Hayatin icinden

N

nilay74

Ziyaretçi
Bütün cabalarimiza ragmen 10 yildir cocuk sahibi olamadik. Yasim ilerledikce daha da koyuyor. Ben daha cok insanlarin tepkilerini paylasmak istiyorum.

Soru: Senin cocugun varmi?
Cevap: Yok.
Soru: Neden?
Cevap: Olmadi iste.
Soru: Neden olmadi?
Soru: Istemiyormusunuz?
Yorum: Artik yapmalisin.
Soru: Kisirmisin?

Böyle sorulara muhatap olmaktan biktim. Sahte teselliler, acinmak ve dislanmak.
Ben zaten yaraliyim: dügünümüzde aldigimiz büyük yemek masasina hala iki kisi
oturuyoruz. Anneler günü ve bayramlarda hala yanlizim...
Benim icin hamile kalmak bir mucize. Bundan sonra imkansiz gibi birsey.
Ama bir kadin yanliz anne olmaklami deger kazanir? Cocuk sahibi olmak Allahin
bir hediyesidir. Ne olur kiymetini bilin.

Eminim benim durumumda olan cok var. Yazarsaniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
ben evlı degılım senın duygularını senın kadar hıssedemem belkı ama
uzme canını buyuk allah herseyı dusunmustur emın ol
bı vaktı saatı vardır sen yeterkı ondan ıste
kımseyıde dert etme
ısallah en tez en hayırlın zamanda bebısın olur

Sevgili nilay74, nolur üzmeyin kendinizi. Çocuk bir aileyi aile yapan tek unsur değil ki. Tabi olmasını ister insan canı gönülden, ama olmadığı için kahrolmayın nolur. Eminim her türlü tıbbi araştırma yapılmıştır. Eğer bir sorun yoksa bu konuya fazla taktığınız için stresten dolayı olmuyor olabilir. Yok eğer kesin olarak olmayacağını biliyorum diyorsanız o zaman evlat edinebilirsiniz mesela? Ya da bir köpek bir kedi edinebilirsiniz, bir çocuğun yerini tutmasalar da insana can yoldaşı oluyorlar. Ama kendinizi sadece çocuk konusuna kanalize edip üzmeyin yıpratmayın kendinizi, inşallah herşey istediğiniz gibi olur a.s.

canım bende 6 yıldır istiyorum olmuyor.herkes biliyor olmuyor sırf gıcıklık olsun diye soruyolar.varya takmamayı öğrendim.allah bizim ve eşlerimizin canını sağ etsin.canım bak herkes bişeyle sınav edilir bu dünyada bizimde sınavımız bu.emin olki bu sınavı başarıyla geçecez...ümitleri yitirmek yok.ne gerekiyorsa yapalım gerisi allahtan.kim istemez anne olmayı.rabbim cümlemize nasip etsin.

üzme kendini bu kadar. insanlar bazen cok düşüncesiz olabiliyorlar.sadece konuşuyorlar. karsımdaki kırılırmı üzülürmü demiyorlar hiç. benimde 2 yıldır olmuyor.annemin 4 yıl olmamış , ablamın 7 yıl olmadı. çok şükür şimdi bir oğlu var. sende ümidini kaybetme Allah çok büyük. Rabbim bizide böyle imtihan ediyor. inşallah hayırlı evlatlarımız olur hepimizin. bir tanıdığımızın 26 yıl olmadı sonra evlatlık aldılar kadında yaşlıydı belki 50 nin üstünde Rabbim sonra kendisinede nasip etti.oğlu oldu. Her zaman dimdik ayakta ol. insanların sözlerine kulaklarını tıka.kendine uğraşlar bul. ne bileyim şu mübarek günlerde dini kitaplar oku. dualar oku. rahatla biraz .

bizde böyledir...okul biter evlilik ne zaman diye sorulur...nişanlanırsın dügün ne zaman diye....evlenirsin cocuk ne zaman diye...cocuk yoksa kendimizde önce nedenini araştırma hakkını buluruz ardından örneklerle çeşitlendiririz,o da olmazsa teşhis koyarız....yargılama en sona....canım benim bunun sonu gelmez..... sen içini ferah tut,mutlaka bebegin olacaktır bi zamanı vardır...bu sürectede kendini yıpratma,kafanı yorma....çocuk olayında psikolojıde önemli....tıka kulaklarını o densizlere...

