Hayıt Otu /Tohumu... Hamile kalma paylaşım alanı?

ben esra fsh hakında bılgısı olan bana yazsın 12.68 benım cokmu kotu haytıtın dusurecenı okumustum 1haftadrda kulanıyorum bılen varsa bana yardımcı olsun

esra fsh düşürdüğünü kısacası hormonları normal seviyeye getirdiğini çoğu insan söylüyo,yan etkisi olmadığınıda söylüyolar senin fash ı düşürdüğünü anlaman için adetinin 3.günü kan testiyle fsh hormonuna baktırman lazım,o zaman net anlamış olursun.

merhabalar herkese
Ben daha oncede yazmistim ama diger topiklerde adet duzensizligim vardi ve pkoluydum uc ay boyunca hayit tohumu,papatya,adacayi ve civanpercemi karisimini kullandim karisimi aktar ayarlamisti.Uc ay duzenli bir sekilde aksamlari bir bardak demleme usulu ictim adetlerim uc ay boyunca omrumde ilk defa diyebilirim otuz iki gunde falan oldu bu benim icin mucizeydi Allah'in izniyle Ilk iki ay biraz vucudumun toparlanmasi icin bebek dusunmemistim ucuncu ay karar verdim bebek icin ve Allah'imin izniyle hamile kaldim.Rabbim kucagimizada almayi nasip eder insallah ama son ayimda hamilelige hazirlik icin folik asit,progesteron,vitamin ve aspirinde kullandim az bir sure.
InsaAllah Allah herkese nasip eder en hayirli zamanda.

bu hayıt tohumu hormonları bozuk olanlar yani düzenli adet olamayanlar için sanırım.düzenli olanların içmesi ii olmuyomuş diye duydum.düzenli olan hormonlarıda bozuyomuş.o yüzden dikkatli kullanmak lazım sanırım.

en çok adet düzensizliği yaşayanlar kullanıyo fakat hiçbir problemi olmayanlar zaten kullanmasın bence,yada adetleri düzenli olupta hamile kalamayan arkadaşlar kullansın bence yan etkisi olmayan bir bitki,tabiki bu benimki sadece fikir araştırıp somalarını tavsiye ederim.

kızlar bende hayıt suyunu kullanıyorum en son 5 kasımda adet oldum daha tık yok ortalama 2.5 ay oldu daha gelmedi .ne yapacağım bimiyorum 2 kezde aşılama oldum ama negatifffff
yararı varmı yokmu anlamadım yararı olduğu söyleniyor ama daha ben göremedim

slm kızlar öncelıkle rabbım hepımıze sıfa versın.bende pko yuzunden az cekmedım kac senedır adet duzensızlığim vardı.söktürücü olmadan adet olamıyordum.ve bebekte cok ıstıyordum.dr um bana normal yolla olamazsın dedı 4 kutu klomen kullandım bır tek yumurtam bıle olusmamıst dr tüp bebek deneyelım dedı ı.umutlarım tükendıgı anda hayıta basladım klomenı bıraktım.3 ay düzenlı kullandım ve gunde bır kez de bal cörekotu tarcın karısmı yedım aksamları.ve 3. ayın sonunda meleğimin haberını aldım.bu arada ben 18 aylık evlıyım ve evlendıgımz andan ıtıbaren korunmadım.pko oldugum için.bıraz uzun oldu ama ınsallah umutlarıınızı yitirmezsınız arkadaslar.dualarım sizinle....sormak ıstedıklerınız varsa yardımcı olmak ısterım....

....................

Son düzenleme:

Merhaba canım.Ben de pkoluyum.Sen günde kaç kez içiyorsun.Ben iki kez kullanıyorum.Kullanmaya başladıktan 33 gün sonra geldi.Biz de bebiş için uğraşıyoruz.Alah hepimizin yardımcısı olsun

canım merhaba yazını oluyunca gerçekten umutlandım bana pko teşhisi konulmadı ancak adetlerim hep düzensiz(ama ben kendimi pkolu gibi görüyrum) 2-3 ayda oluyorum 2 kez aşılama sonuc negetif bende 5 kasımda hayıta başladım ortalama 2,5 ay oldu ama daha gelmedi dün test yaptm negatif ne olcak benim halim bilmiyorum.Artık düzgün bir doktora gitmek istiyorum prof. falan belkide tüp bebek önerecek bu arada 3 yıllık evliyim inşallah bende senin gibi olurum canım kaç aylık bebeğin.

arkadaşlar size bir sorum var
hayıt acaba prolaktini yükseltirmi sol göğsüm arada acayip sızlıyor
2 yıl önce 76 idi dostinex kullandım düşmüştü 3 ay önce yaptırdığım tahlilde 26 çıktı çok yüksek değil demi arkadaşlar göğsümde sızlayınca şüphelendim ama inşallah değildir birde onla uğraşmayayım .

reglim 4 aydır gecikmeli oluyor ve gittikçe gün sayısı artyordu.hayıt meyvesi tableti aldım.adetim gecikeli 14 gün olmuştu.hapı kullandığım 3. gün oldum:) yan etkisini görmedim 1 haftadır kullanıyoum.devam edicem diğer ayı görücez bakalım zamanındamı olucakmıyım?

