Hayatımın aşkına kavuştum sonunda şükürler olsunn!!!

ersndrya86

Annesinin Aşkısııı:)
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2009
209
80
38
Merhaba arkadaşlar a.s.tabi bende herkes gibi birgün özellikle hamilelik sürecimde burda doğum hikayemi paylaşacağımı hayal ederdim ve artık ogün bugündür.
Kocişimle 2007 nin ağustos başında çok büyük bir aşkla evlendik.opuyorumnanaktan ve mutluluğumuz kayınvalidemlerin yanında yaşamaya başladığımızdan beri tartışmalar kırgınlıklar gereksiz laflar falan derken gölgelenmeye başladı.Ama eşimle birebir sorunumuz hiç bir zaman olmadı sorunları hep ailesi yüzünden yaşıyorduk ki hala daha devam ediyor sorunlarımız evliliğimizin üzerinden 8ay kadar geçmişti ve korunmadığımız halde hamile kalamıyordum.:çok üzgünüm:kayınvalidemle doktora gittik bende sorunvarya onlara göre(suç)neyse birsürü tahlil rahim filmi falan(oldukça acılıydı)bende hamile kalmamam için hiç bir sorunun olmadı anlaşıldı ve bu arada doktor eşimdende spermiogram testi istemişti baştan biz onu yaptırmadık kaynanamlara göre sorun bende olduğu için birsürü deney yapıldı bana öylelikle bende birşey olmadığı anlaşıldı.En son eşim bana kendisininde test yaptırmak istediğini söyledi ve birgün iş çıkışı gitmiş kliniğe testi yaptırmış ve eve geldi banada sonuçlarını yarın git de al dedi.Ertesi gün kayınvalidemle tabiki gittik sonuçları aldımve doktorun değerledirmesi için yukarı çıktık.ve doktor gözlerimin içine baktı kağıda baktı tekrak bana zun uzun baktıktan sonra asla mümkün değil sizin çocuğunuz olmaz:1shok: eşiniz AZOSPERMİ? :uhm:ONE inanamadım tekrar sorum aynı şeyleri tekrarladı kaynanamda orda oda inanamadı duyduklarına nasıl olacak diye sordu doktorda olaz mümkün değil 0 sperm tüp bebek bile yaptırsanız %10 şans dedi tabi klinikten ağlayarak çıktık ikimizde senağlama.neyse eşime söylemek durumu anlatmak çok zor oldu tabi bikaç büyük hastanede daha aynı testten yaptırdık sonuç hep aynı.doktorlar mikro tese ameliyatı öneriyorlar falan biz çaresiz.tüp bebek merkezlerini gezdik sonra oturduğumuz yere yakın bir hastaneye gittik tüp bebek ünitesi vardı.Ama eşim 1-2 ay önceden kendi gitmiş bir bitkisel hap bulmuş sperm sayısını arttırıcı onu kullanıyoru o hastanede de yaptırdık test sonuç 28 çıktı inanamadık delikafadulden doktor tüp bebek olması için 1 tane bile sperm olsa yeter ameliyat olmana gerek kalmaz demiş.gittik tüp bebek yapacak doktora bize tedavi programı maliyeti yüksek bi ilaç reçetesi verdi elimize muayne ettikten sonra 10 günlük bir tedavi sonucundan sonra yumurta toplam işlemi için gittik hastaneye eşime yine test yapacaklar eğer sperm bulurlarsa o ameliyat olmayacak ama yine sperm bulunmazsa onu da ameliyata alınacak ve ameliyattan bulunursa tüp bebek yapılacak ve şükürler olsunki eşimde 50-60 kadar sperm bulunmuş ve hemen beni yumurta toplamaya aldılar 26 tane yumurta almışlar gelişmiş hepsini ogün döllemişler ve 12 tanesi döllenmiş 3 gün sonra 3 tane kaliteli embiryo transfer edildi 12 gün boyunca sürekli yattım ve ilk olarak kanda gebelik testi için hastaneye gittik sonuç 100.59 :lepi:hamileyim:teytey::dance:doktor sonucu koridorda gördü ve sarıldı bonuma tebrik ederim diye eşim ve ben şoktayız.uçarak döndük eve ve yakınlara haber uçtu hemen ilk kalp atışlarını görmek için randevu verdiler 1 ay sonrasına gittiğimizde ultrasonda 1 cm boyunda bir pıhtı ve atan bir kalp o anda dayanamadım eşimde tabi ağladık doktorda katıldı bize tabi kaydirigubbakcemile3 Allahıma sonsuz şükürler olsun:Saruboceq:daha sonra devam eden aylık kontroller testler herşey yolunda gitti şükürler olsun ve bazı nedenlerden dolayı hastanemizi değiştirmek zorunda kaldık ve yeni gittiğim yerdede çok iyi bir doktorum vardı gebeliğinin kıymetli olmasından dolayı herhangi bir risk almamak için önceki ve şimdiki doktorumda sezeryani önerdiler ve kabul ettim ve plesenta previa da vardı. neyse son 3-4- kontrolüm yeni hastanede yapıldı ve doktor 38+3 de bebeği sezeryanla alacağını söyledi.25 eylül 2009 cuma gününe denk