takma kafanı canım .insanların soruları asla bitmez bir evliliği evlilik yapan birinci etken çocuk değil eğer çocuk olsaydı bir sürü evlilik yıkılmazdı .önemli olan eşinle mutlu ve huzurlumusun allah herşeyin hayırlısını versin bugün huzur evlerinde bir sürü yaşlı insan var evlatları arayıp sormuyor yada anasını babasını döven öldüren .ben beş senelik evliyim daha önce düşük yapmama rağmen kayınvalidem kısır gelin diye bahsediyormuş arkamdan umrumda olmadı önemli olan eşimdi o desteğini esirgemedi. hiç beklemediğim bir anda hamile kaldım allahın bir hediyesi oldu bu bebek allah tan umut kesilmez canım rabbim bu mübarek günler yüzü suyu hürmetine seninde kalbindekini versina.s.

Bütün cabalarimiza ragmen 10 yildir cocuk sahibi olamadik. Yasim ilerledikce daha da koyuyor. Ben daha cok insanlarin tepkilerini paylasmak istiyorum.

Soru: Senin cocugun varmi?
Cevap: Yok.
Soru: Neden?
Cevap: Olmadi iste.
Soru: Neden olmadi?
Soru: Istemiyormusunuz?
Yorum: Artik yapmalisin.
Soru: Kisirmisin?

Böyle sorulara muhatap olmaktan biktim. Sahte teselliler, acinmak ve dislanmak.
Ben zaten yaraliyim: dügünümüzde aldigimiz büyük yemek masasina hala iki kisi
oturuyoruz. Anneler günü ve bayramlarda hala yanlizim...
Benim icin hamile kalmak bir mucize. Bundan sonra imkansiz gibi birsey.
Ama bir kadin yanliz anne olmaklami deger kazanir? Cocuk sahibi olmak Allahin
bir hediyesidir. Ne olur kiymetini bilin.

Eminim benim durumumda olan cok var. Yazarsaniz sevinirim.

canım bizde 6 senedir istiyoruz ama olmuyo işte...bununda bi zamanı var ,başkalarının söylediklerine kulaklarını tıka,onlar zaten konuşur,stres yapma ,stres en büyük neden canım..banada çok soruyorlar ama artık umursamıyorum,sende takma boşver istedikleri kadar konuşsunlar....allahın işine karışılırmı hiç ,rabbim ne zaman uygun görmüşse o zaman olur....:CüvCüv::CüvCüv:

ay sinir oluyorum böyle abuk sabuk konuşanlara:eek:klava:. onlara neymiş:eek:klava:. benim de kadın hastalığım nedeniyle bebeğimiz olmuyordu. eşimin ailesi ondan bundan örnekler verir büsbütün moralimi bozardıÇok üzgünüm çoook. çok iyi anlıyorum seni canım. takma onları kafana böyle söyleyenede ''sana ne de'' geç:dilcikar:. allah sabrımın sonunda bana tatlı mı tatlı bir oğluş verdi.sana ve senin gibi bebek özlemiyle yanan herkese yüce rabbim bebeklerini kucaklarına almayı nasip etsin:Saruboceq:.

canım ben daha 2 senelik evliyim.ama ilk günden beri istiyorum olmuyor.inan bana bende bıktım bu sorulara cevap vermekten.ne bekliyorsunuz,istemiyormusunuz sıra sende vs vs .. bazen sinirlerime hakim olamayıp siparişini verdim ama kargoda bir aksilik çıktı herhalde diyorum bön bön yüzüme bakıyorlar.. takma kafana üzülme demekki zamanı var önce sağlık versin rabbim. isteyipte olmayan herkese de hayırlı bir evlat nasip etsin.:teselli:

nilay74, önce kötü laflara kulağını tıka, kendine bak başkasını boşver, herkes bi laf söyler durur karşılarındada üzgün durma ver cevabını. gelicek bebeğin inşallah nasibiyle gelicek güldürücek yüzünü.üzme tatlı canını.

Arkadaslar yazilariniz icin tesekkürler.

Bir kac gündür bu konuyla ilgili yazilari takip ediyorum.
Basari hiyakeleri beni de umutlandirdi.

Insallah bende birgün hamisler bölümünde yazacagim.

X