Hayıt Otu /Tohumu... Hamile kalma paylaşım alanı?

merhaba hayıt tohumu adet düzenleyici ve iltahap kurutucudur.Aynı zamanda bağırsak parazitlerini düşürücü özelliğine sahiptir. Günde iki bardak çayını içebilirsin.Yada damıtılarak hazırlanmış suları var onları kullanabilirsin.

Bende hayıt suyu kullanıyorum.eşim aktardan alırken sorunumu söylemiş onlar da bana macun hazırlamış.bir de cyclo-progynova kullanıyorum bitti ve adet olmayı bekliyorum.olurum inşallah.yaaa dün yeğenimin okul da düzenlenen gösterisine gittik cıvıl cıvıl çocuklar gözlerim doldu inşallah bizlerde birgün kendi çocuklarımızı izlemeye gideriz arkadaşlar.

bende bu ay ilk defa adet düzensizliği için cyclo-progynova kullanıyorum. bunun yanında hayıt suyuda kullansam zararı olumu acaba? birde hormonları düzenler deniyor ya, fsh yi düşürür mü?:uhm:

Canim Drlar Demistiki Ilac Ilcerken Kullanizlmaz En Azindan Dr Bana Dogum Kontrol Hapi Verdiginde Ole Demisti Bende Icmedim Dogum Kontrol Hapini Bu Ayda Adet Oldum Hayit Tohumu Super Bisey Yuksek Olan Hormonlari Dusuruyor Alcak Olanlari Yukseltiyor Zaten Diger Sayfalarida Okursan Anlarsin Bol Sanslar

Canim Drlar Demistiki Ilac Ilcerken Kullanizlmaz En Azindan Dr Bana Dogum Kontrol Hapi Verdiginde Ole Demisti Bende Icmedim Dogum Kontrol Hapini Bu Ayda Adet Oldum Hayit Tohumu Super Bisey Yuksek Olan Hormonlari Dusuruyor Alcak Olanlari Yukseltiyor Zaten Diger Sayfalarida Okursan Anlarsin Bol Sanslar

o zaman bu ay kullanmıyım ben. fsh yi düşürür mu acaba?

selam yeşim bugün adet oldum. Hayıt suyu içmeye başlayalı 1,5 hafta olmuştu ki bugün adet olunca çok sevindim.Benim LH hormonum 15.5 çıkmıştı ilaç kullanmak yerine hayıt suyunu tercih ettim faydasını da gördüm Umarım bundan sonra da düzeni bozulmaz.İnşallah sizlere de faydası olur. Yalnız birşey soracağım. Bu hayıt suyunu adetli iken de içmemiz gerekiyormu?veya ne kadar süreyle içmemiz iyi olur?Bilgilendirirseniz sevinirim.

canim ben hergun iciyorum farketmiyor cok super bisey hadi gozun aydin eskiden kadin hastaliklarinda haplar falan yokken hayit tohumu kullanirlarmis
cok ilginc degilmi ve zararsiz tedavi bende suan adetliyim iciyorum kimi dr icilir demis kimisi icmeyin ama farketmiyor yani

of ya 1 şişe bitti 2.ye geçtim ama hala tık yok:KK43:soğan suyu da içiyorum+civanperçemli çay da+çörek tou da yiyorum......ama hayıt suyunu sabah aç ve gece yatarken içiyorum...40 gün olcak nerdeyse glukophage içiyordum bıraktım tekrar mı başlasam bunlarla beraber?:1no2:

merhaba arkadaşlar bugün kan aldırıp hormon tahlillerimi yaptırdım. herşey normale dönmüş hayıt suyunun gerçekten faydasını gördüm. İnşallah size de faydası olur. Hepinizi öptüm.

merhaba arkadaşlar bugün kan aldırıp hormon tahlillerimi yaptırdım. herşey normale dönmüş hayıt suyunun gerçekten faydasını gördüm. İnşallah size de faydası olur. Hepinizi öptüm.

