Hazıe tavuk suyu tabletleri

gulizgul

gulizgul.blogspot.com
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
4.581
9
kızlar bebişlerin çorbalarında hazır tavuk suyu tabletleri kullanıyormusunuz...

Ben o tabletleri kendi yediğimiz çorbalara bile koymuyorum ki bebeğime nasıl veriyim. Pek sağlıklı olduklarını düşünmüyorum açıkçası. Tavuk suyunu da kendimiz tavuk yiyeceğimizde düdüklüde haşlayıp suyunu da porsiyonluk kaplarda dondurucuya atıyorum. Sonra çözdürüp çorbasını hazırlıyorum... Üstünde katkısız falan yazıyor ama güvenemiyorum işte...

bırakın bebeğime vermeyi kendim bile onlardan kullanmıyorum..

kesinlikle bebeğime vermam inşallah..

sizinde kullanmamanızı öneriririm...

bende eve bile sokmam, kendimize bazen naturamaks diye bir firmanın sıvı et suları var çok nadir ondan kullanıyorum ama tablet asla

ben kendıme kullanıyorum ozellıkle pılavda ama bebegıme vermıyorum sımdılık vermeyıde dusunmuyorum

bende vermem ne alaka yaa içinde ne olduğu belli değil her seferinde hazır tavuk yada eti haşlıyorum ben bende sende kullanma canım

içinde ne olduğunu bilmediğim hatta bir dönem içeriğinde kansorejen madde var denilen tabletleri asla bebeğime kullanmam.
ben et suyu ve tavuk sularını haslayıp sularını küçük yoğurt kaplarına (babymix ,donone kapları ) kayup buzluğa atıyorum.
Duru'ya hazırladığım her yemekte o kaplardan bir tanesini yemeğine koyuyorum. hatta az evvel kemik suyu haşladım soğumasını bekliyorum ki kaplarına koyup buzluğa atayım :)

hayattaaa kullanmam cünkü tadi bana göre igrenc..

bebegime ise kesinlikle vermem,tavuk eti ve suyu bebeklerin gözleri icin cok faydali

ben tüm tavugu derisiyle falan haslayip suyunu buz aparatlarina bosaltiyorum atiyorum buzluga

her corbasina istedigim kadar cikartiyorum.tavuk suyu olmadan daha hic corba vermedim.

taleti ise düsünemiyorum bile.

Ben bazen kendimize pilavlara koyarım.bugün arkadaş dedi ben koyuyorum diye ama ben biraz muallakta kaldım hazır olduğu için.. bilgileriniz için çok tşk ederim bende kendim yapayım ama ben tavuk falan haşlarken içine sirke koyarım çabuk pişsin diye onun bi zararı olurmu ki..ama neyse bi kerede sirkesiz haşlarımm....neymiş hazır bulyon kullanmak yokmuşşşş....

ben sütle haslarim gülizcim sirkeyi ilk defa duyuyorum senden..

kayniyorya heralde yoktur bi zarari.aman bosver arkadasim kullanma sen hazirini

bebek icin,taze olani gibi varmi ya..

yesinlerde büyüsün kuzular insl.

bende arada kendi pilavlarımıza felan kullanıyorum eşim seviyor..
ama kesinlikle çocuklarıma vermem.. bendeburda okuyunca tavuğumu kendim haşlayıp suyunu kalıplara boşaltıp donduruyorum çorbalarına ondan kullanıyorum..

sütüde sirkeyide ilk defa duydum, sütü neden koyuyorsun çilekcim bende deneyeyim

ben tavuk suyu yapacağım zaman, bir diş sarımsak, bir bütün soğan, tane karabiber katıyorum daha lezzetli ve besleyici oluyor, denemeyenlere tavsiye olunur

denizcim tavugu daha yumusak yapiyor süt.

ben tüm tavuk yemeklerine biraz koyari msüt lokum gibi oluyor bi dene istersen tadi gelmiyor zaten.

ben sütle haslarim gülizcim sirkeyi ilk defa duyuyorum senden..

kayniyorya heralde yoktur bi zarari.aman bosver arkadasim kullanma sen hazirini

bebek icin,taze olani gibi varmi ya..

yesinlerde büyüsün kuzular insl.

Bende hiç sütle duymamaıştım canım bende sütle denyeyim bakalım.bilgin için tşk ler çilekçimm

sütüde sirkeyide ilk defa duydum, sütü neden koyuyorsun çilekcim bende deneyeyim

ben tavuk suyu yapacağım zaman, bir diş sarımsak, bir bütün soğan, tane karabiber katıyorum daha lezzetli ve besleyici oluyor, denemeyenlere tavsiye olunur

Canım çok iyi fikir hemen yapacam bende çokkkkk tşklerrr:teytey:

afiyet olsunn kizlar..

annem hep bu sekilde marine eder tavuklari.

hasliycaksada yarim cay bardagi sut koyar icine..

biz cok severiz insl.begenirsiniz sizde.

denizanacim seninkindende deniycem oda guzeldir eminim.

arkadaşlar tavuğu nerden alıyorsunuz..

ben markette satılan tavuklara pek güvenmiyorum köy tavuğu olsun istiyorum..

daha başlamadık tavuğa ama önümüzdeki hafta dr kontrolü var o zaman başlarız heralde:)

X