Hazıe tavuk suyu tabletleri

arkadaşlar tavuğu nerden alıyorsunuz..

ben markette satılan tavuklara pek güvenmiyorum köy tavuğu olsun istiyorum..

daha başlamadık tavuğa ama önümüzdeki hafta dr kontrolü var o zaman başlarız heralde:)

Canım ben tavuğu 7.-8. aylar diye duymuştum ama sen yinede bi doktora sor bakalım bizde ona göre başlayalım.biz tavuğu marketten alıyoz malesefff genelde banviti tercih ediyoruz.. birde son günlerde şen piliçte aldımm

Ben ciftlik tavugu aliyorum.

ne güzel öyle bi imkanın var..

bende bi düşüneyim kesin bulurum getirticek bi yer..

seri üretimle üretilen tavuklar genelde depresyonda oluyo komik geliyo kulağa ama..

bide bana çok yapay geliyolar daha tüyleri bile olmadan kesiliyolar..

bi araştıralım bakalım..

seri üretimle üretilen tavuklar genelde oluyo komik geliyo kulağa ama..

bi araştıralım bakalım..[/

canım ilk defa duydum seri üretimle üretilen tavukların depresyonda olduklarını :=)))))

kızlar merhabalar.a.s.. ben de ekim annesiyim. doktorumuzun bana söylediğine göre.. tek başına tavuk ya da et sularının hiçbir faydası yokmuş. ette ve tavuktaki kalsiyum yada diğer vitaminler asla suya geçmezmiş. eti tavuğu yedirmek daha faydalıymış..

valla bize tavuk başlama daha dedi doktor.ben 2 aydır tüm çorbalara kıyma koyuyorum.bizzat kıymayı yiyor yani.

seri üretimle üretilen tavuklar genelde oluyo komik geliyo kulağa ama..

bi araştıralım bakalım..[/

canım ilk defa duydum seri üretimle üretilen tavukların depresyonda olduklarını :=)))))

aa tabi bende biliyorum, hatta sanırım 45 günlük olduklarında kesilmezlerse kendilerine zarar bile veriyorlarmış:KK43:(

ben çorbanın içine parçalar halinde atıyorum tavuğu
hepsi birlikte pişiyor yani
sonra rondadan çekiyorum

ben kendi yemeklerimize arada pilava corbalara falan atiyorum ama bebegime vermeyi düsünmüyorum..
hatta tavuk kaynattigim zaman suyunu eger corbada kullanmicaksam sogutup buz dondurma kabinda dondurup dondurucuda saklama kabinda sakliyorum..daha dogal.ettede ayni islemi yapiyorum
hatta icine havuc patates baska dogal mevsimi olan sebzeleride atip cirpip öyle saklicam bebisim yemek yemeye baslayinca ona kesinlikle vermem hazir tabletten yapilmis yemekler

banada drum tek tavuk ve et suyunun hiç bi faydası olmadıgını et ve tavuguda rondodan gecirip çorbaya katmam gerektiğini söyledi

kızlar et suyu tabletlerini hayvanlşarın kemik tozlarından üretildiğini duymuştum asla evime dahi sokmuyorum

benim doktorum da et ve tavuk suyuna başlayacağımız zaman ilk söylediği şey 'hazır tabletler yok' oldu.bencede olmamalı zaten.ben evde her zaman bulundururm.eskiden hemen hemen her pilava atardım,hamileliğimde bıraktım kullanmayı.sonradan tekrar az az başladım ama yinede çok kullanmaıyorum.ara sıra pilavlara atıyorum.biz tadını çok seviyoruz.ama tabiki bende et suyunuda tavuk suyunuda kendim hazırlayıp buzluğa atanlardanım.kendimize de kullanıyorum,bebeğimede kullanıyourm.sadece hazır tabletler değil,hazır çorbaları da vermiyorum ben kuzuya,kendimize deçok çok az kullanıyorum.40 yıl da bir desem yalan olmaz herlade

X