HAZiRAN AYI TÜP BEBEK

ya bu çok güzel bir şey, dünyanın en güzel süprizi
çok çok sevindim, kocaman maşallah
Hep duyardım inanmazdım, acaba olurmu bana denk gelir mi derdim, oluyormuş. Çok sağol canım sen de güzel haber almışsın harıyla olsun sana da maşallah

Hep duyardım inanmazdım, acaba olurmu bana denk gelir mi derdim, oluyormuş. Çok sağol canım sen de güzel haber almışsın harıyla olsun sana da maşallah

Yaaa nasıl heyecanlandım şuan bilemezsiniz harika bir mucizeniz olmuş maşallah :)
tam zamanında meleğiniz gelmiş sizi kurtarmış darısı tüm isteyenlere ve içindede bana inaşallah
benim ilk tüp bebek olacak bende şaun rgl olmayı bekliyorum geçen ay aşılama oldu ve rgl düzenim normalde
28 günde bir düzenli oluyordum da ilaç iğne den ötürü galiba 25 yada 26 güne kadar düştü düzenim bozuldu
şaun kasık bel ağrım var yakın artık olması an meselesi
bende daha bu sabah eşime dedim ki
hani tam tüp bebek başlayacaktık o ay hamile oldum yada aşılamaya gidecektik işte hamile olduğumu öğrendim diyenler var ya düşünsene şimdi bizim rapor çıkıyormuş biz ilaçları alıyormuşuz ve regli olmuyormuşum tadadam meyersem ben zaten hamileymişim düşünsene diyorum inşallah diyoruz ama bende kendim için böyle bir şeye inanmıyorum

neden ek yapman gerekti ki ?
yazılan ilaçlar yetersizmi kaldı ?
dr. neleri kullanmam gerektiğini bilip yazmayacak mı ?
yoksa kontrolde istediği gelişim olmadığı için eklemesi mi gerekiyor
ay çok soru sordum da tamamen tecrübesizlikten
inşallah dr hepsini düşünüp yazar o 280 tl iğne çatlatma iğnesi miydi ?
siz hangi hastanede oldunuz ?

birde hanımlar bir şey soracağım
aranızda sigara kullanan
yada tedaviye başlayınca bırakan var mı ?

Ay hadi inşallah bu mucize belki sana da bu ay denk gelir. Bu tedavime çok motive hazırlanmıştım buradaki topiklere giriyor tedaviye başlayan arkadaşlarımı takip ediyor, onların gelişmeleri ile mutlu oluyor sabırsızlanıyordum. Merkezimi değiştirmiştim Yeni dr bir sürü kan tahlili istemişti elimden ben den onları bu ay tamamladık, geçen ay mantar olmuştum ilaç içsem belki kendiliğinden hamileliği etkiler diyordum ama nasılsa olmuyor tedavi öncesi mantar bitsin dedim tüm ilaçları içtim, 2 tedavide 5 kilo almıştım kilo vereyim yeni tedaviye başlamadan dedim spora başladım ki 2 yıldır hiç spor yapmıyordum olurda hamile kalırsam zararı olur diye, ay başında iyi yumurtam olsun diye arı sütüne başlamıştım anlıycan acayip motiveydim yeni tedavi için bi baktım hamileyim hala inanamıyorum. İnşallah böyle güzel sağlıklı devam eder bebeğimi kucağıma alırım. Darısı isteyen dileyen tüm kadınlara inşallah

şimdi öncelikle ben hemen transfer olmadım, 2 ay sonra oldum, benim tüm embriyolarım donduruldu (ohss riskim var diye)
benim ohss riskim vardı o sebeple bana ek orgalutran yapıldı, kan sulandırıcı iğne eklendi
başlangıçta 10 kutu puregon yazıldı (ben düşük doz ve kısa süre kullandım 7 kutusu arttı diyebilirim)
7 kutu orgalutran yazdı ama opu sonrası ohss riski dolayısıyla sanırım 3 kutu daha kullandım
1 adet lucrin yazdı (çatlatma iğnesi amaçlı) ve 1 adet ovitrelle (çatlatma iğnesi yine) yazdı ama lucrini kullandırdı bana
transfer öncesi lucrin depot diye iğne ayrıca aldım (280 tl olan) fazla yumurtladığım için transfer öncesi kontrol altına almak için

transfer dönemi daha farklı ilaçlar kullanılıyor (estrofem, crinone jel, vitaminler, kan sulandırıcı iğneler haplar) ama bunlar zaten raporlu ilaçlar değil, ondan bunları ücret ile aldım
o 280 tl lik iğne herkese verilmiyor, benim özel durumum vardı, transfer dönemi yumurtlamamı kontrol altına almak istedi, 1 ay etkisi süren bir iğne bu, sana muhtemelen yazılmaz
ben beylikdüzü medicana international da oldum ama benim doktorum Çorlu'da özel muayenehanesi olan bir doktor, işlemleri sadece Medicana'da yapıyor.

