Hayırlı eş için nasıl dua ettiniz ?

İnanıyorsanız Allah'a dua edin bol bol, inanmıyorsanız evrene olumlu mesaj yollayın.

Ancak hayırlısı çok genel bir tasvir değil mi ?
Belki bizim için hayırlısı acı çekip olgunlaşmak da olabilir.
O sebepten vicdani ozelliklerini nasil istiyorsanız üşenmeyip sayın tek tek dua ederken.

etmedim aslında.
çünkü eşimle tanışmadan önce evlenmek gibi bir hayalim yoktu, biri çıksın da evleneyim diye düşünmüyordum. bir ilişkiye başladım, baktım karşımdaki iyi biri, 4 yıl tanıdım. evlenebilirim diye düşündüm ve evlendim..

umarım istediğiniz gibi biri karşınıza çıkar

Selam arkadaşlar inşallah doğru yere açmışımdır konuyu.Arkadaslar evlilik istiyorum ama hayırlı insanla karşılaşmak istiyorum her şeyden önce .Elbette biliyorum ki içten dua etmek lazım fakat bazen okuduğumuz bazı dualar daha etkili olabiliyor . Bu sıralar kafama takılan şey hayırlı eş için nasıl dua ettiniz .Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler ❣️
Duanın şekli mi olur ? İçinizden nasıl geliyorsa öyle dua edin,önemli olan samimiyet..

Selam arkadaşlar inşallah doğru yere açmışımdır konuyu.Arkadaslar evlilik istiyorum ama hayırlı insanla karşılaşmak istiyorum her şeyden önce .Elbette biliyorum ki içten dua etmek lazım fakat bazen okuduğumuz bazı dualar daha etkili olabiliyor . Bu sıralar kafama takılan şey hayırlı eş için nasıl dua ettiniz .Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler ❣️
Ben mesela bütün istediğim özelliklerini söylüyorum Allahım kadına değer veren güzel sözler söyleyen insana insan olduğunu hissettiren Peygamber efendimiz sav gibi ince ruhlu sürprizler yapan ev işlerinde bana yardım eden (Bunu etme sebebim bazı erkekler kadınları sadece fiziksel işlerini gören ve evdeki işlerini yapması gereken bir vasıta olarak görüyor) bu yüzden en ince ayrıntısına kadar gücü herşeye yeten Rabbimden istiyorum ve ölene kadar kalbinde benden başka bir kadın olmasın beni çok sevsin cennet arkadaşım olsun diyorum bunlar teferruatları birde olmazsa olmazları var Allahım 5 vakit namazını kılsın seni Sevsin ve senden korksun diyorum bu şekilde istediğiniz bütün özelliklerini Allah’a dua ederek dile getirin bu şekilde dua ederek çok kişinin dualarının karşılığını aldığına şahit oldum o yüzden ayrıntılı dua etmeyi tavsiye ederler hep.

hakkımda hayırlı olanı gönlüme razı. gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle Hz. Ali.

merhaba,en doğru dua bence kalpten samimi bir şekilde yapılan dua olduğunu düşünüyorum.Önce bizim doğru insan olup Allahu tealanın rızasını kazanıp öyle dilemeliyiz diye düşünüyorum.

X