Hayatımızın Tadı Tuzu Komşularımız

Yeşilim yine harikasın güldüm bak hı:)))
senin ne kadar güzel bi bakış açın var ya ...

yeşilim ne güzel yazmışsın,eline sağlık.
sayende komşuluğun önemini bir kez daha anladım.insanların bir selamı,bir merhabayı esirgediği,dostluğun bile çıkarcılığın gölgesinde kalarak gözlerden uzaklaştığı,maddi beklentilerin ve hayat kavgasının herşeyin önüne geçtiği şu günlerde bir sıcak sohbetin,hatırı kırk yıl kalacak olan bir fincan kahvenin aslında ne kadar önemli olduğunu yeniden farkettim.şimdi gidip karşı komşumun kapısını çalacağım ve ona "nasılsın?" diyeceğim.
tekrar teşekkür ederim.sevgiyle kal...

bende 10 yıldır bir binada oturuyorum şu anda yönetici yardımcısıyım önceden apartman yönetimiylede uğraştım zor iş bacılarım aynen yeşilim in yazdıgı gibi binanın yararına olan bir şey birine zarar veriyorsa yada başka birinin dediği olmazsa tamam yandın demek tir vay senin haline hele birde söyledigini anlamıyorsa ben akşamları evde oluyorum bütün güne bedel yani binayla uğraşmak sürekli binaya nasıl yardımcı olabilirim nasıl geliştirebilirim diye düşünürken mutlaka biri çıkıyor itiraz ediyor falan filan yani ama yeşilim çok haklısın binada oturmak hem çok güzel hemde çok zor oluyor 26 daireli bir bina mutlaka anlabilecegin kat sakinleri oluyor güzel günler geçiriyorsun sevgilerimle

eklemeden geçmek istemedim insanların yaptıgını aynısını unutmayın bizlerde yapıyoruz onlar bize selam vermiyorlarsa bizler verebiliriz onların bize yaptıgını bizde onlara yapmayalım hem yanlış bulup hemde yapmak dogru olmaz diye düşünüyorum elbet bir gün onlarda size selam verirler ilk adım atan bizlerde olabiliriz hep karşımızdan beklemek lazım

Yeşilim ,çok güzel ifade etmişin .Akşam akşam beni güldürdün,hakkaten apartman yönetisini görünce neden köşe bucak kaçar insan,
Ayrıca ben birde apartman yöneticilerinin eşlerinden (hanımlarından)bahsetmek isterim acayip havalı oluyorlar.Sevgiler...

hatişim bazıları gerçekten ciddiye alıyorda ondan... yazdım ya tatlım:):)
teşekkürler katılımınız için

yeşilim paylaşımın çok güzeldi gerçekten. herkesin dikkatini çeken bi konu ama nasıl gerilerde kalmış anlamadım. yeniden ilk sayfaya taşıyayımda tekrar gündeme otursun....

yesilim,benimde hic yöneticim felan olmadi.evlenmeden önce kendi evimizdi.evlenince de kiradayiz.Ev sahibim var sizlerden iyi olmasin.cok cok iyi.yabanci kültürümüz farkli ama idare ediyoruz isde.Türk yemeklerine bayiliyor.heleki lahmacun.biz burda kendimiz pisiriyoruz firinda mutfagimin camina sandalye atiyomus,kokusunu duymak icin.ayyy canim ya..bende tabagi doldurup gönderirim.dil problemim oldugu icin,biraz zorlaniyorum ama...tabiki türk komsularimda var .(biraz ben uyuzum) sagol yesilim.

Kadın yöneticiler işlerini çok daha ciddiye alıyorlar gibi bir sonuç çıkartsam,örtminim,kızar mısın?

Tuliana..Kadın yöneticilermi dedin.:?:?:?
Beyazkedicik ne mutlu sana,huzurun daim olsun..

Dimağ hoş geldin canım..Ne güzel yerde büyümüşsün.Şimdilerde komşuluk zor

benimde eskiden cok tatlı komsularım vardı vaktin nasıl gectigini hic anlamazdık simdi malesef yok hatta buyuk sehirlerde komsular birbirini tanımıyor bile hayat sartlarını agırlasmasındanmı gelisen teknolojidenmi yoksa birtakım degerlerimizimi yitiriyoruz bilemiyorum uzuluyorum dogrusu sevgiler

apartman yöneticisini bilmemde size ilk evli olduğum senelerdeki ev sahibimden bahsedicem bir gün eşimle odamızda değişiklik yapmaya karar verdik o köşe senin bu köşe benim kanepeyi yitiyoruz kapı çaldı gelen üst kattaki ev sahibinin hanımı buyur ettim tabi baktı kanepenin yerini değiştiriyoruz hemen atladı aramızda geçen diyaloğa bakın

-olmaz onun yeri orası değil
ben dondum eşimle göz göze bakakaldık
-neden inci abla olmaz?
-bizim evde orada değil kanepe diğer tarafta
-e inci abla o senin evin ben kanepemi buraya bırakmak istiyorum
-ama olmazki bizimki öyle değil sizinki böyle olursa olmaz valla isterseniz cazip'e sorun(cazip eşi olur)
biz tabi dumur olduk neye uğradığımızı şaşırdık kadın anlamıyor en sonunda kapı çaldı oğlu çağırdıda kurtulduk :1rolleyes::1rolleyes:

tabi kadın gitti bizim eşimle gülmekten bir hal olduk:Roflol:

Barçman,büyük şehirlerde komşuluk tarihe karıştı..bir çok sebebi var tabi ki canım
Halley,beni güldürdün:):)Benim de çok tanıdığım var böylesi,direten
Teşekkürler..İyiki varsınız.

X