Hayata gec kalmıslık hissi olur mu

Artık mezun olanlar eczane açamıyor. Ya var olan bir eczaneyi devir alabilir. Onun için milyonlar gerekli. Ya da eczacı yerleştirme sistemiyle eczane açabilir. Onun için de puan gerekli. Yeni mezun birinin puanı olmaz. Ayrıca şimdi bile eys ile kontenjan çok az. 5 yıl sonra eczane açılacak yer kalmayacak.
haklısınız farkındayım ama işte gönül diyor seveceğin işi yap bi şekilde allah sana kapı açar sen yolunda bulun diyor

Memlekette eczacılığın bakkallıktan farkı yok. Hemşirelik daha mantıklı. Sağlık sektöründe atamalar nasıl bilmiyorum ama daha güvenli gibi.
hemşirelik hiç bana göre değil hastane ortamını kasvetli buluyorum hemen gitmek istiyorum oradan sevmiyorum olay mantık değil de benim için gönlümdeki işi yapmak kararsız kaldım o yüzden güven yönünden bakarsak meslegimi bırakmamak daha mantıklı

cok gencsiniz. 2, 3 sene atanamadiginizi dusunurseniz ayni yola cikiyor aslinda. e bir de zorunlu 4 sene cakili yerde olacaksiniz ilk ataninca. ama eczaci oldugunuzda memleketinizde eczane acabileceksiniz, super meslek ayrica. eski bi mesai arkadasimizin esi de mat ogretmeni idi. kadin 30 yasinda eczaciliga basladi ve 35 yasinda eczanesini acti. sukrediyordu iyi ki okumusum diye. asla gec kalmazsiniz cunku zaten yasiniz kucuk.enerjiniz de vardir.
ay ne güzel hikayeler var gercekten acaba biri de ben olur muyum böyle diye ic geciriyorum ama sey düsünüyorum 5 yıl okuyorken gelirim olmalı çalışmalıyım aileme destek olmalıyım diye onu dert edindim

Hemen okuyup mezun olup eczane açamazsın ama ömür boyu eczacılık yapabilirsin. Bu açıdan zaman kaybı olmaz.

Bunun dışında mesleği idealize ediyor olabilirsin fakat önce eczacılarla görüşmen ve sıkıntılarını dinlemen gerek. İşin iç yüzü bildiğiniz gibi değil. Sadece ilaç ile iş dönmüyor artık, iyi anlaşmalar ve sağlam yatırım gerek. Buna göre karar verebilirsin.
hani bir şeyi çok isteyince zorluklara göğüs gerilir ya o moddayım ama cesaret edemiyorum elimdeki imkanları bırakmak da kolay gelmiyor

Kızlar bu sene ilköğretim matematik öğretmenliğinden mezun oldum sizce yks hazırlanıp eczacılık okumak saçma mı (5 yıl) bu 5yılda geçimimi sadece özel dersten sağlayabileceğim yaşıtlarım hayatını kurup işe başlarken ben hala üniv öğrencisi olacağım kulağa mantıksız geliyor ama 5 yıl sonunda eczanemi açtığımda gerçekten mutlu olacağıma inanıyorum sanki benim için doğru meslek o gibi geliyor eczacılık okumak hayalimdi olmadı onun peşinden koşmak gereksiz mi şu an bilemedim sizden akıl almak istedim. mesleğimde alım sayısını çok düşürdüler malum kamuda tasarruf dönemi diye atama yapmıyorlar yıllarımı kpssye adamak da istemiyorum ama yeniden vize final de çekilir mi ayrı bi konu yaşım 23
Ömür boyu keşken olacağına dene derim. Sevmediğin mesleği bir ömür yapmak çok zor. Daha genceciksin. Zamanında böyle düşünseydim keşke.