arkadaslar ben 34 yasindaim.. australiada yasiyorum.. sorunum erken menepoz..FSH olcum 42.7 LH olcum 42.7 cikdi.. su an 2 bucuk aydir adet gormuyorum.. ki daha oncede duzensizlesmisdi.. hic fark etmedim erken menepoza dogru gittigimi.. burda yani australiada ilacla adet gorulmesi yonunde ilac verilmiyor.. bir bebegim olsun istiyorum.. o yuzden profesor doktor Illingworthle bulusmam var bu carsamba gunu.. fakat adet gormeden yumurta olucagini sanmiyorum.. cok okudum cok bilgi topladim. ama hicbir sonuc alamadim. hayit tohumu adet duzenimi yerine getirirmi. yani tekrar adet olma sansim varmi bu usulle.. birde bunun ingilizcesi nedir ogrenmek istiyorum.. gidip bulup almak icin.. sonucda Mother Nature..Doga Ana herseyi bize sunmadimi.. inandim.. eger ingilizce adini bilen varsa bana soleyebilirmi hemen gidip almak ve baslamak istiyorum.. su anda kekik suyu kaynatip balla iciyorum. Bunuda esim okudu internetten bulmusdu.. hemen gidip kekik aldi kaynatti ve icirdi bana..bugun ikinci gunu olmus olcak.. adet duzensizligine iyi gelirmis diye okumus.. simdilik bir ses yok fakat devam ettirirsem ve sonuc alirsam sizlere bunu akdaririrm.. ama hayit tohumunu bilen varsa bana yazarsa cok sevinirim..ve ne sekilde gunde kac kere nasil pisirilir hazirlanir.. ne kadar miktarda kullanilcani yazarsaniz sevinirim.. cevaplayanlarin ellerine saglik .. herkese gecmis olsun..yardimci olanlardan da Allah Razi olsun..

canım kokusu neye benzerse benzesin hiç önemli deil. yeterki işe yarasın. kusacagımı bilsem gene içerim. Allah kimseye çaresiz dert vermesin valla cok zor
hayit otunu kaynatip icmenize gerek yok ben yurt disinda yasiyorum.. gunlerdir internetten hayit otuyla ilgili solentileri okuyorum.. evet bende denicem denemeye bugun basladim bile ki burda hayit tohumu olarak gecmiyor ismi.. fakat bir arkadasinda dedigi gibi miktari cok onemlidir dogal maddelerde bile.. lutfen buna dikkat edin olurmu.. bu hayit otunun tabletleri satiliyor gunde 3 tane iciliyor yada 2 tane.. ben bugun aldim ve daha demin ilk hapi icdim.. ki bende erken menepoz teshis edildi insallah ise yarar diye dusunuyorum..duzensizlik varsa duzeltir diye bir cok dogal practisyen burda bana ogutler verdi.. ama tohumunu alipda kaynatmakdansa yada sicak suya islamakdansa ilac halinde tablet olanini alipda kullanmayi tercih ediyorm.. hem tiksinmenize gerek yok hemde miktari zarar vermicek sekilde. Bu arada eger ingilizcesi lazimsa ben ingilizcesini buldum yazim faydalanmak isteyen yurt disindaki arkadaslar kolayca bulsunlar..Markasi Fusion ismiyse (hayit tohumu) VITEX AGNUS_CASTUS 60 tane var icinde 1000mg gunde 2 tane kullaniliyormus $21.95 e satiliyor..LUTFEN HAMILE olup olmadiginiza da dikkat edin.. cunki hamileyken alinmamasi ozellikle belirtilmis..bitkiselde olsa ..herkese gecmis olsun

hamile kadinlarin kullANmamalarini soluyor benim practisyen ve tabiki uzerindeki yazidada var???

bene yükseltmez aksine düzenler,çünkü hayıt bütün hormonları düzenliyo.yüksek olanlar düşürmek için kullanıyolar.

bendede adet düzensizliği var prolaktinin bu ay 49 çıktı bir haftadır hayıt kullanıyorum hemde adetimin hemen bitiminde kullandım kabızlığı gideriyo sonucu yazarım adet olunca

BİDE FİYATINI ÖĞRENEBİLİRMİYİM...............

ortalama 5tl veya 6tl benimde ayn sorun var prolaktın yüksek cıkıyo netten araştırdım çok insan kullanmış hepside son derece memnun kalmış bende sıparişi verdim cumartesi elime gececk işallah herkez şıfasını bulur:enbuyukkk::enbuyukkk:

bendede adet düzensizliği var prolaktinin bu ay 49 çıktı bir haftadır hayıt kullanıyorum hemde adetimin hemen bitiminde kullandım kabızlığı gideriyo sonucu yazarım adet olunca

hadi hayırlısı canım işallah düşerde şöle güzel haberler alırız senden:ecrin_bebek::ecrin_bebek::dance:

hadi hayırlısı canım işallah düşerde şöle güzel haberler alırız senden:ecrin_bebek::ecrin_bebek::dance:

teşekkür ederim canım sendende iyi haberler bekliyoz bu arada sen hayıt suyunumu sipariş ettin tohumunumu ben tohumunu kullanıyom

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…