Hayat hikayemi okuyun ve bana akıl verin

Hayaldunyasindakiruh

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2016
27
13
Merhaba ismimi vermek istemiyorum,zaten yaşadıklarım o kadar ani oldu ki en yakınlarıma bile olanları yalan yanlış anlatıp sıyrılmaya çalışıyorum.18 yaşındayım ve 3.5 ay önce annemi kaybettim. Nasıl mı? Kendisinin psikolojik sorunları vardı ve kendimi bildim bileli sürekli intihar eylemine teşebbüs eden bir kadındı.Güzeldi,çok güzeldi ve yaşını hiç göstermeyen bir fiziğe sahipti,masmavi gözleri vardı,istediği herkesi çabucak etkileyebilirdi.Son günlerde onda bir durgunluk vardı,daha önce hiç böyle hissetmediğim bir durgunluk.Hatta bir gün onu izlerken içimden 'Kadının yüzüne nur inmiş,herhalde sayılı zamanı mı kaldı ne?' Diyip gülmüştüm. 8Mayısı Cumartesiye bağlayan gece o gün erken yatmış,ve sabah sınavımın acelesiyle erken kalkmıştım.Saat 7:12.Evimiz 2katlıydı ve lüks bir hayatımız vardı. Salonda uyumuştum o gün.. Kalktığımda yanımdaki yatağın hiç ellenmemiş olduğunu gördüm.Paniklemiştim,çünkü havada garip bir sessizlik vardı ve daha hiç bir şey görmeden kötü birşeyler olduğunu hemen anlamıştım.Kalktım ve salonun ortasına geldim,dünden açık bırakılmış televizyonumuz artık mavi ekran olmuş korku filmlerini aratmayacak bir şekilde karşımdaydı. Aniden kafamı giriş kapısına yönelttim ve kapının girişinde olan evin merdiveninde annemi asılı vasiyette,üstünde geceliğiyle gördüm.Ölmüştü.Çığlık atmamla üst kattaki ablamla eşinin aşağı inmesi bir oldu.Tabi inerken annemi merdivenin Korkuluklarına kendisini köpeğimizin tasmasının ipiyle astığını görünce onlarda yerle bir oldu.Aslında böyle bir durumda ilk önce yaşayıp,yaşamadığını kontrol ederiz değil mi,ama ben ona 2 saniye odaklanınca işin çoktan bittiğini,birşeyin yapılamayacağını anlamıştım.112yi aradım,geldiler..Onlar gelmeden eniştemle annemi ipten alıp,koltuğun üstüne yatar vaziyette yerleştirmiştik.En son ne olur birşey yapın hayata döndürün dediğimi hatırlıyorum,bir görevli annemin bu işi en az 4-5 saat öncesinde yaptığını söyledi.Haklıydı,cunku o beyaz teni mosmor olmuş,parmağındaki tektaşlar şişmesiyle boğulmuş vaziyetteydi.Ve sol eli havada boğazına yakın asılı kalmıştı.Sanırım son anda vazgeçmek istemişti,ama hiçbirimiz o gece adeta ölüm sessizliğine dalmıştık,köpeğimiz dahi havlamamıştı..Herneyse,2 yıllık bir beraberliğim olan sevgilim vardı ve annemin vefatından 1 ay sonra meğer 7 aylık hamile olduğumu öğrendim. Şok mu oldunuz? Bende olmuştum.Ben adet olmayışımı fazla kilolarımdan ve evdeki huzursuzluktan kaynaklanan regl gecikmesine bağlamıştım. Ve karnım asla bir hamileninki gibi gözükmüyordu meğerse karın içi sıvım çok azmış ve zaten çocuğum 36haftalık dünyaya geldi.18 yaşında evli bir anneydim artık,daha 3.5ay önce kendi annemin ölümüne ağlayan bir çocuk iken..Eşimin ailesiyle inanılmaz olaylar yaşadık,kavgalarımız oldu. ben daha annemin travmasını atlatamamışken kendimi kayınvalide evine kapanmış çocuk bakar vaziyette buldum.Evden kaçıp,eski evimize gittim.Kayınbabam geri döndüğümde beni hesaba çekip 'Ne var yani,Herkesin annesi ölüyor' demesiyle sinirlerimi alt üst edip baba evine dönmem bir oldu. Yaklaşık 1 ay sonra eşim ayrı bir ev tuttu ve en azından lanet ailesinden ayrı kalıp mutlu olurum ümidiyle geri döndüm. Ama işler sandığım gibi değil,çok mutsuzum çok güçsüzüm,kimsem yok babam benden bin kilometre uzakta.. ailemiz dağıldı artık bir ailem yok. İnsanlara anlatmaktan çok yoruldum artık,anlatmadan beni hisseden anneme çok ihtiyacım var.Herkes evlenmeden ilişki yaşıyor ki ben hayatımda ilk kez böyle birşey yapmıştım ve pahalıya patladı. Artık yaşamak istemiyorum ne yapacağıma dair bir fikrim yok,belki birazda olsa bana Umut olursunuz..tesekkur ederim

