Hayıt meyvesi ve çikolata kisti!

banjorah

Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2020
42
8
Arkadaşlar merhaba. Çikolata kistim oldugu için 1 aydır visanne ilacını kullanıyorum. Bir tavsiye üzerine birkaç kür ve hayıt meyvesi ekstrası aldım. Sizce visanneyle kullansam bir sıkıntı olur mu acaba bu sekilde kullanan var mı??

Arkadaşlar merhaba. Çikolata kistim oldugu için 1 aydır visanne ilacını kullanıyorum. Bir tavsiye üzerine birkaç kür ve hayıt meyvesi ekstrası aldım. Sizce visanneyle kullansam bir sıkıntı olur mu acaba bu sekilde kullanan var mı??
Canım kullanma birlikte. Hayıt otu da kürler de menapoz etkilerini baskılayıp yumurtlamayı sağlayan bitkiler. Oysa visanne bizi yapay menapozda tutuyor. Beş aydır visanne kullanıyordum Mart 30da bitti. O arada hiçbir bitkisel şey kullanmadım, adaçayı dahil🙄 ki normalde çok kür yaparım. Şimdi bu ay yumurtladım regl bekliyorum inşallah gelmez 🤲🏻 Eğer gelirse reglden itibaren hayıt otu içeceğim

Canım kullanma birlikte. Hayıt otu da kürler de menapoz etkilerini baskılayıp yumurtlamayı sağlayan bitkiler. Oysa visanne bizi yapay menapozda tutuyor. Beş aydır visanne kullanıyordum Mart 30da bitti. O arada hiçbir bitkisel şey kullanmadım, adaçayı dahil🙄 ki normalde çok kür yaparım. Şimdi bu ay yumurtladım regl bekliyorum inşallah gelmez 🤲🏻 Eğer gelirse reglden itibaren hayıt otu içeceğim
@Hanimelibahar Merhaba bişey merak ediyorum. Bende kist için hap kullanıyorum. 21 gün ilaç kullandım ve normalde 7 gün ara vericektim adetin birinci günü başlayacaktım. 7 gün içmeyecektim ara dönemde 2. Gün adet kanamam oldu sizce artık 7 gün ara vermeden devamlı olarak mi kullanmalıyım ilacı

@Hanimelibahar Merhaba bişey merak ediyorum. Bende kist için hap kullanıyorum. 21 gün ilaç kullandım ve normalde 7 gün ara vericektim adetin birinci günü başlayacaktım. 7 gün içmeyecektim ara dönemde 2. Gün adet kanamam oldu sizce artık 7 gün ara vermeden devamlı olarak mi kullanmalıyım ilacı
İlacın ilk aylarında kanama olabiliyor ama ara vererek kullanmanızı doktor mu söylemişti? Benim doktorum kesintisiz kullandırdı. Kanama olunca zaten çikolata kisti büyüyor o yüzden kanamayı baskılıyoruz demişti. Kistlerim baya küçüldü inşallah hamilelik de olur

İlacın ilk aylarında kanama olabiliyor ama ara vererek kullanmanızı doktor mu söylemişti? Benim doktorum kesintisiz kullandırdı. Kanama olunca zaten çikolata kisti büyüyor o yüzden kanamayı baskılıyoruz demişti. Kistlerim baya küçüldü inşallah hamilelik de olur
@Hanimelibahar yaa çok teşekkürler cevap verdiğiniz için. Benim doktorum maaalesef sizin doktorunuz gibi bana açıklayıcı konuşmamıştı o yüzden ben hep internetten ilaç prospektüsünden vs okuyup araştırdım. Doktorum 21 günlük tablet şeklinde yazmış ilacı

Bende kesintisiz kullanmayı düşünüyorum dediginiz gibi bunu icmemdeki amaç zaten çikolata kistleri.. yani adet kanamamın olmaması lazim

Ben sadece birşey soracağım. Hayıt meyvesi demişsin ya o hayıt tohumu ile aynı şeymi?

@Hanimelibahar insallah allah gonlunuze gore verir ve hamilelik olur. Bizim de yüzümüz gülecek inşallah

Evet 👍🏻 Ben mecitefendi markasından suyunu alıp içmiştim. Hormonları düzenliyor ama dediğim gibi bir ilaçla beraber kullanılmaması gerek
Suyu alıp içtim dedin ya. Onun sadece o şekilde suyu satılıyormu. Biz tohumu çay yapıp içiyoruz diye biliyorum.

Canım inşallah 🤲🏻 Sen bu süreçte kesintisiz kullan visanneyi ve dediğim gibi kür yapma sakın. İnşallah seninkiler de küçülür 🥰
Ay inşallah yaaa. Bu arada eşim işi dolayısı ile yanimda değil.yani senin gebelik benden önce olacak inşallah inanıyorum. Hem hamile kalırsan banaa da umut olursun 🥰

Evet maalesef ama alıştım😅
Hayıt kullanırken başka ne gibi bir değişiklik oldu kızlar?
Yada direk sorayım benim kullanmak için amacım göğüsleri büyütür deniyor. Sizde böyle bişi oldumu kusura bakmayın konunuzu meşgul ettim ama sadece bunu cevaplayın gitcem söz. :oops:

İnşallah 🤲🏻 Beş yıldır bekliyorum İnan, Allah kimseyi böyle bekleyişte koymasın
Peki senin tek problem çikolata kisti mi canım ve kistler kaç cm ki. Ya işte bazen tek problem bu olabiliyor. Benim hormon tahlillerim normal rahim filmi çektirdim normal.amh değerim normal eşim de bi problem yok ama olmuyo yani artık problemim çikolata kisti diye düşünmeye başladım.. doktorlar hep engel değil gebeliğe demişti... birde benim amh testi sonucum 10 çıktı biliyorsundur normalde pcos olanlarda yüksek çıkar bu değer (Normal değerler 1‐4 arasıdir) ama doktor pcos değilsin ultrason görüntüsü pcos ile uyuşmuyor demişti bana..

Son düzenleme:
Hayıt kullanırken başka ne gibi bir değişiklik oldu kızlar?
Yada direk sorayım benim kullanmak için amacım göğüsleri büyütür deniyor. Sizde böyle bişi oldumu kusura bakmayın konunuzu meşgul ettim ama sadece bunu cevaplayın gitcem söz. :oops:
Yok ben hiç öyle bir şey hissetmedim. Memelerim oldukça küçük 😄 hayıt prolaktini düşürüyor o yüzden benim göğsümdeki şişlik hep iner içerken

X