Hayatımızın Tadı Tuzu Komşularımız

yesilim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2006
8.868
19
HAYATIMIZIN TADI TUZU KOMŞULARIMIZ

Nerede oturursak oturalım bir yönetenimiz vardır.Valimiz,Belediye reisimiz..Hatta apartman yönetimcimiz..Kurallara uymak zorundayız isterseniz uymayın...
Apartman yöneticilerine bayılırım,hele bayansa..Mutlaka bir açık bulurlar ve hiç çekinmeden savaşırlar..evet savaş verirler.İsteklerini kabul etmeyin.. Ya canciğerdirler,ya kavgalı...

Canciğerlerle,kahveler içilir,kavgaların nedenleri anlatılır uzun uzun.çok lâzımmış gibi.Daima haklıdır. “Ama şekerim” diye,kahve saatleri öğleye kadar uzar.Oradan kalkar,diğer canciğerine.Öğlen orada da uzarken,çay vaktine ayıp olmasın hesabı,bir başka kapıda akşamı yapar..

(Tabi ki bazıları için,ben gördüğümü yaşadığımı yazıyorum)

Elinde defteri nihayet akşamı fark eder..Geceyi koca ile gideceği kapıları tespit ederek geçirir.Gidilmedik kim kaldıysa günler boyu tek tek dolaşır..
İşi ciddiye alır kendince.Memleket meseleleri değil,apartman meseleleri önemlidir onun için nedense...
Ödünüz kopar apartman aralığında onunla karşılaşmaktan..Ama o sizi duyar,anlamazsınız bile..Nasıl kurtulurum düşüncesiyle,çantadan anahtar bulma çabası oyalanırken,o tepenizde konuşarak,evinizin içine girivermiştir.Kan ter içinde elinizdekileri yerleştirirken,o hâla konuşur.Üzerinizi değiştirmeğe gidince “Allahım neydi günahım” diye sızlanırken “birer kahve içelim,öğlen Oya hanıma gideceğim hadi şekerim”diye seslenir..“oh! sadece bir kahve” ..
Meğer toplantıda kendisinden sonra kocasını önermemiz için rica turlarına başlamış ...
Ben nasıl bayılmam bu tiplere,nasıl yazmam anılarıma.Hayatımızın tadı tuzu onlar.....Eski komşum benim

Yeşilimin anılarından duyguları:çiçek:

ne güzeldir komşuluk.. ben hala yaşayamadım evlendimden beri bizim apartmandakiler bi garip biri birini görünce kapıyı önce kim kapatıcak oyununu oynuyolar yazık çok yazık..

apartman yöneticileri bayılırım onlara :Roflol:hele bizim kuzinin apt yöneticisi var ona daha bi bayılıorum apt astığı pc çıktı aldığı a4 kağıtlarının üzerinde ki notlara hele onlara bitiorum onu hatırlattın ablacım bana suan ekran karşısında gülüorum :Roflol: tşkler ablacım:çiçek: :çiçek:

güldürdüysem ne iyi.var ama böyleleri de var değilmi???iyiki varlar sağ olsunlar:):)

bi apartman yöneticim bile olmadı yeşilim ya,
bak şimdi düşünüyorumda,
eski apartmanda sık sık yönetim değişirdi kimse yapmak istemezdi
60 daire yani, bide hep paraları yediler derlerdi onu hatırlayorum,

üni deyken de site yöneticisi vardı hakim emeklisi, toplantıdan toplantıya
görürdüm,

şimdide yine apartman yönetici sorunu var, zorunlu yöneticilik uygulaması var
ve malesef benim kardeşim, hayatta birşey yönettiğini görmedim eşi yapıyor işte

yani bi yönetcimiz bile yok bizi rahatsız edicek,

senin anılarından hırkızlıyım biraz
sağol yeşilim..

sevgiler.

camdankalbim sadece biraz olsun gülümsemek için yazdıklarım..mutlaka böyle teyzeler,amcalar vardır kimilerimizin hayatında :):)

malesef apartman yoneticim olmadi:))malesef diyorum cunku anlattigin yoneticiyi cok sevimli buldum:))birazda bezdirici:Roflol:

benım canım komsun ev sahıbım ve ev sahıbımın gelını semam hele sema benım canım ıyıkı tanımısım onu

tabiki esprili taraflarını yazdım ne şeker insanlar vardır hayatımızın içinde
sağolun uğradığınız için

Evet yeşilim kkdostum bu tiplere hayatta o kadar çok rastlanırki hayal değil yazdıkların gerçekten böyle yöneticiler var .Neyseki gülümseyebildik bugün sayende canım eline sağlık .

lereenim kk daşım biraz da gülelim ihtiyacımız var.dimi ama :):)teşekkür ederim..

yesilim bu tur kahve muhabbetlerini yapmak icin illede yonetici sifatimi lazim bacim bu tiplerden heryerde var kahve bahane lak lak sahene hehehehehe ama cok begendim yazini soylemeden gecemeycegim renkdasim.yerimseniben

yeşilim yine ne güzel yazmışsın bizde yönetici var ama kim bilmiyorum toplantılarada gitmem(eşim giderdi sonra bana sen git demeye başladı bende inat gitmiyorum işte) ama ne lazımsa ne denirse yaparım

Yesilim haklisin Istanbul'dayken bende tanik oluyordum bu olaylara cokta hos oluyor buralarda oyle bir ortam yok ama bir komsum var yasli adamcagiz ne zaman gorse saatlerce konusmak istiyor benimde aklima hemen annemlerin apartmanindaki olaylar geliyor hemen, ne guzel gunlerdi neseliydi komikti yani ben cok gulerdim annecigim hemen kizim sakin gulme alinirlar diye uyarirdi tabiki yuzlerine gulunmez ama senin anlattiklarindan cok yasadik gelde gulme Yesilim bende hakliyim ama inan o gunleri ne kadar cok ozluyorum okurken bile daldim eskilere gittim birden yuregine saglik canim, sevgilerimle

yeşilim yine çok güzel yazmışsın...
benim hiç komşum yok:KK43:
var da merhaba dediğimizde bile garipsiyorlar...
öyle kötü bir sitedeki evim çoğu yabancı oturanların türklerin birbiriyle alakası yok:KK43:
komşuluk çok güzel bişey...eksikliğini hissediyorum

ayşecik,asikelebek güzeldir komşuluk kafa dengini bulunca daha bir anlam kazanır gerisi boş geliyor bana..

gercekten benıde guldurdun yeşilim gercek hayattan cok yaşanan olayları taşımıssın paylasımın ıcın saol

X