HAZiRAN AYI TÜP BEBEK

Lütfen erteleme.. benim de bu 4. Gebeliğim. 2 tane doğal yolla hamile kalıp kaybettiğim 1 tane de tüp bebekle hamile kalıp kaybettiğim bebeğim var.. tekrar tüp bebek yaptırmayı hiç istemiyordum o tedavi ağır geliyordu iğnelerle filan uğraşmak istemiyordum. Ama eşim o kadar ısrar etti ki haziranda tüp bebek yaptırmak için. Sırf gönlü olsun diye gittim doktora. Hatta yne olumsuz olacağını düşünüyordum, bu defa da son kez şansımızı deneyelim eğer olmazsa ben bu adamı boşayayım gitsin yoluna çocuk doğurabilen başka kadın bulsun diye manyakça şeyler düşünüyordum. Ama çok şükür ki haziranda tutundu bebeğimiz, hatta bebeklerimiz :)
Lütfen pes etme, denemekten vazgeçme, erteleme...

Canim 4.cuye baslayacaksan kistti aldir bence birde sivi birikmesi varmi tuplerde cunku arkadasimda 4.cuye baslayacak kistti biraz buyudu aldırdı o sekilde baslayacak diyecegim oki nebkadar doktor sorun olmaz desede engelleyebiliyor malesef
canim kisti aldirmak çare değil ki malesef yumurtalik dokusuna zarar verdigi icin direk yumurta sayisini azaltiyor ustelik benim iki tarafta da var. Allahtan tuplerde sıvı birikmesi filan yok. benim de başta 2 taneydi bu tedavi sureclerinde büyüdü hem de 3 oldu Allahtan henuz en büyüğü 3 cm doktor bekleme daha fazla büyümeden halledelim cocuk işini diyor ama artik yorulmusum ayaklarim geri geri gidiyor... 4. deneme de bu sefer yumurtalari topladiktan sonra kistlere baskilayici tedavi uygulayip ondan sonra transfer yapicalak insallah bu sefer olur artik

bana kalsa ıstanbulda tedavi olmayi cok istiyorum cnm biliyorsun ama eşim izmirdeyken bile mudurunden zorla izin aldi suan istanbula gitmek zor ama belki dedigin gibi teshis amacli bi gidebilirim. benim de bu sefer opu sonrasi laporoskopi degil ama kistelere baskilayici tedavi uygulanicak kistler iyice küçüksün ondan sonra transfer olacak insallah

aslinda pes etmis değilim ben ki 1 yıla 3 tüp tedavisi sığdırmış insanim :) olana kadar deneme istegim var ama cok yorulmusum bu sefer tekrar kendimde o gücü bulmam biraz zaman alacak sanirim. işin kötü yani eşim de benim gibi, bizde bize gaz veren hadi hadi diyen kayinpederim :) kayinpederim destek olmasa eşim 4. tedaviyi bile istemezdi boşver çocuğu ben sana hic kiyamiyorum yazik degilmi sana o kadar igne ilac diyordu

seni çok iyi anlıyorum cnm ama dediğim gibi birkez olsun teşhis amaçlı gidebilirsin hem istanbulda kısa bir tatıl yaparsın hem de aradakı farkı kendin görürsün... bir arkadaş var dı memorial de tanıştık o da çikolata kisti, yumurtaları toplanacak , opudan sonra kistleri alınacak senin durumunla benzer kistleri yüzünden bebği tutunamıyor birde tüplerde sıvı birikmiş o sıvıda tutunmayı zorlaştırıyormuş, hatta bebek tutnsa bile fetüse zarar verebilirmiş o yüzden tüpleride alınacak... Ama ondan önce çok sayıda yumurta toplamaya ve kaliteli embriyo elde etmeye çalışacaklar... İlk opuda 2 embriyosu blast oldu donduruldu , tekrar ilaç kullanıp en azından 2 embriyosu daha blast olmasını bekleyecek semra hanım... çünkü kist amelıyatından sonrta yumurta rezervesi azalacak büyük ihtimalle .... herseyın çaresi var canım senın azmıne hayranım inanıyorum kı Rabbım sana en hayırlısını ve en güzelını nasip edecek

seni çok iyi anlıyorum cnm ama dediğim gibi birkez olsun teşhis amaçlı gidebilirsin hem istanbulda kısa bir tatıl yaparsın hem de aradakı farkı kendin görürsün... bir arkadaş var dı memorial de tanıştık o da çikolata kisti, yumurtaları toplanacak , opudan sonra kistleri alınacak senin durumunla benzer kistleri yüzünden bebği tutunamıyor birde tüplerde sıvı birikmiş o sıvıda tutunmayı zorlaştırıyormuş, hatta bebek tutnsa bile fetüse zarar verebilirmiş o yüzden tüpleride alınacak... Ama ondan önce çok sayıda yumurta toplamaya ve kaliteli embriyo elde etmeye çalışacaklar... İlk opuda 2 embriyosu blast oldu donduruldu , tekrar ilaç kullanıp en azından 2 embriyosu daha blast olmasını bekleyecek semra hanım... çünkü kist amelıyatından sonrta yumurta rezervesi azalacak büyük ihtimalle .... herseyın çaresi var canım senın azmıne hayranım inanıyorum kı Rabbım sana en hayırlısını ve en güzelını nasip edecek

