Hayıt Otu /Tohumu... Hamile kalma paylaşım alanı?

Merhabalar kızlar, benim sorum hayıt adeti geciktiriyor mu? Prolaktinim yüksek, 3 ay parlodeli kullandım 92,7'den 165,5 fırladı. Hipofiz MR'ı falan çekildi şükür ki temiz çıktı. Dr gittim tekrar parlodeli 5 mg'a çıkarıcam dedi. Korktum çünkü yan etkileri inanılmaz kötü. Sonra burada hayıt tohumunun hormonları düzenlediğini ama yavaş etki ettiğini okudum. Her sabah akşam aç karınla 1 tatlı kaşığı çektim makinede ve kaynamış suda 5-7 dk demledim. Ilınınca içtim. Kullanmaya başlayalı 2,5 hafta falan oldu. Bilmiyorum o mu iyi geldi prolaktinimi tekrar ölçtürdüm, 64,5'e inmiş. Şimdi de adetim doğru düzgün gelmiyor. 6 gün geciktim. Geçen akşam az leke geldi şimdi yok bişi. Acaba kullananlar bilir, hayır adeti geciktiriyor mu? Bu arada cuma merak edip kanda beta Hcg yaptırdım, 1den düşük çıktı yani hamile değilim.
Aranızda hayıt kullandığı için adeti geciken var mı? Neler yaptınız? Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum..

Sanırım kimsenin hayıttan adeti gecikmedi..

Kızlar hayıta devam edin inşallah bugün ebn mutlu ahberi aldım, darısı başınıza...

Merhaba arkadaşlar aranızda yeniyim. 2 aydır klomen tedavisi görüyorum. Yumurtlama oluyor fakat çatlama gerçekleşmiyor. Bu ay çatlama iğnesi olmama rağmen çatlamadı. Herşey adet düzensizliklerimle başladığı için hayıt oltu ve civan pençemine başlamayı düşünüyorum. Hatta aldım bile. Fakat herkes yararlarını yazmış ama zararları hakkında bilgi vermemiş. Ayrıca doktorum bu ayda klomen kullanmadan takip edelim sadece çatlatma iğnesi yapazrız dedi. Korkum doktor tedavisi ile bir yan etkisi olurmu? Birde farkında olmadan hamile kalınırsa bebeğe zararı olurmu?

Canım içinin rahat etmesi için istersen dr sor, hamiş kalırsan da öğrenene kadar yaptıklarının pek etkisi yokmuş :)) için rahat olsun canım...

bayanlar slm öncelikle kolay gelsin umut dünyası bende sizler gibi mucadele edenlerdenim hayıt yumurta çogaltmak içinmi yoksa hormonları dengelemek içinmi içmek lazım benim fsh degerim en son 7,5 gibiydi prolaktinimde normaldi internette baktım faydası çok ama ben hamile kalmak istiyorum yanlış birşey yapmış olmiyayım dedim sevgiyle kalın

nesemesa sen hamilemisin şimdi

Çok şükür hamileyim canım, darısı hayırlısıyla isteyen herkesin başına...

Canım benim polaktinim yüksekti, hormonları düzenlemek için kullandıım ben..

tebrik ederim nesemesa nasıl oldu
yani normal yoldan mı hamiş kaldın
benimde prolaktinim yüksek bende 1 senedir ilaç alıyorum
ama benim en fazla 50 çıktı değerim
yani çok değil
ama yinede hamiş kalamıyorum
pko var bende bide

Canım senin prolaktinin yüksek değl ki, istersen sen de dene hayıtı..Sabah akşam aç karınla 1 tatlı kaşığı hayıt tohumunu öğütüp kaynar suda 5-10dk demle. Ilınınca iç. İnşallah pko falan vızgelir. Bu arada duanı da eksik etme derim.

arkadaşlar hayır suyu içipte kahverengi akıntı problemi yaşayan varmı

Ronya bende oldu meğer yerleşme kanamasıymış, hadi hayırlısı...

merhaba arkadaşlar bende şubat 18 de aşılama tutmadı ve adet oldum sonra hayıt otu tohumu,civan perçemi ve aslan pençesi kürüne başladım ve hala adet olamadım neolur artık adetlerimi normal olmak istiyorum bi fikriniz tavsiyeniz varmı

Arkadasim sabir ve sükunetle, tabiiki düzene girecek, daha cok yeni asilama yaptirmisin buda bir sürü hormon kullandin demektir, bitkilerle daha yavas yol alinir. Sabir et ve kürlerini uygulamaya devam et vede pozitif düsün lütfen. Selamlar

bu hayıtı ben parçalayamıyorum çok sert yaa havan denediim zıpladı heryere :)
robot bile parçalayamadı
nasıl yapıyorsunuz tadı da kötü ((
nasıl iççiyorsunuz

bu hayıtı ben parçalayamıyorum çok sert yaa havan denediim zıpladı heryere :)
robot bile parçalayamadı
nasıl yapıyorsunuz tadı da kötü ((
nasıl iççiyorsunuz

ben parçalamadan içiyorum cnım..18 günden beri içiorum alıştım artık...yeterki şifa olsun....

ben de öyle yapayım bari yelizcim :)
parçalayamıyorum çünkü
şifa olur tabi bence de içmek lazım

içelim bacımm..zaten bi çok yerde okudum ben ezmeyin diyolar.ezince çamur gibi oluyomus...

Arkadaşlar hayıt tohumunun tanelerini de mi içiyosunuz ben süzdürüyorum,
ben 2dk kaynatıyorum 5 dk demlenmeye bırakıyorum süzdürüp soğuyunca içiyorum.
asıl kullanımı böyle değil mi bilgi verin lütfen :)

arkadaşım bende yeni başladım buna fakat senin dediğin gibi içilmiyor bak şöyle; 1 tatlı kaşığı hayıt tohumu azıcık ezilir ki ben bunu bir kağıda külah gibi yapıp içine koyuyorum iki vuruyorun tepesine yeter zaten sonra kaynayan suyu 1 bardak içine bunu koyup üzeri kapalı 10 dk. demlendiriyorum kaynatmadan yani ve sıcak içilecek özellikle.. ben aç karna içiyorum bide.. benim asıl merak ettiğim burada aradım ama bulamadım tüp bebek tedavisindeyim ben zaten bir ilaç alıyorum şu an başlangıç için doğ. kont. hapı aynı anda bunuda içmemde sakınca olurmu diye yani ters etki edermi acaba daha kuvvetlenir rahim ve yumurta diye düşünmüştüm ama yanlışmı yapıyorum emin değilim işte.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…