BERRAKSU hayıt suyunu nasıl ve ne kadar süre ile kullandın?ne gibi değişiklikler oldu bilgi verebilirmisin?

dilaracım senin problemin nedir canım bilmiyorum ama benim adet düzensizliğim vardı.7-8 aydır sürekli gecikiyordu.Hormon sonuçlarında LH hormonun 15.5 çıktı Doktorum yumurtalıklarımın tembel çalıştığını,önce farlutal daha sonra da yasmin kullanmamı tavsiye etti ama ben ilaçların yan etkilerinden korktuğum için önce doğal yöntemleri denemek istedim.Yaklaşık 2 haftadır hayıt suyu içiyorum. Sabah akşam aç karnına veya tok karnına bir çay bardağının 1/4 kadarını hayıt suyu geri kalanını su ile doldurarak içiyorum.Özellikle içmem gereken saatlere dikkat ettim yani hiç aksatmadan içtim.Belki biraz psikolojikte olabilir. Çünkü faydasının olacağına da çok inandım.Bugün tahlil sonuçlarını da görünce inan hayata yeniden gelmiş gibi mutlu oldum.Bu hayıt gerçekten mucizevi birşey.Umarım sende de etkili olur dilaracım.:1hug:

Arkadaşlar ben mucizevi şeylere pek inanmasam da hayıt suyunu denedim.ilk ay pek bir faydasını görmedim ama ikinci ay farkı kesinlikle farkettim.Allah rızası için sizinle paylaşmaya karar verdim.Adet öncesi sıkıntılarım azaldı 35-40 günde adet olan ben 28 günde adet oldum.Umarım geçici bişey diyildir.siz de deneyin derim ama lütfen yumurtlamadan sonra için.yani siklusunuzun ikinci yarısından itibaren.bitki bitkisel progesteron içerdiği için ilk yarıda içmek sakıncalı.doktor bu şekilde söyledi.lütfen buna dikkat edip kullanın.Allah hepimize acil şifa versin.

ya 1 şişe bitti 2.ye geçtim ama hala tık yok:KK43:soğan suyu da içiyorum+civanperçemli çay da+çörek tou da yiyorum......ama hayıt suyunu sabah aç ve gece yatarken içiyorum...40 gün olcak nerdeyse glukophage içiyordum bıraktım tekrar mı başlasam bunlarla beraber?

cnm benim, seni çok iyi anlıyorum.ben de aynı şeylerden muzdaribim ama glukopage konusunda dikkatli ol.sen her bırakıp başladığında şeker dengen alt üst oluyor.dikkatli kullan.hayıt bende de ilk ay yaramadı.ikinci ay farketti ama.pes etme hayıt gerçekten faydalı.:1hug:

ya 1 şişe bitti 2.ye geçtim ama hala tık yok:KK43:soğan suyu da içiyorum+civanperçemli çay da+çörek tou da yiyorum......ama hayıt suyunu sabah aç ve gece yatarken içiyorum...40 gün olcak nerdeyse glukophage içiyordum bıraktım tekrar mı başlasam bunlarla beraber?

cnm benim, seni çok iyi anlıyorum.ben de aynı şeylerden muzdaribim ama glukopage konusunda dikkatli ol.sen her bırakıp başladığında şeker dengen alt üst oluyor.dikkatli kullan.hayıt bende de ilk ay yaramadı.ikinci ay farketti ama.pes etme hayıt gerçekten faydalı.:1hug:

Ya ben bu gidişle adet olamıcam o nedenle tekrar ilaca başlasam mı?sen hayıttan başka bişey kullandın mı?ayrıca hazır satılan suyu mu kullandın?:1no2:

Belifkan hayıt suyunu yumurtlama dönemlerinde içmeyin demişsin. kendi yumurtlama dnemimimizi nasıl bulabiliriz yardımcı olursan sevinirim.

