaptılar, sonra abime çıkarıp 100.000lik araba parası verdiler diye... Ben de görüşmeyin demiştim. Görüşmeyin olsun bitsin.

Peki abinizin ailenize tutumu nasil?

Benim annem babam ayri. Annem 4 cocugundan en cok beni sever, mali mulku yok, yurtdisindan emekli maasi var aldigi gibi bana verir ama bir sebebi var. (ihtiyacim da yok ama kendi harcamiyor benim hakettigimi dusunuyor)

Babamsa diger 3 cocuguna bayilir hepsine ev araba falan aldi. Ablama is kursun diye para verdi abime klinik acti... Ben evlendim esimle tanismayi bile gereksiz buldu. Sevemiyor beni. Artik ben de arayip sormuyorum.

Benim annem babam ayri. Annem 4 cocugundan en cok beni sever, mali mulku yok, yurtdisindan emekli maasi var aldigi gibi bana verir ama bir sebebi var. (ihtiyacim da yok ama kendi harcamiyor benim hakettigimi dusunuyor)

Babamsa diger 3 cocuguna bayilir hepsine ev araba falan aldi. Ablama is kursun diye para verdi abime klinik acti... Ben evlendim esimle tanismayi bile gereksiz buldu. Sevemiyor beni. Artik ben de arayip sormuyorum.
Şaka herhalde bu. Nasıl yapabilir bunu? Parayı herşeyi geçtim bir baba nasıl kızının onun hakkında sevmiyor herhalde beni diye düşünmesine sebep olabilir. Ondan sonra annelik kutsal, babalık kutsal bla bla bla..

Üvey misiniz nedir değilse babanız normal değil😟

Ya ne alakası var bende buna ayar oluyorum işte
Anneden babadan bı temel kalmalı cocuklara bu anayasada böyle dindede böyle herşeyde böyle..ozaman doğurmasin abi .bana sordular mi yaparken ??? gerçekten artık bu laflara sinir oluyorum

Ayar olacak ne var? Anne- baba çocuğuna yardım etmek zorunda değil, para varsa da değil yoksa da değil.
Çocuk yapmak isteyene "sen ileride çocuğuna hiç bir şey bırakmayacaksan çocuk yapma" deme şansımız var mı yok o zaman tartışmanın da bir manası yok.
Ha herkes anne baba olmalı mı olmamalı mı o konuya hiç girmiyorum orası ayrı dünya.

Seni en iyi ben anlarım dibine kadar ayrımcılık.ben bazen keşke dogmasaydim madem doğdum erkek olarak dogsaydim derdim.

Benimde abime hersey yapildi benim annem bana evlendiğinde takı olarak çalıştığım parayla cumhuriyet aldı taktı.

Sen bile kızına o değeri vermezsen kim verir.benim koca ailesi 210 gram altınimin üstüne oturdu.cunku biz insanlık ettik söz verdiler alcagiz altını dediler.ben bahsettiğim de paragozlulukle suclandim.

Ama ben dedimki eşim evin tek oğlu herkes öyle heralde oglanlara kıymet verir yaparlar. Öyle bir aileye dustumki.busefer tam tersi durum oldu.kizlarinin her dediğini yapan gerekirse bunun için bize sırt çeviren

Ben ilişkimi kestim.sana seni kötü hissettiricek kim varsa sil onları.anne baba olunca kolay olmuyor biliyorum enazindan hiçbirsey yapamazssn mesafeli davran
Benim kayınvalidem de çok ayrım yapar. Kaynıma ev almışlar zamanında eşyalarına bile yardımcı oldular.
Sıkıştı mı para da gönderdiler
Şimdi biz tüp bebek tedavisi göreceğiz elinde olmasına rağmen çıt çıkarmıyor.
Halbuki dışarıda çalışıp varını yoğunu onlara yıllarca gönderen eşim :KK43:
Allaha havale ediyorum böylelerini.

Ayar olacak ne var? Anne- baba çocuğuna yardım etmek zorunda değil, para varsa da değil yoksa da değil.
Çocuk yapmak isteyene "sen ileride çocuğuna hiç bir şey bırakmayacaksan çocuk yapma" deme şansımız var mı yok o zaman tartışmanın da bir manası yok.
Ha herkes anne baba olmalı mı olmamalı mı o konuya hiç girmiyorum orası ayrı dünya.
Hanfendicigim üstlere doğru giderseniz benim tekrar yazmama gerek kalmaz.tesekkurler

Masallah baban nerden aliyo bu kadar parayi😐😂 biz yanlis yapiyoruz gibi geliyor bunlari okudukca.. Allah kimseyi yoklukla terbiye etmesinde yani ben olsam yururdum araba istemezdm babamdan mesela..yani istesemde borc olurdu sanirim..bu anne baba neden omur boyu sizlere para vermek zorunda? Bi rahat biraksaniz

Benim kayınvalidem de çok ayrım yapar. Kaynıma ev almışlar zamanında eşyalarına bile yardımcı oldular.
Sıkıştı mı para da gönderdiler
Şimdi biz tüp bebek tedavisi göreceğiz elinde olmasına rağmen çıt çıkarmıyor.
Halbuki dışarıda çalışıp varını yoğunu onlara yıllarca gönderen eşim :KK43:
Allaha havale ediyorum böylelerini.
Bendede var kuzum bunlardan :KK43: vicdan olmayınca böyle oluyor

Çok haklisiniz ben olsam kiyameti kopartirdim Eger birsey yapiliyorsa evlatlara esit yapilir.Ailene resti cekmenin zamani gelmis hic paragöz olurum diye düsünme.Sesini cikarmazsan ailenin neyi varsa abinin olacak.

X