Böyle birşeyin primini yapabilecek ne denli bir insan evladı olabilir size soruyorum ben güçlü kalmaya çalışıyorum hanımefendi ben bu hikayeyi anlatmaktan artık bıkmış vaziyetteyim buraya yazma nedenim ise içimi dökmek ve umut ışığı aramak! İnsanların acılarıyla eleştiri yapmamayı öğrenin. Lütfen

Bu sitede bazı yazıları okurken, hayal gücü olsun istiyorum... Seninki de onlardan biri oldu.. Öncelikle başın sağolsun. Mutlaka terapiye gitmeni öneririm. Bebeğin sana muhtaç iyileşmelisin..

Ben ne diyeceğimi bilemiyorum , bu küçücük yaşına ne acılar sığmış , neler yaşamışsın , annen için çok üzüldüm , neden kıydı canına demiyorum , insanın çıkmazları olabiliyor fakat ölüm hiç bir zaman çözüm değil , aksine geride kalanlar için büyük bir yıkım .
18 yaşındasın bir de kucağında bebeğin var kendine kıyma yazık etme , hayatta hiçbir şey çözümsüz değildir ve senden kıymetli değil , kafanı kaldır bak etrafına , yaşamak güzel , bebeğine sarıl , asla ümitsizliğe kapılma .

7.ayına kadar bir insan hamile oldugunu nasıl anlamaz?
Hadi karnın şişmedi, hadi adetlerin zaten duzensizdi şüphelenmedin.
E bu bebek hiç mi tekme atmadı hiç mi dönmedi hem de o stresleri yasarken?

Bana da inandırıcı gelmedi diyorum ve uzuyorum.
Gerçekten çok üzülüyorum şu yazılanlara anlam dahi veremiyorum,hepinize sahte gelen hayatı ben bizzat yaşıyorum,sözlerim edebiyat yazısıymış tezmiş bilmem ne gerçekten hayret edici acıma daha fazla acı katıyorsunuz. Ne sizin buraya yorum atarak beni olumlu etkilediğiniz var ne de benim acımı anlayabilecek kadar yüreğiniz. İsmimi görmesini istemediğim kişiler olmasa buraya hastane raporlarını,annemin adli tıpdan gelen ölüm raporunu paylaşmak isterdim. Ve evet çok doğru hamilelik yönünden şüphe duymanız,ben sanıyordum ki Twitter gibi karakter kısıtlaması var burada ama değilmiş.Size şöyle belirteyim ben sezeryanla Doğum yaptım ve tek narkozla aynı zamanda safra kesemde alındı. Safra kesemin alınmasının nedeni çamur,çok sayıda taş ve kum.ve ayrıca safra kesem normalin 2.5 katı büyüme yapmıştı. Evet karnımda bir his olduğunu bende hissetmiştim ve zaman zaman ağrılar yaşıyordum. Ben bunları hep gaz sancısı olarak gördüm,içimdeki kıpraşmayıda safra kesemden kaynaklanan bir sorundur diye aldırış etmedim çünkü mideyle beraber çalışan bir organdır kese. Benim iyileşme süremde çok uzun oldu ve tüm bu anlattıklarım alıntı değil yaşantıdır,hala bir umut arıyorum.Tesekkurler

İnsan annesinin intiharını yazarken elindeki tek taşlardan bahseder mi yahu ?
Ben de inanmadım ama gerçekse başınız sağ olsun. Çocuk olayına hiç değinmiyorum bile 7 aylık hamile olan biri bunu fark etmezse zekasına dair şüphe duyarım ve ben zekasından şüphe duyulacak birinin kendini bu kadar iyi ifade ettiğini hiç görmemiştim

