Hayırlı eş için nasıl dua ettiniz ?

kirazmevsimiyim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2021
132
173
31
Selam arkadaşlar inşallah doğru yere açmışımdır konuyu.Arkadaslar evlilik istiyorum ama hayırlı insanla karşılaşmak istiyorum her şeyden önce .Elbette biliyorum ki içten dua etmek lazım fakat bazen okuduğumuz bazı dualar daha etkili olabiliyor . Bu sıralar kafama takılan şey hayırlı eş için nasıl dua ettiniz .Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler ❣️

Yaş ve şartların olgunlaşmasının değil, doğru insanla karşılaştıktan sonra evlilik düşüncesi insanın zihninden geçmeli.

Eğer ki evlilik nazarıyla bakarsanız karşınıza çıkan insanları direk o anlamda düşünüp artısını eksisini iyi değerlendiremezsiniz.

Onun dışında yaşam boyu hep iyilerle, karşılıklı anlaşabileceğim insanlarla karşılaşmak için dua etmişimdir ama bunu evlilik ile sınırlandırmadım işte, yolda, hastanede vs... her yer için edilmesi gereken bir duadır.

Hiç dua etmedim. Birinin duasi kabul olmuştur olduysa. Duayla evlenecegimiz kötü insanin degisecegini, yerine başka iyi bir insan geleceğini düşünmüyorum. Düşünenler için dualar vardir umarim.

Allahım bekarlara (isim veririm var tanıdıklar) hayırlı mutlu yuva, evlat isteyene sağlıklı evlat, rızk kapısı arayanlara helal kazanç, borçlulara eda, hastalara şifa nasip et🙏 Herkese dua edip kendinizi de araya sıkıştırın. Başkalarını göZetmenin daha fazla pozitif enerji içerdiğine inanıyorum.

Selam arkadaşlar inşallah doğru yere açmışımdır konuyu.Arkadaslar evlilik istiyorum ama hayırlı insanla karşılaşmak istiyorum her şeyden önce .Elbette biliyorum ki içten dua etmek lazım fakat bazen okuduğumuz bazı dualar daha etkili olabiliyor . Bu sıralar kafama takılan şey hayırlı eş için nasıl dua ettiniz .Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler ❣️
Etmedik 🙄

Burası bir duam var bölümü mü sizce?

Yaş ve şartların olgunlaşmasının değil, doğru insanla karşılaştıktan sonra evlilik düşüncesi insanın zihninden geçmeli.

Eğer ki evlilik nazarıyla bakarsanız karşınıza çıkan insanları direk o anlamda düşünüp artısını eksisini iyi değerlendiremezsiniz.

Onun dışında yaşam boyu hep iyilerle, karşılıklı anlaşabileceğim insanlarla karşılaşmak için dua etmişimdir ama bunu evlilik ile sınırlandırmadım işte, yolda, hastanede vs... her yer için edilmesi gereken bir duadır.
Elbette hayat
Etmedik 🙄

Burası bir duam var bölümü mü sizce?
Evet sayfada yeniyim konuyu yanlış yere acmisim bende yeni fark ettim

Ben her zaman "Allahım merhametli bir kuluna denk getir beni" , diye dua ettim ama anne duası çok aldım, bu şekilde dua edebilirsiniz 🙃

Gayet net aslında allahım hayırlı bir es nasip et diyordum. Elhamdülillah oldu da. Ama eşim hep sey der. Sen bana babamın duasısın diye. Babası hep hayırlı bir evlilik yapsınlar diye çocuklarına dua edermiş. Esimde şimdi hep kızımız için dua eder. Sizde dua edin ama anne babanızda bence sizin için dua etsin. Benim babamda vefat etmeden önce evlenin hayırlı insanlarla insallah derdi. Göremedi evlendigimi ama bizler mutlu bir yuva kuralım diye oncesinde hep dua ettiğine eminim ❤

X