gercekten kendimi hic matematik öğretmeni gibi hissedemiyorum evet öğretmenlik güzel ama bu matematik mi olmalıydı yani ait hissetmiyorum bölüme karşı ama eczacılık için mezuna kalmıştım zamanında ve olmamıştı yani içimde çok kaldı ilaç yapımı olsun o lab ortamı kimya üzerine olması kimya en sevdiğim derstir hep bir içine alıyor beni eczaneye girdiğimde kendimi çok iui hissediyorum keşke onlar gbi olsam diye iç geçiriyorum bilmiyorum gerçekten 5 yıl olması hayata geç kalmışlık hissi vs zorluyor
Hayalinse pişman olmazsın hiçbir şekilde hem ne için pişman olacaksın iki iyi bölüm mezunu olduğun için mi? Matematik öğretmenliği kolunda altın bilezik istediğinde yolunu çizersin hem hayalindeki bölümü okursun hem paranı kazanırsın özel ders vs ile eczacılık ise hayalini kurduğun meslek bence hayallerinin peşinden git. Bir kimyacı olarak üniversitede oda arkadaşım eczacılık okuyordu gerçekten laboratuvar dersleri ikimizin de çok ağır geçiyordu bir daha üniversite okusam bu kadar lab ağırlıklı bir bölüm okur muydum bilemiyorum yaş aldıkça da saatler boyu ayakta durmak günlerce gecelerce labda deney yapmak quizler deney föyleri hazırlıklar düzenek kurmalar vs vs zorlaşıyor bunları da göz önünde bulundur derim 😊

Ömür boyu keşken olacağına dene derim. Sevmediğin mesleği bir ömür yapmak çok zor. Daha genceciksin. Zamanında böyle düşünseydim keşke.
acaba sevme işine çok mu anlam yüklüyorum diye düşünmeye başladım evet bir heves yok da bilmiyorum atanınca da rahat bir meslek elimden geleni yaparım öğrencilerim için ama kendimi iyi hissetmem ama alışırım gibi gerçekten kafam karışık bir oturup sağlam düşüneceğim sanki eczacılık puanını kazandım da gitmesi kaldı😅

Hayalinse pişman olmazsın hiçbir şekilde hem ne için pişman olacaksın iki iyi bölüm mezunu olduğun için mi? Matematik öğretmenliği kolunda altın bilezik istediğinde yolunu çizersin hem hayalindeki bölümü okursun hem paranı kazanırsın özel ders vs ile eczacılık ise hayalini kurduğun meslek bence hayallerinin peşinden git. Bir kimyacı olarak üniversitede oda arkadaşım eczacılık okuyordu gerçekten laboratuvar dersleri ikimizin de çok ağır geçiyordu bir daha üniversite okusam bu kadar lab ağırlıklı bir bölüm okur muydum bilemiyorum yaş aldıkça da saatler boyu ayakta durmak günlerce gecelerce labda deney yapmak quizler deney föyleri hazırlıklar düzenek kurmalar vs vs zorlaşıyor bunları da göz önünde bulundur derim 😊
mesleğimi yaparken okuyabilir miyim eczacılık öyle bir şey var mı 👀 evet enerji lazım her şey için yeniden üniversite marotonu zor gerçekten istemesem asla kalkışmam tabi teşekkür ederim düşüncelerinizi paylaştığınız için 🙏🏻

mesleğimi yaparken okuyabilir miyim eczacılık öyle bir şey var mı 👀 evet enerji lazım her şey için yeniden üniversite marotonu zor gerçekten istemesem asla kalkışmam tabi teşekkür ederim düşüncelerinizi paylaştığınız için 🙏🏻
Benim teknik bir bilgim yok açıkçası ama özel ders falan verebilirsin heralde o anlamda söylemiştim atanırsan okuyabilir misin onu bilemedim şu an, memurlarda bazı kısıtlar var onu duymuştum. Hayalinse tabiki peşinden git derim ben pişman olsanda eninde sonunda kendi seçimin olacak en kötü ne olabilir ki

Benim teknik bir bilgim yok açıkçası ama özel ders falan verebilirsin heralde o anlamda söylemiştim atanırsan okuyabilir misin onu bilemedim şu an, memurlarda bazı kısıtlar var onu duymuştum. Hayalinse tabiki peşinden git derim ben pişman olsanda eninde sonunda kendi seçimin olacak en kötü ne olabilir ki
evlilik de düşünmüyorum onun rahatlığı var en kötü 5 sene işsiz şekilde okuyup (max özel ders vererek harçlığımı çıkarabilirim yani oysa çok sözüm vardı onlar için)aileme yük olup sonra eczane açamayıp çünkü hemen açılmıyor ve açma kotası da dolu olur diyorlar 5 yıla yine öğretmen maaşına devlette memur bi eczacı olarak çalışmak olur heralde en kötü senaryo 🥲 her yerden pişmanlık akıyor bu senaryoda dkdkd

