hayata geç kalmışlık hissi olur mu

hayatckozor

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2021
113
55
kızlar bu sene ilköğretim matematik öğretmenliğinden mezun oldum sizce yks hazırlanıp eczacılık okumak saçma mı (5 yıl) bu 5yılda geçimimi sadece özel dersten sağlayabileceğim yaşıtlarım hayatını kurup işe başlarken ben hala üniv öğrencisi olacağım kulağa mantıksız geliyor ama 5 yıl sonunda eczanemi açtığımda gerçekten mutlu olacağıma inanıyorum sanki benim için doğru meslek o gibi geliyor eczacılık okumak hayalimdi olmadı onun peşinden koşmak gereksiz mi şu an bilemedim sizden akıl almak istedim. mesleğimde alım sayısını çok düşürdüler malum kamuda tasarruf dönemi diye atama yapmıyorlar yıllarımı kpssye adamak da istemiyorum ama yeniden vize final de çekilir mi ayrı bi konu yaşım 23

"yaşıtlarım hayatını kurup işe başlarken" mi? Nereden biliyorsun hepimiz farklı hayatlar yaşıyoruz ve kariyer öyle kolay kurulmuyor. 40 yaşından sonra kuranlar var.🙃
Seneye bende okuyacağım. İleride pişman olacağına, okumak daha mantıklı. Ama tabiki mezun olduktan sonra iş bulma konusunda endişelerin varsa oturup iyice düşün. Sonuçta zamanına yazık. Ama yok benim param var, torpilim de var istediğim şekilde iş bulabilirim diyorsan yaş mühim değil

"yaşıtlarım hayatını kurup işe başlarken" mi? Nereden biliyorsun hepimiz farklı hayatlar yaşıyoruz ve kariyer öyle kolay kurulmuyor. 40 yaşından sonra kuranlar var.🙃
Seneye bende okuyacağım. İleride pişman olacağına, okumak daha mantıklı. Ama tabiki mezun olduktan sonra iş bulma konusunda endişelerin varsa oturup iyice düşün. Sonuçta zamanına yazık. Ama yok benim param var, torpilim de var istediğim şekilde iş bulabilirim diyorsan yaş mühim değil
evet sonunda istediğim yerde eczane acamazsam falan sıkıntı ya da benim mezun oldugum sene yeni kanun gelir artık hic acılmaz eczane falan bende biraz sanssızlık mevcut..

evet sonunda istediğim yerde eczane acamazsam falan sıkıntı ya da benim mezun oldugum sene yeni kanun gelir artık hic acılmaz eczane falan bende biraz sanssızlık mevcut..
Ben de eskiden kendimi şansız sanıyordum, pozitif bakmıyormuşum o yüzdenmiş🙂 Eczane açma maliyetini karşılama imkanın var mı? Ya da bu imkanı yaratabilmenin yollarını? Maddi sıkıntı yoksa gerisi gelir. Belki de öyle bir kanun hiç gelmeyecek.
Sen 50 60 yaşına geldiğinde tüh keşke okusaydım diyeceksen oku, pişmanlık duygusunu hazmetmek çok zor çünkü

Yasin 23 mezun olduğunda 28 29 geç değil ama bu süreçte para senin için ne kadar önemli . Atanamasan bile kendi işyerini açabilir misin bunları düşün

Yasin 23 mezun olduğunda 28 29 geç değil ama bu süreçte para senin için ne kadar önemli . Atanamasan bile kendi işyerini açabilir misin bunları düşün
bi sekilde yardımlarla acabilirim ama 28-29 yasına kadar para kazanmayacagım icin vazgecmek zorunda kalıyorum, bi de öğretmenlik icin bir sürü sınava girdim emek verdim iyi de puan elde ettim onu düsünüyorum emeklerim bosa mı gidecek diye yanlıs düsünüyorum evet ama iste bilmiyorum bu his cok zor

Ben de eskiden kendimi şansız sanıyordum, pozitif bakmıyormuşum o yüzdenmiş🙂 Eczane açma maliyetini karşılama imkanın var mı? Ya da bu imkanı yaratabilmenin yollarını? Maddi sıkıntı yoksa gerisi gelir. Belki de öyle bir kanun hiç gelmeyecek.
Sen 50 60 yaşına geldiğinde tüh keşke okusaydım diyeceksen oku, pişmanlık duygusunu hazmetmek çok zor çünkü
hayata pozitif bakmayı nasıl basardınız, cünkü bu bir anda olacak is degil bir sürec oldugunu düsünüyprum

X