sağol cnm destegin ve guzel sozlerin icin... benim cok şükür sıvı birikmesi filan yok henüz o yüzden doktorlarda henüz aldirma taraftari degil boyutu da küçük diye... ama sonuc alamazsak ve kist buyurse benim sonum da o tarz bi tedavi olur. simdilik bebekle alakali hic bisey yapmiyorum, kafami dinliyorum. o yüzden buradaki mesajlari okuyorum ama cevap yazip dahil olmamaya calisiyorum. hepinizin gelismelerini takip ediyorum. insallah sizlerinde saglikli sekilde pozitif olur

inş canım tabi yorucu süreçlerden geçtin biraz kafanı dinle , bizde bekliyoruz sabırsızlıkla :)

olsun bu yolda çekilen her türlü çile kutsaldır :)
kayınpederinizi dinleyin siz, biraz dinlendikten sonra denemeye devam :)

_meLinDa_ MERHABA CANIM NASIL GEÇTİ TRANSFERİN ?
Canım benim biraz zor geçti, güzel duygular yaşayamadım o an
Doktor gecikti, çok sıkışıktım, işlem sırasında karından ultrason aletini bastırınca çok acı çektim
Alttan yapılan şeyler de zorladı ama geçti gitti hepsi çok şükür
O an acı çektim sadece sonra bişi kalmadı
Bana 23ü test günü verdi doktor
Cumaya kadar da raporluyum
Sen nasılsın

Geçti bitti canım şükürler olsun kı şimdi iyisin geçmiş olsun
embiriyon 5. gün embriyosumu canım test günün niye o kadar geç anlamadım... bana 9 gün sonra test yapabilirsin dedi doktor

Geçti bitti canım şükürler olsun kı şimdi iyisin geçmiş olsun
embiriyon 5. gün embriyosumu canım test günün niye o kadar geç anlamadım... bana 9 gün sonra test yapabilirsin dedi doktor
Evet benim hepsi 5. Gündü
Bilmem ki 12. Gün verdi belki daha garanti olsun diye
Beklerim olsun, zaten nasıl cesaret etçem bilmiyorum teste

gonal f 150ml kullanıyorum kızlar.

bugun 4. günüm iğnede.

bugun doktor muayene de hersey yolunda dedi. ama. tahlil sonuçları cıkmamıştı. henüz.

hemşire tahlil sonucuna göre ben dozu sana mesaj atarım dedi.

e2 17 den 73e çıkmış.

e2 artmış.iyi.

ama 3 gün önce progesteron 0.2 idi ...0.1 olmuş .... yani düşmüş.

lh da değer aralığına göre düşük 1.31 neden acaba??? of

ya tedavi sona erdirilirse...

Hemşiremden sabırsızlıkla haber bekliyorum ...

cnm sanmıyorum tedavini iptal olacagını
benım sadece e2 yi ölçerlerdi diğer değerler nasıl etkıler tedaviyi bilemeyecegım
yanlız e2 bana biraz düşük geldi benım 7. günümde yane iğne de 4. günüm falan oluyordu e2 540 ti, bende 150 lik kullanıyordum. belkı dozunu yükseltebılırler cnm...
birde birsey soracagım senın dondurulmuşların yok muydu diğer tedavide

çok geçmiş olsun canım
inşallah hayırlı haberlerini alırız :)
Allah bu emeğinin ve çektiğin acıların, sıkıntıların karşılığında sana nur topu gibi
bir evlat nasip eder seninle birlikte bütün isteyenlere içinde de bize :)
Bir şey sormak istiyorum önümüzdeki ay beden tüp bebek başlayacak
ben çalışıyorum da yumurta toplamada kaç gün rapor açıyorlar ve
transferden sonra kaç gün rapor açıyorlar
ben 20 gün evde kalıp yatmaktan yanayım dr istediğimde vermez mi acaba

diğer tedaviden dondurulmuş cok tatlım.
benim adetin kikinci günü e2 14 idi 3 iğneden sonra 73 oldu.

diğer tedavimde ilk e2 değerim 28 idi 3 iğneden sonra değer 165 olmuştu

Canım güzel dileklerin için çoook teşekkür ederim
Ben opuda 3 gün transferde 4 gün aldım
Benim iş yerim bilmiyo o sebeple raporlarımda hep pelvik enfeksiyon yazıyo
Ama başka bi arkadaşımın iş yeri bildiği için 4 gün direkt yatış istirhati raporu vermişler, embriyo transferi açıklaması ile
20 gün çok fazla, tüp bebek sebebiyle yahut benim gibi enfeksiyon vs sebebiyle o kadar vermezler diye düşünüyorum

merhaba canım tedavin hayrılı ve güzel sonuçların inş.
nerde başladın?

Biliyorum canim sayiyi azalttigini bence once yumurtalarini toplatip dondur sinra bu kistlerden kurtul bak arkadasimdada sivi birikmesi yoktu rahim tertemiz degerleri super 5.gun embriyosu 2 tane konuldu yine olmadi simdi kistlerden kurtuldu bence iyice arastir bi kerede şansini bu sekilde dene

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…