evlilik de düşünmüyorum onun rahatlığı var en kötü 5 sene işsiz şekilde okuyup (max özel ders vererek harçlığımı çıkarabilirim yani oysa çok sözüm vardı onlar için)aileme yük olup sonra eczane açamayıp çünkü hemen açılmıyor ve açma kotası da dolu olur diyorlar 5 yıla yine öğretmen maaşına devlette memur bi eczacı olarak çalışmak olur heralde en kötü senaryo 🥲 her yerden pişmanlık akıyor bu senaryoda dkdkd
Buna güldüm biraz shajjd atan keyfine bak ya keşke okul öncesi falan okusaydın ya da ingilizce pıt pıt atandı hep onlar hepte kadro var o bölümlere

C
araştırmadığımı nerden çıkardınız üslup her şeydir cidden
Canım burada çok üslup arama.Ben de hakim olduğumu söylediğimde yok hakimin burada ne işi var yok idari hakimmiş adli değilmiş diye saçma sapan konuşanlarla dolu burası.Hayalinde ne varsa onu dene.Şuan 23 yaşındasın.Bundan 7 sene sonra beynin o dersleri istesen de şimdiki gibi almayacak.Zamanla zeki olsan bile kafan şimdiki kadar çalışmıyor hevesin de olmuyor.Varsa hedefin 23 yaş hiçbir şey değil.Şöyle diyim sana atamanız az.Kpssye girdiğinde o kadar bilgiyi çöpe atamaz tekrar tekrar üstüne koyarak denemek istersin.En az 3-4 sene dener girersin ama yine aynı zaman geçer

C

Canım burada çok üslup arama.Ben de hakim olduğumu söylediğimde yok hakimin burada ne işi var yok idari hakimmiş adli değilmiş diye saçma sapan konuşanlarla dolu burası.Hayalinde ne varsa onu dene.Şuan 23 yaşındasın.Bundan 7 sene sonra beynin o dersleri istesen de şimdiki gibi almayacak.Zamanla zeki olsan bile kafan şimdiki kadar çalışmıyor hevesin de olmuyor.Varsa hedefin 23 yaş hiçbir şey değil.Şöyle diyim sana atamanız az.Kpssye girdiğinde o kadar bilgiyi çöpe atamaz tekrar tekrar üstüne koyarak denemek istersin.En az 3-4 sene dener girersin ama yine aynı zaman geçer
gerçekten klavye delikanlıları var her denileni takmamak lazım..kafam o kadar karışık ki kendime dert mi arıyorum kafasında oluyorum bazen ama daha çok potansiyelimi kullanmadığımı da düşünüyorum çünkü gerçekten hiç aklımda olmayan bi bölümü yazdım eczacılık olmayınca bi sene bekletecekler atama için evdeyim, çalışabilirim istersem bakalım hayat neler gösterecek üstüne düşüneceğim teşekkür ederim

gerçekten klavye delikanlıları var her denileni takmamak lazım..kafam o kadar karışık ki kendime dert mi arıyorum kafasında oluyorum bazen ama daha çok potansiyelimi kullanmadığımı da düşünüyorum çünkü gerçekten hiç aklımda olmayan bi bölümü yazdım eczacılık olmayınca bi sene bekletecekler atama için evdeyim, çalışabilirim istersem bakalım hayat neler gösterecek üstüne düşüneceğim teşekkür ederim
Bence çok bekleme.Potansiyelinşn farkındaysan şimdi kullan.Sonrasında yaşım geçti dersin.Hayatın yeni başlıyor sen geçti mi benden diyorsun.

Bence çok bekleme.Potansiyelinşn farkındaysan şimdi kullan.Sonrasında yaşım geçti dersin.Hayatın yeni başlıyor sen geçti mi benden diyorsun.
ama şu an mezun oldum ya üniversiteden güzel de puan aldım en kötü ihtimalle 2 sene sonra göreve başladığımı düşünsek ben 2 sene sonra halen öğrenci olacagım onları falan düsünüyorum mutlu olmayı cok mu büyütüyorum diyorum idare etmeli miyim bu hayatı diyorum annem icin babam icin bi seyler yapmak istiyorum maas alsam iyi olurdu kendimi feda mı etmeliyim potansiyelimi onlar da bi soru isareti bakalım hayırlısı artık

X