Genelde Alman Drlar Her An Icilebilir Diyorlarmis Hayit Tohumu Icin Hatta Hamilelikte Bile Bazi Drlarda Onermiyorlar Alman Drlari Bilirsiniz Bitkisel Tedavilerde Cok Arastirmacidirlar Ben Sahsen Hic Birakmadim Cunku Ilacsiz Adet Olamiyordum Simdi Normale Dondurmeye Basladi Gunde 3 Kez Iciyorum Ilk Ay Zor Adetlendim Ikinci Ay 1 Hafa Erken Geldi Hic Agrisiz Geldi Anlayamadim Sabah Kalktim Adetlenmisim Yani Benim Icinde Bir Mucize Allah Kimbilir Neler Yaratti Saglik Icin Bizler Bilemiyoruz

Ya ben bu gidişle adet olamıcam o nedenle tekrar ilaca başlasam mı?sen hayıttan başka bişey kullandın mı?ayrıca hazır satılan suyu mu kullandın?

Ben doktor diyilim canım devamlı kullanabilirim diyosan başla ilaca.Hazır satılanı hiç denemedim canım.Ben aktardan tohum şeklind aldım.2 çay kaşığı üzerine kaynar su döküp demlenince içtim her sabah aç karnına.şifa olsun

Belifkan hayıt suyunu yumurtlama dönemlerinde içmeyin demişsin. kendi yumurtlama dnemimimizi nasıl bulabiliriz yardımcı olursan sevinirim.

adet olduğun günden itibaren 15 gün say.o tarihlerde başlaya bilirsin.mesala ayın 5inde adet oluyosan,20sinde içmeye başla.

Genelde Alman Drlar Her An Icilebilir Diyorlarmis Hayit Tohumu Icin Hatta Hamilelikte Bile Bazi Drlarda Onermiyorlar Alman Drlari Bilirsiniz Bitkisel Tedavilerde Cok Arastirmacidirlar Ben Sahsen Hic Birakmadim Cunku Ilacsiz Adet Olamiyordum Simdi Normale Dondurmeye Basladi Gunde 3 Kez Iciyorum Ilk Ay Zor Adetlendim Ikinci Ay 1 Hafa Erken Geldi Hic Agrisiz Geldi Anlayamadim Sabah Kalktim Adetlenmisim Yani Benim Icinde Bir Mucize Allah Kimbilir Neler Yaratti Saglik Icin Bizler Bilemiyoruz

Belki dediğiniz doğrudur ama sorduğum iki doktor da aynı şeyi söyledi.Biri ünlü bir herbalist üstelik.adet olunca içilmez.ayrıca siklusun ilk döneminde de içilmez.

arkadaşlar bütün sayfaları okudum ama kafamda hala bazı sorular var.
Biz 6 aydır çocuk istiyoruz ve tetkiklerde hiç bir problem gözükmemesine rağmen şu ana kadar olmadı. adetlerim normalde düzenlidir ama 1-2 ay evvel adaçayı içeyim dedim ve adetim 30 günden 27'ye düştü ve salgılarımdan kontrol ettiğim kadarıyla 11. yada 13. günde falan yumurtladım.
Aslına bakarsanız ben yumurtluyorum yani yumurtlama ile ilgili bir sorunum yok. Yumurtalığımda kist falan da yok, eşimin herşeyi de normal ama olmuyo. Demek ki bir zamanı var onu bekliyor bebişim.
Şimdi de adetliyim bu ay da hayıt tohumunu mu denesem dedim. Ama tam kafamda yerleştiremedim.
Adetliyken mi içeceğiz, yoksa yumurtladıktan sonra mı? Yumurtladıktan sonra içilirse gebelik oluşmasına nasıl yardımcı olabilir ki?
Bir de dr.lar gebeyken böyle bitki çaylarının falan zararlı olduğunu söylüyorlar. Kafama göre içmeyeyim diyorum. Olır ya hamile kalırsam bir zararı olur belki diye korkuyorum.
Ne olur birisi şunu açıklığa kavuştursun.
Kafam karıştı:)

X