geliyord ve annemle babam şehirdışından perşembe günü geldiler yanıma cuma sahabakı kayın validem görümcem annem babam eşim sabah 7:30da elimizde bebeğin ve benim eşyalarımla dolu küçük bir çanta hastanedeyiz hemen yatış işlemlerim yapıldı odama çıkarıldım hastane kıyafetlerimi verdiler giyindim damar yolum açıldı nst de kalp atışlarını dinledik bebişimin lavman sondaderken ikiside sonderece acısız hiç korkmayın saat 9:00 da ameliyat haneye doğru yola koyulduk asonöre bindik sadece eşimi aldılar asonsöre elimi tuttu sıkı sıkı gözleri dolu dolu gülüyor yüzüme bakıp belliki korkuyorda ama bende bi cesaret Allahtan ne korku ne ağlama güle söyleye girdim Ameliyathaneye hiç soğuk falanda değildi anatıldığı gibi gülerek kerşledılar beni doktorum geldi hazırlığını yaptı beni yatırdılar hazırladılar cihazlar falan bağladılar sonra cerrahi ekip ten bi bey bana bi iğne yapacağını ve rahatlayacağımı söyledi yalancıkafamçokkarıştı o iğneden sonra hiç birşey hatırlamıyorum en son ben gidiyorum dediğimi hatırlıyorum sadece sonra biri uyan hadi dedi aynı filmlerdeki gibi zorlukla araladım gözlerimi parmağımı bile oynatamıyorum ama konuşamıyorumda be be be be be diyorum gerisi gelmiyo beni sedyeyle yukarı çıkaran bi görevli vardı o ne demek istediğimi anladı herhaldeki bebeğin çok iyi yukarı çıkardılar sende gidince göreceksin diyor ama ben hala aynı şekide be be be devam ediyorum oda hiç usunmadan beni yukarı çıkaracak görevlilere veirnceye kadar cevapladı.ameliyathaeneni kapısı açıldı bende yavaş yavaş kendime geliyorum artık eşim karşımda gülüyor hemen onada bebeği soruyorum oda çok iyi çok güzel diyor sadece elimi sıkı sıkı tutup. odama geldik sonunda bizimkiler hep orda odamda karşılıyorlar annecim ağlıyor bebeğin çok yi sen sende çok yiyisin kzızm diye heyecanlı herkes neyse tatağıma yatırdılar ardan 20 dk. sonra bebişimi getirdiler ağlayarak geldi hemşire aldı kucağına susturdu koydu göğsümün üstüne çok küçücük bu diyebildim ama ağlayamadım içim doldu ellerim titredi sarıldım çok küçük bu diyebiliyorum sadece ama bebbişim oğlum ERDEMİM 51 cm 3560gr.Geldi dünyaya oldukça normaldi herşeyi.kapkara saçları upuzundu.pembe beyaz küçücük suratı yumuk yumuk gözleri ALLAHIM BU Bİ MUCİZE DİYEBİLDİM.herkesde duygular dorukta.eşimin ayakları yere basmıyor uzun uzun baktım bebeğime dualar ettim allahıma sonsuz şükürler ettim. 4-5 şişe serum bağlandı sondamı çıkardılar bir gece kaldım hastanede eşim kimseyi bırakmadı o ben oğlumuz kaldık o gece hastanede akşam olunca hemşire geldi hadi artık seni yürütücez dedi yataktan kalkmam ölümdü ayğa klakana kadar öldüm öldüm dirildim kız girdi koluma eğile iğile attım ilk 2-3 adımı donra dikldim başım döndü düşecektim yere hemen ordak kolduklardan birine oturuverdim sonra yine yatağa geçtim tuvalete gittim ilkler biraz acılı oldu ama sonra 2.3. kalkışımda normale döndü yavaş yavaş
estetik dikiş yapılmıştı ve çok memnunumu ertesi günü akşam üstü yürüye yürüye çıktım taburcu oldum hastaneden ilk 10 gün falan yatıp kalkarken zorluk ağrı oluyor biraz haliyle ama çok normal hızla iyileştim şimdi çok iyiyim imkanım olsa 2. doğumumuda SEZERYANLE OLURUM ne ağrım ne sancı yaşadım herşey normal gitti herkeste olabileceği kadar sıkıtı oldu doğum sonrası sizede tavsiye ederim.Sütüm gelmedi hemen alamadı bebeğim göğsümüde zaten ilk 2-3- gün aç durdu yavrum göğsümün ucu olmadığı için 3-4- günden sonra pompa ile sağdık sütü oda 2-3- çay kaşığı kadar geliyor onunla durdu 7.günüdü falan aldı anca emmeye başladı halada emiyor çokşükür sağlığı çok çok iyi.mama takviyesinede başladık.ALLAHIM İSTEYEN DİLEYEN HERKESE NASİP ETSİN BU DUYGUYU BEN RESMEN AŞIK OLDUM.Darısı isteyen dileyen herkesin başına olsun bebişlernin yolunu gözleyenler hayırlısıyla sağlılka alsınlar bebişlerini kucaklarına inşallah:Saruboceq: uzun oldu biraz kusura bakmayın şimdi hayatımın anlamı bütün olumsuzluklara karşı durabilme gücüm var oda bitanecek oğlum erdem im. hepinizi öpüyorum kızlar sağlıcakla mutlu kalın byeebuyrunnnnnnnnna.s.