meslek hastalığı ben de uzuuun uzun açıkladım

Çok normal bütün bunları yaşaman çok gergin, umutlu, endişeli, heyecanlı bir bekleyiş dönemi Bence tedavi aşamasının en zor dönemi transfer sonrası beklemek, bol bol dua et ve olacağına İnan..
Aynen canim gercekten en zor donemi bu donem bazen hic olmayacak gibi hissediyorum bazen cocuklarimla hayal kuruyorum

çok maşallah size güzel hazırlanıp güzel düşünmüşsünüz çok şükür sonunuzda güzel olmuş
sağlıklı bir gebelik ve hayırlı bir evlat dilerim size
ben sadece incir yemeye başladım günlük kahvemi 2 fincana düşürdüm
ama sigara kullanıyorum ve bu kadar sitrets varken bırakamıyorum
eşimde sigara kullanıyor
arı sütüne bende mi başlasam acaba ?
geçen aylarda aşılama öncesi hazırlık olsun diye dr yamamıştı ama ben kendim 1 kutu folikasit kullandım
şuan dr yazmadım beden almadım değerlerime bakmıştı gerek duyarsa yazardı
bende 1 senede 2 aşılama yapıldı iğne ilaç ve vitaminde 2 kilo aldırdı şuan o kilolar gitti sayılır
54 kiloyum özellikle diyet yapmıyorum vücudumu dirençsiz vitaminsiz bırakmamak için
kasık ağrılarım artmasaydı bende bir mucize beklentisi içine girerdim
bakalım ilk tüp bebek 2 transfer isteyeceğim biri tutunmasa biri tutunsun şansa bırakmamak için ikizden de korkuyorum ama risk etmekde istemiyorum
bakalım mevlam ne eyler ne eylerse güzel eyler
sen şimdi iki canlısın senin duana ihtiyacımız var dualarında bizi unutma inşallah

çok teşekkür ederim :)

Aynen canim gercekten en zor donemi bu donem bazen hic olmayacak gibi hissediyorum bazen cocuklarimla hayal kuruyorum

kaçıncı gündesiniz sonucu ne zaman öğrenecksiniz _?
inşallah meleğiniz sizinledir ve mucizenizi
burada bizimle de hayırlısıyla paylaşırsınız
benim rgl olunca başalayacak tedavi
bende burada tarnsfer olmuşları okuyup heyecanla sizlerin sonucunuzu bekliyorum
:)

Hayırlı olsun inşaallah diğer tedavilerinizde kaç yumurta olmuştu belli bir sorun var mıydı

Hayırlı olsun inşaallah diğer tedavilerinizde kaç yumurta olmuştu belli bir sorun var mıydı
Çok sağol, ilk tedavimde 4 ikincide 6 yumurta toplandı yaşım 39 bu nedenle rezerv azlığı var eşimde de morfoloji 2 ama bu olumsuzluklar hiç önemli değilmiş bazen çok karamsar oluyordum ama bu ay yeni tedavim için çok motive hissediyordum inanıyordum. Darısı başınıza inşallah

Amin isteyen herkese inşaallah

Canım hakkında hayırlısı olsun, vakti zamanı geldiğinde oluyormuş, hep söylerlerdi tüp bebekte kullanılan ilaçların faydası oluyor diye bana olmuş herhalde, normal ya da tüp bebek en kısa sürede sen de bebeğine kavuşursun, burda bebek isteyen tüm arkadaşlarıma dua ettim canım.

Ben ekimde transfer olucam canim korkudan mayista dondurulan embiryolarimi hala alamadim :)

Ben ekimde transfer olucam canim korkudan mayista dondurulan embiryolarimi hala alamadim :)

hım anladım
kaç yaşındasın bu kaçıncı tüp bebek denemesi olacak ?
daha önce gebelik olmuşmuydu sende
aslında bana göre tecrübelisin korkmaman gerekmezmi ben şimdi rgl olmayı bekliyorum ilk tüp bebek maceram olacak
çokmu zor yoksa hayal kırıklığı bekleme süreci mi korkun ne ?

Inanmiyorum canim super bir haber senin adina o kadar cok sevindimki tedaviye baslayacakken bebisin sana surpriz yapti allahin mucizesi kuzum daha once hic hamile kalmadin degilmi sen
Çok teşekkürler canım darısı en kısa zamanda sana inşallah sen de çok emek veriyorsun burdan görüyorum. Geçen sene tedavisiz hamile kalmıştım kimyasal oldu, ilk tüp tedavim de kalp atışı olmadı düşük oldu, ikinci Haziran'da negatifti, eylül reglimle Yen'i tedaviye başlıycaktım mucizem kendi geldi.

Benim 3. Denemem canim 1. Negatif 2. Transfer olmadi 3. Gun 6 embiryo donduruldu 2 opu oldum mayista donduruldu embiryolarim Allah nasip ederse ekimde transfere gidecegim ama sen takilma kacinci olduguna benim 1. De 2. Gun transfer ettiler yasadiklarindan bile emin degildim 2. De 1 embiryo oldu dediler oda cop olmus yani bunu 1 sayiyorum :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…