Yaşıtız gerçekten üzüldüğüm çok şey var ve kimse benim kadar üzülmemiştir derim ailemin sağlık problemleri falan beni çok yıprattı.. Şuan bu yazıyı okurken hayatta daha büyük acılar da varmış, ne düşüncesizmişim dedim.. Sana çok üzüldüm :KK43: Hayata 0dan bir baslangıç yapmayı denesen? Çünkü bir kör noktadasın her şeyi köklü değiştirmezsen, parça parça toparlayamazsın

İnsan annesinin intiharını yazarken elindeki tek taşlardan bahşeder mi yahu ?
Ben de inanmadım ama gerçekse başınız sağ olsun. Çocuk olayına hiç değinmiyorum bile 7 aylık hamile olan biri bunu fark etmezse zekasına dair şüphe duyarım ve ben zekasından şüphe duyulacak birinin kendini bu kadar iyi ifade ettiğini hiç görmemiştim
Sanırım hiç ceset görmediniz,bir kez görünce üstelik o kişi anneniz olursa ona son kez bakacağınızı bilerek daha önce hiç farketmediğiniz lekelerini,yüz hatlarını görürsünüz bu çok acı ama sizi inandıramayacak kadar gerçek olması bana daha çok acı veriyor. Herkesin gerçekliğinden şüphe duyduğu hamilelik konusuna değinecek olursam,ben karnımdaki şişmeyi,yemek yediğimde midemin normalinden fazla bulanmasını hep bir hastalık olarak görmüş ve sayısız ağrı kesici içmiş biriyim.Hatta bu şikayetle hastaneye gitmiş,doktorun benden 19 tane test istemesinden dolayı korkup geri dönmüş biriyim.Tabi hamile oldugumu öğrendiğimde detaylı bir süreçten geçtim ve aynı zamanda safra kesemde çok sayıda taş,çamur ve iltihabın olduğunu öğrendik. Ben sezeryanla doğum yaptım ve aynı zamanda tek narkoz ile safra kesesi ameliyatı geçirip safra kesem alındı.Benim doğum sonrası CRP değerim 126ydı. bunun ne denli çok oldugunu dogum yapmış biriyseniz zaten bilirsiniz.Bunun yanında tekmeleme gıbı bırşey hıssettıgım hıc olmadı ve fazla kilo sahibiyim benım ıcın anormal bır durum yoktu yalnız şuan kelımelerım gerçekten tukendı ve yapacağım hıcbırseyın ıyı hissettirmeyeceğini anladım. yalnız olmak çok zor burası bır kaçış diye dusunmuştum. artık hıcbırseyden emın degılım

Sanırım hiç ceset görmediniz,bir kez görünce üstelik o kişi anneniz olursa ona son kez bakacağınızı bilerek daha önce hiç farketmediğiniz lekelerini,yüz hatlarını görürsünüz bu çok acı ama sizi inandıramayacak kadar gerçek olması bana daha çok acı veriyor. Herkesin gerçekliğinden şüphe duyduğu hamilelik konusuna değinecek olursam,ben karnımdaki şişmeyi,yemek yediğimde midemin normalinden fazla bulanmasını hep bir hastalık olarak görmüş ve sayısız ağrı kesici içmiş biriyim.Hatta bu şikayetle hastaneye gitmiş,doktorun benden 19 tane test istemesinden dolayı korkup geri dönmüş biriyim.Tabi hamile oldugumu öğrendiğimde detaylı bir süreçten geçtim ve aynı zamanda safra kesemde çok sayıda taş,çamur ve iltihabın olduğunu öğrendik. Ben sezeryanla doğum yaptım ve aynı zamanda tek narkoz ile safra kesesi ameliyatı geçirip safra kesem alındı.Benim doğum sonrası CRP değerim 126ydı. bunun ne denli çok oldugunu dogum yapmış biriyseniz zaten bilirsiniz.Bunun yanında tekmeleme gıbı bırşey hıssettıgım hıc olmadı ve fazla kilo sahibiyim benım ıcın anormal bır durum yoktu yalnız şuan kelımelerım gerçekten tukendı ve yapacağım hıcbırseyın ıyı hissettirmeyeceğini anladım. yalnız olmak çok zor burası bır kaçış diye dusunmuştum. artık hıcbırseyden emın degılım
Peki.

X