Allah baĞıŞlasın cnm
bundan sonrasında stressız sorunsuz ÖmÜrler dılerım

allah anali babali büyütüsn..hep dogum hikayesiokurken kendi dogumum aklıma geliyor..bende senin gibi sorunsuz bir hamilelik ve sonrasinda sorunsuz bir sezeryan geçirdim..ertesi günü kalkmiştim ayaga..bende şimdi gene olsa sezeryan yaprim diyrum tabi herşeyin normali en güzeli ama bizdede nasip olmadi...saglicakla büyüt bebegini canim..allah tüm isteyenler hayırlıbir şekilde nasip etsin

allah analı babalı büyütsün canım.zaten bütün sıkıntılarımızı unutturan yavrularımız değilmi.onlar olmasa ne kaynanalar nede kocalar çekilir vallahi

gozun aydın Allah analı babalı buyutmeyı nasıp etsın bebegını ınsallah :nazar:
darısı basımıza kaydirigubbakcemile2

Gözünüzaydınn...
Allah analı babalı büyütsün inş..
Hiç ayırmasın sizden...
Çok duygulandım okurken...
Bundan sonra inş.sıkıntısız bie hayat geçirirsiniz..

allah analı babalı büyütsün canım... imkansız gibi görünürken evlat sahibi olmuşsun yüce rabbim "ol" desin yeter

canım benim yaa Allah bağışlasın bebişinizi şimdi nekadarlık oldu? inşallah 2.bebeğinizide kucağınıza alırsınız ve kendinize ait bir eviniz olur

Canım biraz zorlu bir yoldan sonra güzel yavruna kavuşmuşsun çok şükür.Rabbim sağlıcakla analı babalı büyütsün inş.

Allahtan ümit kesilmez sözü bir keredaha onaylandı tarafımca:))

tebrik ederim canım,Allah isteyen herkese yaşatsın bu duygusu inşallah (amin)

canım allah bebeğine hayırlı ve uzun bir ömür nasip etsin hikayeni gözyaşları içinde okudum (hamilelik beni fazla duygusallaştırdı:) inş. ben ve bütün hamileler senin gibi mutlu sona erişip hikayelerimizi burada paylaşırız

saolun canım arkadaşlarım iyi varsınız ALAHIM Hayırlısıyla hepinizi isteyeni bekleyeni sağlıkla yavrunusa kavuştursun ben çok açıkçası eşimle ikimiz çok engebeleri atlattık size yazıklarım yaşadıklarımızın sadece yüzeyseli inşallah kimse bu yaşananları yaşamaz ben Allahımın bana lütfuna hergün binlerce kez şükürler ediyorum nolur sizlerde yaşadığınız olumsuzluklar ve üzücü sonuçlar sonucunda yılmayın pes etmeyin sürekli olumlu olun eşinizin yanıda arkasında dimdik durabilin biliyorumki daha aşmam gereken birsürü engel ve sorunlar var Ama ben bukadar büyük bi mucizeyi yaşadıysam diğerlerinin lafı bile olmaz Allahım hepimizin yar ve yardımcısı olsun amiinnn

allah anali babali buyutsun canim ... benim esimde azospermi... canim esinin kullandigi bitkisel ilacin ismini yazarmisin canim

X